Spojené štáty americké vyhrávajú na penalty nad Slovenskom 5:4 v úvodnom zápase OH mládeže

Tím USA udrel ako prvý len 1:37 do úvodného framu. Torre prepálil nízko tečovanú strelu cez slovenského brankára Samuela Hryňáka na prvý gól zápasu. Luke Shearer (Charlotte, N.C.) a Aurelio Garcia (Romeoville, Illinois) zaznamenali dve asistencie na gól.

Jakub Černý remizoval so Slovenskom 1:1 v prvej tretine 11:36.

Po nerozhodnom výsledku 1:1 v prostrednej tretine USA ukončili skorú slovenskú presilovú hru, aby udržali vyrovnaný priebeh.

Krátko po vylúčení slovenskej presilovej hry zúročili USA svoju vlastnú presilovú hru, keď o 3:43 na druhý vyhrali 2:1 na gól J. B. Hurlberta (Allen, Texas). Mickey Bertschild (Excelsior, Minnesota) prihral do A.G. Francisco (Hermantown, Minnesota) na modrej čiare, čím Hurlbertovi nastavil jednorazový zásah, aby prekonal Hrynaka.

Slovensko ukončilo druhý polčas strelením troch gólov bez odpovede, aby viedlo 4:2 a potom strelilo tretí gól. Jonas Durko a Christian Reznijak skórovali v rozpätí dvoch minút, kým Rezniak pridal druhý gól za stavu 0:46 v strednej časti a zvýšil tak vedenie Slovenska na 4:2.

Cole Bumgarner (Albertville, Minnesota) v čase 6:57 poslednej tretiny držali USA na rozdiel jedného. Jackson Marthaler (Superior, Wis.) Už predtým zastavil loptu za bránou Logan Stewart (Los Angeles, Kalifornia) poslal bekhendovú prihrávku bez pohľadu na Bumgarnera a ten poslal strelu do štrbiny.

READ  Slovensko: Implementácia smernice EÚ o whistleblowingu