Futbal – Forsberg po zdolaní Slovenska vedie Švédsko na čelo skupiny

ST PETERSBURG (Reuters) – Švédsko sa piatkovou výhrou 1:0 nad Slovenskom posunulo na čelo E-skupiny po tom, čo Emil Forsberg strelil svoj prvý gól na ME z pokutového kopu, čím škandinávsky tím nasmeroval na kvalifikáciu. vyraďovacie fázy.

V zápase, v ktorom chýbali čisté šance, brankár Slovenska Martin Dúbravka Robin Quaison v druhom polčase zakopol a Forsberg ho prekonal z penalt, ktorá z toho vyplývala, a ukončil tak 365-minútovú bezgólovú jazdu za Švédsko na majstrovstvách Európy.

Krídelník pre Rádio SVT povedal, že prvý polčas bol len „polovičný“. Dodal: „V druhom polčase sme hrali s loptou a vyvinuli sme väčší tlak. Skvelý ťah Robina Coisona na pokutový kop a bolo skvelé skórovať.“

Švédsko, ktoré sa naposledy dostalo do vyraďovacej fázy v roku 2004, vedie na svojom druhom európskom šampionáte ako samostatná krajina so štyrmi bodmi z dvoch zápasov s náskokom jedného bodu pred Slovenskom.

Španielsko, ktoré má jeden bod, bude hrať v sobotu s Poľskom, ktoré je na konci tabuľky. Finálové zápasy E-skupiny – Švédsko proti Poľsku a Slovensko proti Španielsku – sa odohrajú v stredu.

Obe mužstvá pohrozili v úvode prvého polčasu z trestných kopov, no Slovensko Yuvraj Kuka Švéd Mikael Lustig videl, ako hlavy preleteli ponad brvno.

Švédsko bolo v defenzíve solídne, rovnako ako proti Španielsku v bezgólovom úvodnom zápase a bol to stredný obranca Victor Lindelof, ktorý inicioval útoky rozmiestnením z vysokej defenzívy a chvíľami kempoval na slovenskej polovici. pole.

Slovensko prešlo na päťčlennú obranu, keď stratilo loptu, čo frustrovalo Švédov, ktorí nedokázali nájsť prihrávky v záverečnej tretine, zatiaľ čo obrana Slovenska bez problémov vyhrávala vzdušné súboje.

Slovensko sa ujalo vedenia v závere prvého polčasu, keď Švédsko zaostávalo, chýbala im však kreativita na využitie finálnej prihrávky a úvodných 45 minút sa skončilo bez skúšania jedného z brankárov.

READ  Lisa Tomades hrá s Nemeckom divotvorcu

Isaac je pôsobivý

Švédsko začalo druhý polčas dobre, zastavilo strely Alexandra Isaka a Forsberga.

Na druhej strane, Ondrej Duda Našiel si priestor na stlačenie spúšte na hranici šestnástky, ale jeho strela preletela nad brvno.

Švéd Ludwig Augustinsson oživil fanúšikov po hodine, keď prudkou hlavičkou vystrelil na bránu, no Dúbravka ju bravúrne zblokoval a poslal nad brvno.

Isak potom všetko otočil a vyskočil vysoko, aby vyhral hlavičku, ktorá sa mučivo odvrátila, než mu skvelá práca nôh umožnila prebehnúť polovicu svojich troch obrancov a vystreliť z pokusu, ktorý Dúbravka zblokoval.

21-ročný Isak si pripísal asistenciu v 76. minúte a striedajúci Koisson, ktorého v šestnástke fauloval Dúbravka, pálil z pokutového kopu.

(Správa Hardika Vyasa a Rohitha Naira v Bengaluru; strih Pritha Sarkar a Andrew Cawthorn)