Svety štartujú so Super Combi Michaelou Schiffrinovou

Michaela Schiffrinová sa prebojuje do víťazstva v ženských pretekoch Super J na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní VR vo Švédsku 5. februára 2019. Šampionát 2021 odštartuje v pondelok super skupina. (AP / fotografia súboru Gabriele Facciottiho)

Poznámka redakcie: Počasie v talianskej Cortine d’Ampezzo si v pondelok vynútilo zmenu rozvrhu prvého dňa majstrovstiev sveta. Usporiadanie preteku pre dvojité behy sa obráti – slalom sa teraz začne v Super J. Slalom má byť o 3:00 horského štandardného času a Super G o 6:30 SEČ. Tento príbeh bol upravený, aby odrážal zmeny.

Vitajte v Cortine (takmer) a na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní FIS.

Najprv sa poďakujme všetkému posvätnému, že tu turnaje nie sú. Osobné pokrytie svetov je udalosťou, ktorá sa stane jednou za život a ktorú mal autor tú česť dvakrát – Phil 1999 a Beaver Creek 2015. Sme nadšení, že tento festival športovej dokonalosti oslavujeme zo vzdialenosti 5 376 míľ, podľa náhodné vyhľadávanie Google, ďakujem.

Michaela Schiffrinová bude počas prvého týždňa sveta rušnejšia, ako sa čakalo. Funguje v pondelok a Super J v utorok.

televízia

Váš Barista program, Ľudia. Všetky časy sú hornaté.

• Pondelok ráno: vstavaný slalom o 3:00 na olympijskom kanáli. Segment Super-G je na NBCSN o 6:30 hod.

Utorok: SuperBC J ženy NBCSN 2:30 hod. Chlapi nasledujú o 5:00, tiež na NBCSN.

Pre tých, ktorí majú internetové obrazovky, bude Peacock Premium streamovať všetko vo vyššie uvedených časoch.

Super kombinované

Oficiálne sa jedná o slalom G a závod. Keby to bola stará škola spojená: z kopca a dva meandre, vzali by sme Michaelu. Keby tento rok obsahoval niečo ako normálnosť, brali by sme Michaelu srdcom. Keby sa zúčastnila na tomto podujatí v roku 2019 vo švédskom AR, vyhrala by ho.

Už sme videli, ako to nemusí byť svetový šampión, ktorý chce mať každý. Čo sa týka rýchlostných udalostí, kvôli COVIDU nebola schopná veľa trénovať. Práve uplynulo prvé výročie smrti jej otca, čo bol veľmi náročný proces.

READ  Kontaveit po epickom súboji v treťom kole vyradil Indian Wells | Šport

Ako by však bol niekto prekvapený, keby dnes vyhrala? Pokiaľ máme predstavu o tom, s čím sa Chevrin osobne stretáva, nejde o veľký skok. Už sme ju videli robiť smiešne super veci.

Kľúčom k kombinácii je vždy technológia – či už je to obrovský slalom alebo slalom. Ergo, sleduj slalom. Rovnako ako George W. Bush je aj on rozhodujúcim.

Ak je Chevrin dnes v pretekoch, aby ho vyhrala – existuje alternatívna teória, že Super-G combi je tréningový závod pre ňu a niekoľko ďalších pretekárok, keďže v utorok závodia ženy v súťaži Super J Independent – skontrolujte si od nej odstup po ráno.

Ak je chevrin do jednej sekundy, venujte pozornosť. Ak zhasne 1-2 sekundy, je to určite na love. Rozpätie 1 – 2 sekundy môže znieť ako veľa, ale ak je vodca špecialista na rýchlosť, prvý bežec vždy povie, že sa vráti do balíka – zvyčajne vtipným spôsobom.

Technologickí súťažiaci opäť vyhrávajú celkovú sumu a v tomto spolu ide o slalom.

Okrem toho Slovensko okrem Shiffrinovej sledovalo Petru Vlhovú, hlavnú konkurentku Schiffrinovej za posledné dva roky, Švajčiara Michela Jezina, víťaza olympijských hier 2018, a Wendy Holdnerovú, majsterku sveta 2019.

Super G.

Ako všetci vieme, Schiffrin je vaším obhajcom titulu Super J z RV 2019. Znova chceme, aby sa tak stalo.

Za zmienku stojí, že Chevrine si na turnaji Super G pripísal štyri víťazstvá na majstrovstvách sveta a jedna z nich bola v roku 2019 opäť v Cortine počas pravidelnej prestávky svetového pohára. Keďže Schiffrin rozširuje svoje rýchlostné podujatia zo svojej technickej základne, je Cortina jedným z miest na turné, ktoré sa na ňu zameriava, spolu s jazerom Louise, Alberta a St. Moritz vo Švajčiarsku.

Áno, Chevrin vyhral svoj prvý svetový pohár Super J v Lake Louise. Jej top 10 v Super G obsadilo štvrté miesto … v Cortine v roku 2017.

READ  Alex Ayala odchádza z dvojhry, postupuje do semifinále štvorhry W60 na Slovensku

Opäť vzhľadom na to, že to bude len druhé Chevinovo SuperG za niečo vyše roka – prvé, ktoré prišlo deň predtým v sete – pozrime sa, ako to funguje.

V utorok je žena, ktorú treba dobyť, Švajčiarka Lara Gott Behrami. Tento rok vyhrala štyri ceny Super G a je skvelá v zjazdovom lyžovaní a tiež v kategórii GS. V súťaži sa predstavia Corinne Suter zo Švajčiarska, Rakúšanka Tamara Tipplerová, Češka Ester Ledecká a Talianka Federica Brignoneová.