Argentína si zabezpečila vyraďovacie miesto na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov a Spojené štáty americké porazili Fidži

Buenos Aires, Argentína (AFP) – Argentína si v utorok zabezpečila postup do vyraďovacej fázy majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov presvedčivým víťazstvom 3:0 nad Guatemalou.

Spojené štáty sa výhrou 3:0 nad Fidži v skupine 2 priblížili k 16-ke.

Argentína mala proti Guatemale mierne problémy, keďže hostitelia turnaja otvorili skóre v 17. minúte hlavou Aleja Veleza. Domácim zo Santiaga del Estero to uľahčila červená karta stredopoliara Carlosa Santosa z 58. minúty a v 65. minúte Luca Romero zdvojnásobili svoj náskok.

V 82. minúte bol vylúčený Argentínčan Thomas Aviles, no hostia si ešte našli šancu v čase zranenia skórovať, keď stredopoliar Maximo Pironi zasunul loptu do prázdnej brány.

V bývalom stretnutí A-skupiny skóroval Sherzod Isanov v druhom polčase zranenia, keď Uzbekistan remizoval s Novým Zélandom 2:2. Uzbekistan prehrával 2:0 po góloch Benjamina Wallacea a Jaya Herdmana v prvom polčase. Návrat odštartoval gólom z 51. minúty Aposbek Faizlajev.

Argentína má z dvoch zápasov na konte šesť bodov a v skupine nemôže skončiť nižšie ako na druhom mieste. Šesťnásobní šampióni sa v piatok stretnú s Novým Zélandom. Štyri body má Nový Zéland a jeden Uzbekistan, ktorý skončil v skupinovej fáze proti Guatemale.

Do osemfinále postúpia prvé dva tímy z každej skupiny a štyri najlepšie tímy na treťom mieste na turnaji 24 tímov.

Predtým, keď v obrane zaostávalo Fidži, Američania skórovali až v 66. minúte, keď sa z voleja z hranice šestnástky presadil stredopoliar Diego Luna. Krídelník Cady Coyle zdvojnásobil vedenie podobným zásahom v 88. minúte, než ho spečatil obranca Caleb Wiley prestávkou.

Spojené štáty americké majú po dvoch víťazstvách v B-skupine na konte šesť bodov, ale Ekvádor a Slovensko po troch bodoch môžu dosiahnuť túto hranicu.

Ekvádorčania, ktorí majú jedného z hviezdneho útočníka turnaja Kindreho Paeza, zdolali v San Juane Slovensko 2:1. Slovenský stredopoliar Mate Zolgaj skóroval v 29. minúte, Ekvádor však odpovedal gólmi hrotového útočníka Justina Coira z prvého polčasu a útočníka Joseho Klingera z 59. minúty.

READ  Prečo sa Česká republika premenuje na "Czechsia"

Spojené štáty americké sa stretnú so Slovenskom a Ekvádor si v záverečnom skupinovom zápase zahrá s Fidži.