Švajčiarsko padá do Orascom Telecom, Slovensko je vyhnané zo sfér mužov | Blog

Bol to posledný deň predkola majstrovstiev sveta 2023 IIHF mužov, keď Slovensko a Švajčiarsko ukončili skupinovú hru.

Slovensko a diabli 2022 celkovo druhá voľba Šimon Nemec Víťazstvo 4:1 nad Nórskom im udržalo nádej na postup do štvrťfinále. Nemec hral 20:08, mal tri strely a bol +2.

Slovensko síce vychytalo rozhodujúcu výhru, no na postup potrebovalo, aby Lotyšsko stratilo reguláciu. Keďže Lotyšsko postúpilo v zápase so Švajčiarskom do predĺženia a dosiahlo víťazstvo, hostiteľská krajina mala potrebné body na postup a Slovensko vypadlo z mužského svetového šampionátu. Nemec na záver turnaja odohral za Slovensko päť zápasov skupinovej fázy.

Švajčiarsko sa vo svojom poslednom zápase skupinovej fázy stretlo s Lotyšskom, kde prehralo 4:3 po predĺžení. Švajčiarsko zostáva na prvom mieste v skupine B a skončilo predkolo so ziskom 19 bodov. Jonas Seigenthaler Proti Lotyšsku odohral 21:25 a zaznamenal tri strely. Počas skupinovej fázy strelil Siegenthaler v štyroch zápasoch jeden gól. Nico Hischer V utorok bol poškriabaný a skupinovú fázu zakončil s jedným gólom a dvoma asistenciami počas troch zápasov.

Ďalej je na rade Švajčiarsko, štvrťfinálový zápas proti Nemecku 25. mája v Rige o 16:20 miestneho času, 9:20 ET.