Konečné skóre USA vs. Slovensko, výsledky: Slováci využili trojgólový druhý polčas na vyrovnanie rozruchu na juniorských majstrovstvách sveta 2023

Na turnaji, ktorý už zažil poriadnu porciu nepríjemností, sa v stredu pridalo aj Slovensko, ktoré zdolalo Spojené štáty 6:3.

Slováci strelili za stavu 3:19 v druhej tretine tri góly, aby otočili scenár a dostali sa do vedenia 4:2. Spojené štáty americké nedokázali dokončiť comeback a nepodarilo sa im odrezať náskok pred viacerými cieľmi.

Slovensko malo góly od šiestich rôznych korčuliarov a v sieti malo 33 zákrokov od Adama Gagana. Tyler Boucher viedol ofenzívu USA dvoma gólmi, zatiaľ čo Kaidan Mberiko sa pri svojom debute v roku 2023 trápil, pričom dosiahol 20 zákrokov z 25 inkasovaných.

viac: Sledujte World Juniors 2023 naživo s fuboTV (bezplatná skúšobná verzia, iba v USA)

Ďalší priemerný výkon bol zo strany Spojených štátov, ktoré po pomalšom začiatku zdolali Lotyšsko. Tím sa nachádza v strede druhej skupiny. USA majú rýchly obrat so štvrtkovým termínom proti Švajčiarsku.

Športové spravodajstvo prinášalo naživo aktuálne informácie a najdôležitejšie momenty zo zápasu USA – Slovensko na majstrovstvách sveta juniorov v roku 2023.

Viac: Súpiska tímu USA, rozpis MS juniorov 2023

Výsledok zápasu medzi Spojenými štátmi a Slovenskom

1 2 3 čas navyše F
Spojené štáty americké 2 0 1 3
Slovensko 1 3 2 6

Aktuálne aktualizácie medzi USA a Slovenskom, najdôležitejšie udalosti Sveta juniorov 2023

(Všetky časy na východ.)

Finále: Slovensko 6 a Spojené štáty 3

18:40 – Slovensko si drží víťazstvo 6:3. Gag USA v druhom sa ukázal byť drahý, keďže Slovensko ho využilo na strelenie troch gólov za stavu 3:19. Dva veľmi priemerné doterajšie pokusy Američanov na turnaji. Zajtrajší zápas medzi USA a Švajčiarskom je vďaka tomu zaujímavejší.

18:37 – Skrumáž so zostávajúcimi 3,6 sekundami bude mať za následok určité penalizácie.

18:34 – Gól! Ak by tak urobil, Černík ho vyráža zo svojho pásma do prázdnej bránky USA. 6-3, zostáva 1:07.

18:33 – Skvelé kŕmenie od Blakea po McGroartyho na zadných dverách, ale dýcha do záberu. Pozeral na dokorán otvorenú klietku.

18:31 – Gagan zostáva doma. Uvidíme, či ho to ovplyvní v ďalšom priebehu.

18:30 – Zdá sa, že Gagan sa trasie po tom, čo ramenom zastavil guľku. Preferuje to ľavé rameno a tréner ho príde skontrolovať.

18:29 – Zostávajú viac ako tri minúty a Picknold Mberiko opäť zatiahne. 6 nad 5 pre USA o dva menej.

18:26 – Gól! Pecknold pri behu ťahá brankára na výhodu muža. Boucher dostal svoj druhý gól dňa, keď sedel dokorán pri zadných dverách pre ľahký gól. Náskok Slovenska sa znížil na dva, zostávalo len niečo málo cez 4:30.

18:24 – Veľká šanca pre USA, keďže Petrovski vyzval na odloženie zápasu. Prvý gól Američanov padol v presilovej hre.

18:23 – USA sa vzdávajú ďalšieho úniku, čerešničku za obranou USA hľadá Alex Cernick, no skvelý návrat Luka Mittelstadta zráža puk z hokejky.

18:18 – Šťastie pri puku nestálo na strane USA, keď mali dve dobré šance, kým Rybčič zrovnal. Zásluhu však má Slovensko, ktoré ani s náskokom nespadlo na tretie miesto. Uvidíme, či sa to zmení teraz s 5-2.

READ  Otec z Perthu premieňa bolesti chrbta na multimiliónovú zdravotnú značku SpeedFit

18:15 – Gól! Mubrico dokáže vyrobiť len toľko loptičiek. Slovensko naďalej tlačí a Petr Ribsek získava svoju tretiu pole position na šampionáte. Porazil Hughesa v pretekoch o puk a trafil z voleja z malého úniku, Mberico zachránil, ale odrazil sa od Hughesa a zasiahol. Teraz je to už trojgólové vedenie Slovenska, do konca zostáva niečo vyše deväť minút.

18:13 – Ďalší senzačný zákrok Mbireka, tentokrát v úniku Adama Zelinku. Zostal pri útočníkovi, keď sa ho snažil odbiť.

18:11 – Mbereko vedie postupnými zástavkami z pravej strany. Druhá bola pekná rukavica až na Alexa Sotika, ktorý mal v tom čase čas a priestor sám pre seba.

18:06 – Skvelý zákrok Cajana na zápasníka Chaza Luciusa. Hughes ho nakŕmil z ďalekého bodu do nízkeho bodu, ale Gagan dokázal prekĺznuť cez roh Luciusa a preťať ho.

18:03 – Hromadné zabíjanie Američanov, ktorí nedovolia streliť gól vo veľkej päťke. V zadnej časti tejto presilovej hry Slovensko nič nevygenerovalo.

17:59 – Pripravených ďalších 20 minút. Hľadajú sa tu veľké vraždy pre USA. Dva ciele sa dajú dosiahnuť, ale ak klesnú o tri, bude to veľmi ťažké.

Koniec druhého polčasu: Slovensko 4, USA 2

17:42 – Tri nezodpovedané góly pre Slovensko v druhom polčase znepríjemnili scenár a pred záverečným kolom ho dostali do vedenia 4:2. Američania dostali päsťou do úst a nikdy sa neprispôsobili a major Connors im nepomohol. Slovensko nastúpi do tretieho zápasu, do konca päťminútovej presilovej hry zostávajú niečo vyše dvoch minút. Pre Spojené štáty by bolo rozhodujúce udržať ju v dvojgólovej hre tým, že zabijú zvyšok Majora a vrátia sa k sile.

17:37 – Päť a zápas o Connors Rated. Skutočne zle načasovaný pokutový kop od Connorsa pre USA v skutočnosti strelil niekoľko gólov. Slovensko bude mať zvyšok druhého polčasu pri moci a bude mať ďalších 2:34 na mužskú výhodu na úvod tretieho zápasu.

17:35 – Zlý zásah za hrou Kennyho Connorsa na Davida Natneyho. Niekoľko sekúnd po tom, ako upratal puk, prudko vrazil slovenského obrancu do mantinelu. Úradníci to preskúmajú.

17:34 – Logan Cooley bol v tomto období zatiaľ najlepším hráčom USA. Svojím tempom si vytvoril dve šance, aby dostal slovenských obrancov, ale nemyslite si, že sa k strele nedostal, keď bol sám na Gajana.

17:27 – Cieľ! Ďalší cieľ pre Slovensko, tentoraz Mesár. Jeho strela z kruhu sa odrazila od hokejky Charlieho Strammella a Mberico už nemá šancu zastaviť. Tri góly za stavu 3:19 a Slovensko prišlo z prehry 2:1 do vedenia 4:2 v druhom.

17:25 – Cieľ! Robert Bacco dáva Slovensku vedenie krátkym gólom pred Mberikom. Po čistom brejku Slovenska sa zo svojho priestoru vyrútil Paco a položil si brankára USA na ľavé rameno. 3-2 Slovensko, s dvojgólovým rozdielom pod dve minúty.

17:20 – Gól! Dalibor Dvorski má pre Slovensko výhodu muža na vyrovnanie zápasu. Draft z roku 2023 vytrhol Mberekovho blokára z jamky s vynikajúcou clonou vpredu od Adama Sýkoru. Do strednej časti zostáva menej ako 10 minút a skóre je 2:2.

READ  Xander Schauffele udeľuje americkú zlatú medailu v olympijskom dvojtaktnom golfe so spojkou

17:18 – Petrovski kope penaltu na Hutsona a Slovensko ide dnes večer po druhýkrát do akcie.

17:16 – Slovensko má najväčšiu šancu v tomto období. Felipe Messar zavesil ihlu na prihrávke do rezača Servaka Petrovskeho, ktorý vyrazil bekhendový pokus, ale Mberico pekne zastavil.

17:13 – Frekvencia tohto obdobia je oveľa väčšia ako v prvom. Slovensko aj Spojené štáty americké sa tlačia zo zhonu. Nie je veľa času útočného pásma predĺženého na obe strany, veľa tam a späť.

17:06 – Slovensko likviduje zvyšok pokutového kopu Nemca, vyrovnávajúcu moc.

17:03 – Spojené štáty americké začínajú ako druhé, do presilovej hry zostáva niečo vyše minúty.

Koniec prvého polčasu: Amerika 2, Slovensko 1

16:45 – Po piatich gólovo nabitých minútach sa oba tímy vyrovnávajú a USA vedú po prvej 2:1. Skorý gól Slovenska prebudil Američanov a odvtedy dominovali v zápase. Spojené štáty nastúpia do druhého polčasu s náskokom 1:12 na mužov.

16:44 – Teraz je USA späť vo fáze presilovej hry po tom, čo ukončili výlet Snuggeruda. Simon Nemec bol vyzvaný, aby si urobil vlastný výlet.

16:43 – Spojené štáty americké predvádzajú veľmi prehľadné trestné strieľanie, pretože Slovensko nezapína výhodu muža.

16:40 – Slovensko ide do prvého zápasu silné, pretože Jimmy Sngerud odsedel dve minúty kvôli kameňu úrazu.

16:37 – Spojené štáty majú Slovensko hrať konzervatívne. Dá sa povedať, že rýchlosť Američanov znepokojuje Slovákov. Sú ochotní radšej si sadnúť a hrať konzervatívne, ako uviaznuť na ľade v prechodovej hre.

16:31 – Neboli to najčistejšie záverečné minúty zo strany Spojených štátov vo vlastnom priestore, keďže viacnásobné striedanie umožnilo Slovensku udržať si puk. Žiadna vysoko riziková príležitosť na skórovanie však nebola povolená.

16:24 – Spojené štáty teraz bzučia. Takmer znova skórovali pri premene po góle Brindleyho, no napokon sa o päť sekúnd neskôr ozvalo, keď s Gaganom na chrbte trafil puk do bránkoviska.

16:23 – Gól! Gavin Brindley predvádza vynikajúcu koordináciu ruka-oko a nasmeruje strelu Lanea Hutsona ponad Gajanovo rameno. Slovenský brankár nemohol nič urobiť. USA získali svoj prvý náskok v zápase 13:12.

16:22 – Vysoký tlak v USA 2. PP jednotka. Jackson Blake mal šancu s Gaganom, ale prestrelil. Môžete namietať, že na začiatok tohto turnaja bol druhý set lepší ako seniorská jednotka PP USA.

16:19 – Potvrdený dobrý gól. Práve slovenský obranca posunul Bouchera ku Gaganovi. skorý zápas 1:1. Pre neúspešnú výzvu dostáva Slovensko pokutový kop a USA sa vracajú do presilovej hry.

16:17 – Slovensko vyzýva brankára, aby hral.

16:16 – Gól! Len pár sekúnd po tom, čo muž využil výhodu, Tyler Boucher skóroval po odrazenej lopte. Hladká prihrávka Cuttera Gautiera dorazila do štrbiny Rutgera McGarartyho, ktorý ju odvrátil do siete a Boucher vyrazil uvoľnený puk. Remíza zostáva 15:18.

READ  Slováci mienia vyslať do 500 vojakov na pomoc pri kontrole migrantov prechádzajúcich z Maďarska

16:15 – USA dostane solídnu príležitosť hrať necelých päť minút po zápase, pretože Alex Ciernik je povolaný na pinfall. USA boli v PP proti Lotyšsku 0:2.

16:11 – Gól! Slovensko boduje na prvom mieste, Libor Nemec zaznamenal svoj tretí domáci pokus. Jeho prvé dve strely sú zblokované, no jeho tretí zásah pukom ide cez Mberekovu jamku päť. 1:0 Slovensko má za sebou len dve minúty zápasu.

16:08 – Puk sa zadrháva a zápas sa odohráva medzi USA a Slovenskom.

pred zápasom

15:20 – Slovensko hrá proti USA Adam Gagan začína v sieti po tom, čo bol čudným brankárom v zápase proti Fínsku. Patrick Andrejcic a Mate Marinov videli akciu v úvode.

3 hodiny popoludní – Spojené štáty majú rovnakú frontovú líniu a obrannú duplicitu ako proti Lotyšsku. Očakáva sa, že Kayden Mberiko, ktorý je pravidelným účastníkom letných hier, odohrá svoj prvý zápas na turnaji po tom, čo si v úvodnej hre zahral s Treyom Augustinom.

Aký kanál sú dnes USA vs Slovensko?

• Spojený štát: sieť NHL
  • Kanada: TSN 1/5

TSN má všetky akcie World Juniors v Kanade, zatiaľ čo v Spojených štátoch môžu diváci nájsť zápasy v sieti NHL.

Steven Nelson bude poskytovať pokrytie jednotlivých zápasov pre sieť NHL. Vo vysielaní sa k nemu pripoja analytik Dave Starman a reportér John Rosen.

Dennis Byak a Craig Patton budú v pohotovosti, aby sa zúčastnili zápasov USA pre TSN. V štúdiu budú Laura Deacon a Dave Reid.

Ako naživo vysielať hokejové zápasy juniorov sveta

Americkí fanúšikovia môžu turnaj streamovať na fuboTV (ktorá prichádza s bezplatnou skúšobnou verziou), NHL.tv alebo aplikácii NHL.

Fanúšikovia v Kanade môžu streamovať všetky zápasy World Juniors na TSN.ca alebo v aplikácii TSN.

Čas začiatku USA vs Slovensko

• Doba spustenia: 16:00 ET (17:00 KSA)

Puk bude padať o 16:00 ET z Avenir Center v Monctone, NB, domove Moncton Wildcats v QMJHL.

Viac: Súpiska tímu USA 2023 World Juniors, výsledky

Pre oba tímy ide o druhý zápas na turnaji a v stredu o prvý zápas majstrovstiev sveta juniorov.

Spor medzi Spojenými štátmi a Slovenskom

• Spojené štáty americké: -2,5 (-159)
  • Slovensko: +2,5 (+114)
  • O/U: 6.5

USA nastúpili ako 2,5-gólový favorit na puku na zápas proti Slovensku, Podľa matematickej interakcie.