Športová správa – 31. december

miestne športy

St.FX postúpil do finále na Dal Shoveller Tournament v Halifaxe po tom, čo sa vrátil zo 4-bodového polčasového deficitu a v semifinále porazil Concordiu 78:71. X-Men odohrajú McGill o šampionát o 15:00.

Majstrovstvá sveta juniorov v hokeji – predkolo

V Halifaxe: Nemecko 4 Rakúsko 2
V Monctone: Slovensko 3 Lotyšsko 0

národné športy

Connor McDavid zaznamenal gól a štyri asistencie a Edmonton Oilers zdolali Seattle Kraken 7:2. Zach Heyman a Clem Costen skórovali dvakrát, keď Edmonton viedol k tretiemu víťazstvu v štyroch zápasoch. McDavid predĺžil svoju bodovú sériu na 17 zápasov, čo zodpovedá jeho najlepšiemu výsledku v kariére. Počas tréningu má na konte 16 gólov a 21 asistencií.

Anti Ranta predviedol 19 zákrokov druhýkrát za sebou, keď Carolina Hurricanes vybojovali 10. víťazstvo v rade, keď porazili Floridu Panthers 4:0. Hurricanes predĺžili sériu najlepších bodov v sérii na 16 zápasov. Panthers vypadli prvýkrát v tejto sezóne a prehrali štyri z posledných piatich zápasov.

Kanaďan Jamal Murray zaznamenal sedem zo 14 bodov počas posledných dvoch minút, Nikola Jokic dosiahol ôsmy gól v tejto sezóne a Denver Nuggets remizovali pri víťazstve 124:119 nad Miami Heat. Jokič má na konte 19 bodov, 12 doskokov a 12 asistencií. Tyler Hero zaznamenal za Miami 26 bodov a 10 doskokov.

Giannis Antetokounmpo zaznamenal 43 bodov a 20 doskokov, keď Milwaukee Bucks prerušili sériu štyroch prehier víťazstvom 123:114 nad Minnesotou Timberwolves. Antetokounmpo tiež zaznamenal päť asistencií, aby sa pridal k Wiltovi Chamberlainovi a Elginovi Baylorovi ako jediní hráči v histórii NBA s po sebe idúcimi zápasmi s minimálne 40 bodmi, 20 doskokmi a piatimi asistenciami. Antietokounmpo nazbieralo 40 bodov v štyroch z posledných šiestich zápasov.

CJ McCollum nastrieľal 42 bodov, čím dal 11 trojok, a Zion Williamson pridal 36 bodov, aby doviedol New Orleans Pelicans k víťazstvu 127:116 nad Philadelphiou 76ers. McCollum dosiahol tri body na tri po sebe idúce držania lopty v rozpätí 42 sekúnd. druhej štvrtiny, čím sa Pelicans dostali do vedenia 56:40. New Orleans ukončilo hru 15 z 31 spoza oblúka. Joel Embiid viedol Philly s 37 bodmi.

READ  Európska kvalifikácia: Kto čo potrebuje

Zach LaVine nazbieral sezónne maximum 43 bodov a Chicago Bulls sa v posledných minútach stiahol a porazil Detroit Pistons 132:118. Bulls skončili zápas 17-3 po tom, čo získali všetko, čo mohli zvládnuť od tímu s najhorším rekordom NB-A vôbec. Jaden Ivey viedol tím Detroitu s 22 bodmi.