Storm Sanders porazila svoju súperku, ktorá je na 91. mieste nad ňou, Austrália porazila Slovensko vo finále Pohára Billie Jean Kingovej.

Austrálske ženy tenis Hráči úspešne vstúpili do finále Billie Jean King Cup víťazstvom 2:1 nad Slovenskom.

Storm Sanders a Agila Tomljanovic nazbierali individuálne víťazstvá a v utorok v Glasgowe viedli Austráliu už 2:0.

Pozrite si video vyššie: Elaine Perez žiari v Billie Jean King Cup.

Sledujte najnovšie športové správy na Channel 7 alebo streamujte zadarmo na 7 plus >>

Sandersová porazila Viktoriu Kozmovú 6-4 6-3 a Tomljanovič porazil Annu Schmiedlovú 6-1 6-2.

Sanders a Elaine Perez sa potom spojili s Kuzmovou a Teresou Mihálikovou vo štvorhre.

Dvojica vyzerala na ceste k úspešnému výsledku, keď vyhrala prvý set 6:2, ale Slovensko sa spamätalo a upevnilo druhý set, tajbrejk, a vyhralo 2:6, 6:3 (10:6).

Austrália dúfa, že zrušenie zápasu nebude nákladné v zdá sa byť tesnej skupine B.

Belgicko je druhým tímom v divízii troch tímov, z ktorého do semifinále postúpi iba víťaz. Austrália sa vo štvrtok stretne s Belgickom. Slovensko im čelí v stredu.

Ak každá krajina vyhrá nerozhodný výsledok, vyhrajú sa dvojhry a potom skupiny.

Austrálsky Storm Sanders. sa mu pripisuje: Steve Welch – PA. Obrázky/PA Images cez Getty Images

V ostatnom dnešnom zápase v C-skupine prehrala hostiteľská Británia s Kazachstanom. Británia by sa ešte mohla kvalifikovať štvrtkovým víťazstvom nad Španielskom, ale to by bola mŕtva guma, ak by Kazachstan v stredu vyhral zápas so Španielskom.

Sanders zaznamenala ohromujúce víťazstvo nad hráčkou, ktorá sa pred ňou umiestnila na 91. mieste na 146. mieste na svete a bola v top 50.

„Vždy je to o nervy byť prvý, kto vypadne z rebríčka, ale som naozaj hrdý na to, akým spôsobom som potom pokračoval,“ povedal 26-ročný hráč, ktorý sa narodil v Rockhamptone.

„Naozaj som využil podporu nášho austrálskeho tímu na okraji, pomohli mi aj napriek tým skorým nervom a bolo tam veľa zábavy.“

READ  Slovenská republika odchádza z Miss Universe na Miss Earth

Tomljanovič dostal skorý brejk a potom ukončil zápas ďalšími dvoma skóre v prvom sete, ktorý trval 39 minút a vyhral na 75 percent z prvého podania a trafil niekoľko skvelých forhendov.

Keď sa v druhom sete hnala do vedenia 3:0, vyzeralo to na rýchle víťazstvo, no Schmiedlová, ktorá je 67. v rebríčku nižšie ako Austrálčanka č. 1 na stovke na svete, zabojovala 3:2. .

Tomljanovicová opäť získala výhodu brejku a potom zachránila dva brejkbaly na 5:2, kým prerušila set a vyrovnala.

„Jej úroveň bola na skóre vysoká. Väčšie body zahrala o niečo lepšie,“ povedala Tomljanovičová.

Ak chcete zobraziť tento obsah, nastavte .

Sanders a Perez rýchlo ovládli štvorhru, vyhrali šesť zo siedmich, čím sa dostali z brejkovej konfrontácie, až kým v úvodnom sete nezaostávali za stavu 0:2 a dostali sa do vedenia 2:1. Skupinu zbalili za 27 minút.

Slovensko sa však napokon v druhom sete dočkalo skóre 6:3 a vynútilo si remízu na 10 bodov, ktorú vyhralo Slovensko, ktoré nazbieralo šesť z posledných siedmich bodov.

„Naše očakávania boli dnes nepochybne vysoké, vyhrávali sme 3:0, ale z nášho pohľadu to bol (stále) skvelý deň,“ povedala kapitánka Austrálie Alicia Molik.

Posledný úspech Austrálie v súťaži, ktorá bola do minulého roku známa ako FA Cup, bol v roku 1974.

„Víťazstvo v tejto súťaži znamená všetko,“ povedal Tomljanovič.