Team Resave Warriors, Team Czech Republic vyhráva otvorenie Junior World Expo

Česi vyhrávajú v úvodnom zápase turnaja 6:3; Slovenské Baku prehralo vo svojom prvom exhibičnom zápase s Nemeckom 5:0

Pre dvojicu Moose Jaw Warriors na Majstrovstvách sveta juniorov v hokeji začiatkom tohto týždňa to bolo dobré aj trochu zlé.

Útočník Warriors Martin Resavý a Česká republika otvorili predkolo turnaja v utorok večer výhrou 6:3 nad Lotyšskom, zatiaľ čo útočník Robert Baku a tím Slovenska zaostali v prvom exhibičnom zápase v nedeľu večer proti Nemecku 5:0. .

Risafi proti Lotyšsku nestrieľal, no napriek tomu to pre jeho tím išlo dobre. Česi strelili dva góly v prvom a postúpili 3:1 cez dva góly, potom strelili tri góly v priebehu necelých dvoch minút, aby im ušiel tretí.

Útočník Kelowna Rockets Gabriel Storck strelil Česku dva góly a asistenciu.

Ryšavý – výber v siedmom kole vstupného draftu NHL 2021 – má v tejto sezóne pre Warriors na konte dva góly a 11 bodov, vrátane päťbodového úsilia vo svojom poslednom druhom zápase pred vianočnou prestávkou.

Majstrovstvá sveta juniorov boli pre Risafiho piatykrát, čo hral za svoju krajinu, vrátane majstrovstiev sveta juniorov v roku 2022, kde strelil dva góly v siedmich zápasoch.

Česká republika pokračuje vo svojom predsezónnom programe proti Švajčiarsku vo štvrtok pred otvorením hlavného turnaja proti Kanade 26. decembra.

Baku a Slovensko sa proti Nemecku nemohli dostať nikam, inkasovali po dvoch góloch v prvom a druhom polčase a nakoniec prehrali o päť. Nebolo to však pre nedostatok šancí, keď Slovensko porazilo Nemecko 33:21, vrátane 11:2 v záverečnom frame.

Paco, ktorý strelil šesť gólov a 10 bodov v 28 zápasoch tejto sezóny s Warriors, zostal mimo streleckej listiny.

Svet mládeže 2023 je v Košiciach. Tretíkrát, čo produkt oblieka farby svojej krajiny, po tom, čo naposledy hral so Slovenskom na svetovom šampionáte hráčov do 18 rokov v roku 2021, kde v šiestich zápasoch strelil dva góly a štyri body.

READ  Aktualizácia - Rumunsko vyšle na Slovensko 15 zdravotníckych pracovníkov, aby odpovedali na ministerstvo zahraničných vecí COVID-19

Slovensko pokračuje v exhibičnom programe proti Kanade v stredu večer a Rakúsku v piatok. Ich prvý zápas predkola je na programe v utorok 27. decembra, keď sa stretne s Fínskom.

Kanada medzitým vo svojom predsezónnom úvodnom zápase stratila veľa času a zdolala Švajčiarsko 6:0. Shane Wright zaznamenal dva góly a tri body, zatiaľ čo Conor Bedard z Reginy mal tri asistencie na vedenie Kanady. Tomáš Milič z WHL zastavil 19 vyradených striel Seattlu.