Svetový pohár: Petra Vlhová – výsledok slalomu vo Flachau

Dnes 21:45
|

Slovenská osobnosť Petra Velová obsadila štvrté miesto v nočnom slalome Svetového pohára vo Flachau.

Petra Fleuva je v hľadáčiku obrovského slalomu v rakúskom Söldene

Prečítajte si tiež

Celý program na sezónu 2020/2021, výsledky a priamy prenos z pretekov Petra …

Druhé kolo slalomu vo Flachau ste mohli sledovať online na ŠPORT.sk >>

V utorňajšej súťaži zaostala o 62 percent za víťazkou Američanky Michaely Schiffrinovej. Na druhom mieste sa umiestnila Rakúšanka Katharina Linsbergerová (+0,19 s), tretia bola Švajčiarka Wendy Holdnerová (+0,43 s).

Dvadsaťpäťročná Schiffrinová zvíťazila na 68. majstrovstvách sveta nad tretím miestom v historickej tabuľke nad Rakúšanom Marcelom Herscherom. Viac majú iba Švédka Ingmar Steinmark (86) a jej krajanka Lindsay Vaughn (82).

V tejto disciplíne si pripísala rekordné víťazstvo v slalome 44, a to prvýkrát od 29. decembra 2019, keď bola na čele v ďalšom rakúskom stredisku Linz. Počet pódiových umiestnení v prestížnej sérii sa zaokrúhlil na jubilejných 100 rokov.

„Je to veľké víťazstvo, ktoré ma stálo veľa síl, a teraz som zavalený obrovskými emóciami. Nemyslím na rekordy, skôr ma zaujíma byť silný a lyžovať s radosťou. Cítil som sa ako späť vo svojej krajine. Korčuľovanie z minulých rokov,“ Američan uviedol vo vysielaní Eurosportu.

Michaela ChevrenováFotogaléria

Michaela Chevrenová

Zdroj: TASR

Felhova skončila po prvom kole tretia. Za Chevrinovou však zaostala len o 14 milisekúnd a druhá bola Holdnerová (+ 0,08 s). Slovenka štartovala ako dvojnásobná víťazka na prestížnom podujatí pod umelým osvetlením. V rokoch 2019 a 2020 zvíťazila o dva a tentoraz tiež.

Trať strážila počas hustého sneženia, ale chýbala jej určitá dynamika, keď sa jej agresívnemu štýlu v podmienkach nedarilo. Hneď pred ňou bol Holdner, ktorý ako prvý išiel na paddleboard Hermanna Mayera bez porovnávacích rozchodov.

READ  Karne Chukwemica chcel pre Miláno a Barcelonu - čo urobí Aston Villa?

Chevrin bola na poslednej medzičase prerušená, ale vystúpila z jazdy a vďaka záverečnému klipu vystúpila na prednú časť. Linsberger zaostal za štvrtým o 0,33 s a ostatní korčuliari už stratili viac ako sekundu. Piaty Švajčiar Michel Jezzine (+1,09 s) doplatil na jednu z terénnych vĺn.

Petra FleuvaFotogaléria

Petra Fleuva

Zdroj: TASR

V druhom kole si náskok dlho udržala Švajčiarka Camille Rastova, ktorá štartovala so štartovým číslom 57. Liensberger však dokázal jazdiť na hranici rizika bez jediného zaváhania a v druhom kole išiel najlepší čas.

Zaútočila na Vlhovú a najskôr zvýšila svoj náskok, zároveň však urobila veľkú chybu, ktorá ju výrazne spomalila. V terénnej vlne jej to spôsobilo ďalšie problémy a Slovenky netrafili Flasho tretíkrát za sebou. „Konkurencia je skutočne silná a víťazstvo alebo korunovanie na pódiu ma stojí minimálne chyby. Riskoval som, ale bohužiaľ, dnes to nefungovalo,“ Pre RTVS vyhlásil víťaza troch tohtoročných slalomových pretekov.

Zostávajúc vpredu si našla pauzu aj Schiffrinová, ktorá si napriek skvelej Linsbergerovej ceste po celý čas udržiavala zelené čísla a pridala štvrtý domáci zásah.

Vlhová naďalej vedie v celkovom poradí SP (699 bodov), so 124-bodovým náskokom pred svojou najbližšou stalkerkou Jezzineovou. O 40 bodov pred Linsbergerom.