Spojené štáty americké zdolali Slovensko po penaltovej dráme v úvodnom hokejovom zápase mužov na olympijských hrách mládeže

Mužský hokejový tím Spojených štátov sa otvoril Gangwon 2024 Kampaň na zimné olympijské hry zaznamenala v sobotu (27.1.) tesnú výhru nad Slovenskom.

Po dramatickom závere po penaltách zabezpečil americký tím skóre 5:4.

Prvá tretina začala podľa plánu pre tím USA, keď Zayn Toure V prvom zápase mužov na týchto olympijských hrách mládeže dosiahol len 1 minútu a 37 sekúnd.

Slováci sa prebojovali do remízy a začali dominovať. Spojené štáty nakrátko získali späť vedenie 2:1, kým Slovensko strelilo tri nezodpovedané góly. Christian Rezniak V tretej tretine dostal presilovky na 4:2 a strelil svoj druhý gól v zápase.

Tím USA tvrdo tlačil na návrat k vyrovnanému výsledku. Zostávalo 54 sekúnd a Toure skóroval na vyrovnanie, čím zvýšil skóre na 4:4 a poslal zápas na penalty.

V penaltovom rozstrele sa Slovensku nepodarilo rozohrať loptu Xavier Wendt V bránke si americký tím udržal nervy skórovať trikrát a dosiahnuť víťazstvo.

Výsledok znamená, že Spojené štáty americké vedú v A-skupine s dvomi bodmi o jeden bod pred Slovenskom.

Česká republika je tiež v A-skupine, pričom prvé dva tímy postúpili do semifinále.

Tím USA sa budúci pondelok 29. januára stretne s českým výberom.

READ  Kde sledovať zápas USA proti Slovensku naživo, televízny kanál, zostavy, na zápas majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov