Správa WJC: Potenciálny brankár a švédsky stadt zdolali Slovensko

Hry druhého dňa

Švédsko 3, Slovensko 0 – Jesper Walstead (Minnesota Wild) pri svojom prvom tesnom súboji so svetovými juniormi v skupine B na WP Centrium v ​​Red Deer zachránil 48 lôpt.

„Vždy mi to zdvihne sebavedomie, ale bez tímu predo mnou nedokážem takýto výkon,“ povedal Walstead. „Mali sme veľa blokovania striel a dávali sme ich do oblastí, kde často môžem kontrolovať zákroky, takže tento výkon sa nedá urobiť bez skvelého tímu predo mnou.“

Theodor Niederbach (Detroit Red Wings), Albert Soberg (Dallas Stars) a Daniel Leungman (Stars) strelili všetky za Švédsko (2-0-0-0).

Simon Latcucci (kvalifikácia draftu NHL 2022) predviedol 24 zákrokov pre Slovensko (0-0-0-2), ktoré v nedeľu prehralo so Spojenými štátmi 3:2.

„[Slovakia] Bolo to fenomenálne, myslím si, že boli lepší ako my, takmer celý zápas. Tréner Švédska Thomas Montaigne povedal: „Myslím si, že sme mali niekoľko dobrých momentov, ale celkovo boli lepšie. Bol to skvelý výkon (Wallstedt). Ak chceme dostať šancu, mal by to byť dôležitý prvok.“ pre nás a dnes to naozaj ukázal.“

Niederbach strelil silný gól na 6:25 v prvom polčase, aby sa dostal do vedenia 1:0, a Sjoberg zvýšil na 2:0 po prestávke na 6:50 v druhom polčase.

Wallstedtov najlepší zákrok zaznamenal v čase 1:04 v treťom zápase dôraznej hry na Slovensku, keď skĺznutím po pravej strane zastavil pokus o odraz. Martin Kromiak (Los Angeles Kings) na jednom časovači z ľavého dolného protiľahlého kruhu.

Švédsko odmietlo Slovensko v päťminútovej presilovej hre v čase 7:31 tretej zmeny, ktorá zahŕňala výhodu 5:3 na 1:10. Počas presilovej hry Slovensko remizovalo Latkoczy 6 na 4 a 6 na 3; Wallstedt, ktorý hrá na druhom svetovom šampionáte juniorov, však držal počas výhody Slovenska šesť striel.

READ  Slovenský líder strany rezignuje pre krízu okolo Sputniku V

„Myslím si, že sme vytlačili strely do strany,“ povedal Walstead. „Snažili sme sa zostať v strede a dosiahnuť, aby ich strely vychádzali mimo šestnástky, aby som mohol lepšie kontrolovať strely a kontrolovať doskoky.“ „Inak veci išli naozaj rýchlo a cítil som sa dobre, že som to prekonal a potom sme dokázali vyhrať, čo bolo skvelé.“

Na konečných 3:0 strelil v čase 18:45 do prázdnej brány Ljungman.

Švédsko bude najbližšie hrať so Spojenými štátmi v stredu (21:30 ET). Slovensko hrá s Ruskom v stredu (16:30 SEČ).

Nemecko 2, Česko 1 (predĺženie) – Alexander Blank (kvalifikácia na draft NHL 2022) strelil svoj druhý gól 1:20 po predĺžení strelou spod ľavého kruhu v A-skupine na Rogers Place v Edmontone.

„Mal som určitú rýchlosť pri vyberaní kotúča a potom som videl, že obranca nie je taký rýchly ako ja, tak som sa ho len pokúsil prejsť a nastrelil som to do siete,“ povedal Blanc. „Ani som nevedel, kam to mám natočiť, a potom som vošiel.“

Tweet od TSN_Sports: BLANK TO ROBÍ SÁM Aký ostreľovač na zabezpečenie W! pic.twitter.com/G84i4OWrjW

Florian Bogel (kvalifikovaný na nábor 2022) sa pri svojom prvom štarte na turnaji za Nemecko (0-1-0-1) zachránil 39-krát.

„Je to veľmi dôležitý turnaj a reprezentovať krajinu dobrým výkonom je podľa mňa ten najlepší pocit,“ povedal Bogle.

Blanc dostal Nemecko do vedenia 1:0 za stavu 4:29 v druhom polčase.

Jean Misack (Montreal Canadiens) strelou z pravej strany od nemeckého obrancu Arkadiusza Dziambora (kvalifikácia na draft 2022) z ľavého kruhu vsietil silný gól na vyrovnanie zápasu na 1:1 pre Česko na 15:49.

Jean Bednár(Detroit Red Wings) 30 zákrokov pri svojom debute za Česko (0-0-1-1), v ktorom bolo päť obrancov a 15 útočníkov. Český obranca David Gerisch (kvalifikovaný na ročník 2022) nebol v zostave pre zranenie v dolnej časti tela a obranca Michal Hrádek nenastúpil pre trest, ktorý dostal po nedeľnej prehre 6:3 s Kanadou.

READ  Cigáni: niečo zhnité, tentoraz na Slovensku

Nemecko hrá s Kanadou v stredu (19:00 ET). Česká republika hrá s Fínskom v stredu (14:00 ET).

Rusko 4, Švajčiarsko 2 – Danila Yurov, korčuliar v rebríčku A medzi hráčmi NHL Central Scouting, ktorí sledujú súpisku draftu NHL 2022, zaznamenal gól a asistenciu za Rusko v skupine B na ihrisku Red Deer.

„Je to dobrý skateboardista,“ povedal tréner Ruska Sergej Zubov. „Pokúsime sa ho využiť v hre, určite 5 na 5.“

Yorov, Dmitrij Zlodev (Vancouver Canucks) a Pavel Teutnev (kvalifikovaný na rok 2022) skórovali v prvom polčase, keď Rusko viedlo 3:1. Matvey Michkov, jeden z popredných hráčov draftového šampionátu NHL 2023, strelil svoj tretí gól na turnaji a Igor Guskov (kvalifikácia na draft 2022) predviedol 16 zákrokov za Rusko (1-0-0-1).

„Bodovať na juniorskej úrovni vo svete je vždy skvelý pocit, ale najdôležitejšie je, že sme už vyhrali,“ povedal Zlodiev. „Hrali sme tvrdo a dobre sme robili svoju prácu a to je výsledok.“

Attilio Bayasca (kvalifikant draftu 2022) ​​a Fabian Reitzman (kvalifikátor draftu 2022) skórovali, Kevin Bashi (kvalifikátor 2022) predviedol 28 zákrokov pre Švajčiarsko (0-0-0-1).

„Vytvorili sme si nejaké šance, ale premárnili sme nejaké šance švajčiarskeho tímu a dúfame, že sa budeme každým dňom zlepšovať,“ povedal Zubov.

Rusko hrá so Slovenskom v stredu (16:30 ET). Švajčiarsko hrá so Spojenými štátmi v utorok (16:30 SEČ).

Fínsko 7, Rakúsko 1phil koivonen (Carolina Hurricanes) V Edmontone strelila v prvom sete dva góly a asistenciu.

Brad Lambert (kvalifikácia na draft 2022) zaznamenal za Fínsko gól a dve asistencie. Samuel Helenius (Los Angeles Kings) zaznamenal gól a asistenciu Casper Simonteval (králi), Niemela myši (Toronto Maple Leafs) a Cali Visanin (New York Rangers) skórovali všetky.

Juha Gatkula (spôsobilý skórovať v roku 2022) predviedol vo svojom prvom zápase za Fínsko osem zákrokov (2-0-0-0).

READ  Kritika: Beanie - Cineuropa

Séria Quivonen (dva góly, dve asistencie), Helenius (tri góly, jedna asistencia) a Lambert (1 gól, štyri asistencie) nazbierali v dvoch zápasoch 13 bodov (šesť gólov, sedem asistencií).

„Majú dobrý vzťah a sú to dobrí hokejisti,“ povedal tréner Fínska Ante Beninen. „Brad Lambert je zručný a rýchly, Helenius vyhráva súboje a Koivonen má dobrý zmysel pre hokej, takže je to naozaj dobrá kombinácia.“

Helenius a Lambert sú spoluhráčmi z JYP v Liige, najvyššej fínskej profesionálnej lige. Koivonen hrá za Karpaty v La Lige.

„Dvaja veľmi dobrí hráči,“ povedal Koivonen. „Brad je veľmi dobrý v korčuľovaní puku a Helenius je veľmi veľký (6 stôp 6, 201 libier) a dobrý v obrane, takže si myslím, že sa veľmi dobre dopĺňame.“

Martin Urbanic (spôsobilý skórovať v roku 2022) strelil gól v presilovej hre, aby stiahol Rakúsko na 3:1 v 5:39 druhého polčasu. Sebastian Wa Ranischitz (spôsobilý skórovať v roku 2022) predviedol 41 zákrokov za Rakúsko (0-0-0-1), v ktorom bolo deväť obrancov a 11 útočníkov.

Fínsko najbližšie hrá v stredu (14:00 SEČ) s Českom. Rakúsko hrá s Kanadou v utorok (19:00 ET).

On počúva: Nová epizóda súťaže NHL