Thajsko prehráva so Slovenskom 3:2 v zábavnom finále Kráľovského pohára

Zápas medzi Thajskom a Slovenskom

Thajsko pri blízkom stretnutí v Bangkoku ich povesti vôbec nepoškodilo. Veľkým rozdielom medzi oboma stranami bolo klinické zakončenie hostí. Všetky tri góly padli krásne, najmä ten tretí.

Thajsko dobre konkurovalo v strede poľa s Chanathipom, čo spôsobilo Slovákom svetovej 29-ky veľa problémov. Terrasil nechal vpredu jedinú drážku a občas mu chýbala podpora a bez zaujatosti to mohol zabezpečiť Buriramov Sobachuk, ale zostal na lavičke.

Víťazné góly však strelili ďalší dvaja zástupcovia Buriramu Jakavan a Pansa. Jakavan vyzeral ako iný hráč ako ten, ktorý bojoval za Burirama, čo je záhada.

Tragédiu odvrátili už v prvom polčase, keď Chanathip nešťastne zasiahol loptou do tváre bývalého obrancu Liverpoolu Škrtela. Obranca spadol na zem v zjavnej núdzi a zdalo sa, že prehltol jazyk. Okamžitá pozornosť zdravotníckeho personálu však zabezpečila, že sa zotavil a po dlhom liečení mohol obnoviť činnosť.

Thajsko šokovalo gólom Slovenska z 10. minúty, keď si ľavačku nechala ujsť a následný ústup pokojne ukončil Duda. Thajsko dobre odpovedalo a trápilo hostí rýchlosťou útokov, no zlé zakončenie útokov ich sklamalo.

Ešte viac zaostali v 34. minúte, keď si Mack perfektne načasoval nájazd, aby inkasoval prihrávku a vyslal prízemnú strelu mimo Cowena. Záchranné lano však dostalo Thajsko v 42. minúte.

Brankár nepochopiteľne dával loptu vo vlastnej šestnástke a po vrátení lopty Jakavanovi zostali len tie najjednoduchšie dotyky z desiatich metrov.

Druhý polčas pokračoval v rovnakom duchu ako prvý, keď Thajsko dominovalo na lopte bez toho, aby si vytváralo veľa šancí. Druhýkrát zaostávali o dva góly, keď v 67. minúte strhujúcou strelou hostia.

Nezdalo sa, že by hrozilo veľké nebezpečenstvo, keď Batsinda inkasoval prihrávku asi dvadsaťpäť yardov, ale poslal skvelú strelu do ľavého horného rohu, čím nechal Cowena bez šance.

READ  Kriminálny triler „Policajná vojna“ sa vracia k najnásilnejšej ére Slovenska

Thajsko sa vrátilo do hry v 78. minúte, keď prízemný priamy kop sprava akosi prešiel lesom nôh a premenil nepoznačený Pansa do siete. Vyrovnanie im však uniklo a Slovensko si udržalo zaslúženú výhru.

Z hry sa dalo zobrať veľa pozitív, no krutá realita je taká, že thajskí hráči vo všeobecnosti potrebujú zlepšiť techniku ​​streľby. Vidíte to týždeň čo týždeň v lige. Mnoho hráčov má tendenciu radšej cúvnuť, než prejsť okolo a prihrať loptu.

Až po trénerský štáb.

Takže Buriram sa vracia do ligovej akcie v stredu 28. marca s návštevou Ubonu, výkop o 19:00.