Športové nohavičky – Taipei Times

• Spisovateľ zamestnancov s agentúrami

golf

Hojdacie sukne sú zrušené

LPGA a taiwanská golfová nadácia Swinging Skirts sa minulý týždeň dohodli na zrušení turnaja Taiwan Swinging Skirts Golf Championship už štvrtý rok po sebe z prevádzkových dôvodov. Inštitúcia v piatok uviedla, že turnaj, ktorý sa nehral od roku 2019 kvôli COVID-19, má problém nájsť na Taiwane akreditované ihriská pre LPGA, pričom poplatky za akreditované ihriská sú také vysoké, že „prekvapil centrálu LPGA“. Organizácia vo vyhlásení bez upresnenia uviedla, že organizátorov znepokojujú aj „určité predpisy“, ktoré ešte viac zvyšujú neistotu ohľadom priebehu turnaja. Podujatie sa malo konať od 26. do 29. októbra.

Atletika

Peru vytvorilo rekord

Kimberly Garcia Leon z Peru prekonala v sobotu v slovenskom Dudenzi svetový rekord na 35 km časom 2 hodiny, 37 minút a 44 sekúnd. Majsterka sveta v chôdzi na 20 km a 35 km prekonala predchádzajúci rekord 2:38:24, ktorý vytvorila Ruska Clavdia Afanasjevová z roku 2019, na výstrahu svojim konkurentkám pred budúcoročnými olympijskými hrami v Paríži. Na druhom mieste sa umiestnila Číňanka Liu Hong, ktorá vytvorila ázijský rekord 2:40:06, zatiaľ čo tretia skončila Magali Bonillaová z Ekvádoru. Na parížskych olympijských hrách sa uskutočnia len jedny 20-kilometrové preteky pre ženy a 35-kilometrové preteky pre zmiešané tímy.

golf

Nováčik Kho vyhráva v Hongkongu

Včera Taichi Kho prekonal nervy z posledného kola a stal sa prvým hráčom z Hongkongu, ktorý vyhral ázijské majstrovstvá na City World Championships. Khoo sa stal profesionálom až v januári, ale odrazil Novozélanďana Michaela Hendryho, aby vyhral o dva údery na mokrom golfovom ihrisku v Hong Kongu a získal miesto na tohtoročnom Open. Organizátori v noci nadnes zredukovali turnaj na 54 jamiek po tom, čo prívalový dážď a blesky viedli k zrušeniu zápasu v sobotu. Keď zápas včera pokračoval, priebeh bol ešte pod vplyvom nepriaznivého počasia, keď Kho viedol pred Filipínčanom Miguelom Tapuinom o štyri rany. „Byť doma, pred všetkými, mať tu svojich rodičov, znamená to pre mňa celý svet,“ povedal Kho.

READ  WorldSBK oznamuje vysielaciu dohodu so spoločnosťami Nova Sport a Voyo na nasledujúcich päť rokov Svet superbikov

Konské dostihy

Úžasní Japonci v Dubaji

Ushba Tesoro, ktorý jazdil japonský džokej Yuga Kawada, predviedol v sobotu ohromujúci finiš a pripísal si prvé víťazstvo mimo svojej domovskej krajiny so silným výkonom na svetovom pohári v Dubaji za 12 miliónov dolárov. Japonsko, zastúpené 27 koňmi v karte deviatich pretekov, získalo tri víťazstvá. Equinox, japonský kôň roka, vyhral 6 miliónov dolárov Dubai Sheema Classic s ohromujúcim dostihom a Derma Sotogake vyhral derby Spojených arabských emirátov.

Automobilové preteky

Evans z Nového Zélandu vyhral v Brazílii

Novozélanďan Mitch Evans v sobotu vyhral prvé preteky Formuly E v Brazílii pre Jaguar v pretekoch jedna-dva Kiwi s Nickom Cassidym z Envision Racing. Evanov britský tímový kolega Sam Bird bol tretí s najrýchlejším kolom na Sao Paulo e-Prix, čím sa prvýkrát dostal na pódium pre pohonné ústrojenstvo Jaguar, ktoré používa aj Envision. Evansovo prvé víťazstvo v sezóne z neho urobilo piateho rozdielneho víťaza v šiestich pretekoch éry tretej generácie novej série, pričom žiadny pilot ešte nedokázal premeniť pole position na víťazstvo.

Komentáre budú moderované. Udržujte komentáre relevantné pre článok. Komentáre obsahujúce vulgárne alebo vulgárne výrazy, osobné útoky akéhokoľvek druhu alebo propagácia budú odstránené a používateľovi bude zakázaný prístup. Konečné rozhodnutie bude na rozhodnutí Taipei Times.