Spojené štáty vedú na Fidži na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov za gólom a asistenciou Kadyho Coyla a teraz jedným víťazstvom od vyraďovacej fázy

Getty Images

Spojené štáty to nechali ísť neskoro, ale prevzali kontrolu na hodine zápasu Sheppei proti Fidži a vyhrali 3:0. Coyle takmer skóroval svoj návrat z vylúčenia druhým gólom tímu, silným úderom vypáleným z veľkej vzdialenosti, ktorý zastavil hru.

Hra sa ukázala ako Coyleov výkon. Trvalo to do 66. minúty, kým Coyle asistoval Diegovi Lunovi na úvodný gól, kým mu Luna opätovala láskavosť, keď Coyle skóroval svojou raketou v 88. minúte. Potom, tesne pred záverečným hvizdom, Caleb Wiley strelil gól a pridal malý náskok. gólový rozdiel USA, ktorý je dôležitý, ak prehrajú Slovensko pred Ekvádorom, ale zdolajú Spojené štáty. Mickey Varas musí byť pripravený na všetko, no cieľ je teraz jednoduchý. Stačí vyhrať a hotovo.

Tým, ktorý sa v úvodnom zápase proti Ekvádoru snažil skórovať, bol evidentný rozdiel v Coylovom návrate z trestu. Teraz dúfame, že na majstrovstvách sveta sa tím bude len zlepšovať. Boli testovaní v boji po víťazstve na šampionáte Concacaf U-20 a pomáha to, pretože tím musí počkať do druhého polčasu, aby skóroval v oboch svojich doterajších zápasoch na tomto turnaji.

Pre hráčov ako Cowell môžu solídne výkony, keď sú na okraji prvého tímu, získať aj účasť na Gold Cupe. S trofejou na čiare je vždy motivácia, ale útočné body s prvým tímom sú otvorené dokorán a práve tu prichádza na scénu Coylova kreativita a vynaliezavosť.

Dokonca aj s Folarinom Balogun pridaný do fondu útokovVždy je potreba hráčov, ktorí si dokážu vytvárať vlastné šance v priestore. Je to niečo, čo San Jose pomohlo formovať Coyla, ale talent musí premeniť na góly. S 0 gólmi a 1 asistenciou v tejto sezóne je ďaleko od 8 gólov a 8 asistencií, ktoré zaznamenal v ligovej hre za posledné dva roky. Ale vo veku len 19 rokov je obloha limitom toho, čo môže s týmto tímom urobiť, a on je len jedným z mnohých dôvodov, prečo je budúcnosť svetového pohára 2026 na domácej pôde jasná.

READ  Sprievodca zápasom: Inter Miami CF proti Chicago Fire FC