Spojené štáty pošliapali Nemecko 8:1 a otvorili turnaj

V aréne plnej skautov v Peavey Mart Centrium sa v nedeľu popoludní americký obranca Lucas St. Louis dozvedel, že má súhlas posadiť aspoň jedného do druhého kola ringu.

Jeho otec tiež sledoval legendu National Hockey League a súčasného trénera Montreal Canadiens Martina St. Louis, keď si Spojené štáty napínali svaly, keď v prvý deň prípravného stretnutia porazili Nemecko 8:1.

„Je skvelé, že ma tu podporuje a veľmi mi pomáha s hokejom všeobecne,“ povedal St. Louis právnikovi. „Povedal mi, aby som išiel hrať hru a bavil sa a nestaral sa o skautov alebo čokoľvek iné, len sa sústredil na hru. Je to môj najväčší učiteľ.“

Louis hral minulý rok na strednej škole Brunswick Middle School v Spojených štátoch s 35 bodmi v 30 zápasoch. Svoju krajinu prvýkrát reprezentoval aj na šampionáte piatich krajín vo Švajčiarsku v roku 2021, kde v štyroch zápasoch prispel dvoma bodmi.

Americký útočník Will Whitelaw otvoril skóre v prvom polčase, ktorý následne otvoril bránu dokorán s šialeným skórovaním. O dve minúty neskôr strelil Cary Terrance krásny gól z prihrávky Quentina Mustiho.

Na začiatku druhého polčasu Spojené štáty pretlačili Nemecko dvoma gólmi, ktoré strelili útočník Joe Connor a obranca Joe Grammer.

To viedlo Nemecko k zmene smerovania k cieľu a nahradilo Nica Bertosza, ktorý mal 19 zákrokov, Deanom Dojim, ktorý stál na vrchole s 22 zákrokmi. To dalo Nemcom krátku iskru asi po štyroch minútach, zatiaľ čo skratový útočník Linus Brandl dal jednu do zadnej časti siete a znížil tak náskok na tri minúty.

Americký útočník Will McDonough odpovedal len o niekoľko minút neskôr pôsobivou štatistikou, keď trafil sieť a vybral si vzdialený roh, aby zvýšil svoje vedenie na 5:1.

V poslednom frame neváhali Spojené štáty streliť gól za menej ako minútu v tretine strávenej Andrewom Strathmanom a po ďalších siedmich minútach pridal Griffin Erdman. Whitelaw strelil svoj druhý gól v zápase koncom tretieho polčasu a spečatil tak pomer 8:1 pre Američanov.

READ  María Domenico bola menovaná do tímu Kanady na hrách FISU

St. Louis povedal, že si myslel, že jeho tím mal ťažký začiatok, ale v priebehu zápasu sa naďalej zlepšoval. Dúfa, že si udržia svoj úspech, keď USA dokážu, že dokážu zapáliť lampu proti najlepším, a sú tu, aby hrali o neobmedzenú cenu. Len pred dvoma dňami zdolali v prípravnom zápase na turnaji Slovensko 8:0.

„Sme tu, aby sme vyhrali, a to je to, kvôli čomu sme prišli,“ dodal St. „Vždy je pre mňa cťou nosiť znak USA. Znamená to len toľko, že každý, kto ho nosí predo mnou, je šialený, v akej skupine ľudí som.“

Najbližšie Spojené štáty hrajú s Fínskom v pondelok o 15.00 h

CentralalbertaLocal SportsRedDeer

Američania oslavovali gól v prvej tretine po tom, čo kontrola v kabíne potvrdila, že bol dobrý. (Foto: Ian Gustafson/Advokáti)