Španielsko nasleduje Slovensko vo svojom prvom vystúpení na Billie Jean King Cup

MADRID, 2. novembra (európska tlač) –

Španielska dvojica Sara Soribes, Carla Suarez pridala druhý bod pre Španielsko a vrátila sa (2:1) z remízy proti Slovensku v prvý deň finále Billie Jean King’s Cup, ktoré sa koná v pražskej O2 Aréne. po víťazstve dvojice Victoria Komová a Tereza Miháliková v troch setoch 4-6, 6-2, 10-7.

Španielsko si pripísalo ťažké víťazstvo nad Slovenskom napriek prehre 1:0 a teraz bude budúcu stredu čeliť Spojeným štátom, aby ich postúpilo do semifinále turnaja, bývalého Fed Cupu.

Hoci v prvom sete bolo viac „brejkbalov“, španielska dvojica sa dotkla iba jednej zo svojich 8 loptičiek, v 2 z 3, čo umožnilo Slovenkám skórovať v prvom sete 6:4.

V druhom nízka efektivita Comovovej podania a kombinácia hry Carly Suarezovej do sietí a úderov zo zadnej strany rýchlej dráhy v Sorribes O2 umožnili zverenkyniam Annabel Medinovej vyhrať 6:2.

V „superbrejku“ tretieho setu bolo španielske duo solídnejšie a zápas viac prenieslo na Mihálikovú, aby si pripísala víťazstvo 10:7 na piaty gem.

Víťazstvo vo štvorhre prišlo po tom, čo Sarah Soribis dokázala vyrovnať Slovensko v prvý deň C-skupiny po tom, čo v maratónskom zápase, ktorý trval dve hodiny, porazila Annu Karolínu Schmiedlovú v troch setoch 6-3, 3-6, 6-2. . a 45 minút.

Soribes pridala prvý bod pre Španielsko po tom, čo zdolala Carlu Suarezovú proti druhej Slovenke Viktorii Kozmovej, ktorá taktiež zdolala Kanárske ostrovy v troch setoch 6:2, 3:6, 6:3.

Vo svojom poslednom sedení ako profesionálka po porážke Hodgkinovho lymfómu Carla Suarezová podľahla za 1 hodinu 49 minút svetovej číslo 175 Victorii Kozmovej, no podala dobré podanie a solídny zápas zozadu, keď zdolala Slovenku. v kravate.

Práve toto podanie umožnilo druhej Slovenke dostať sa do prvého setu za stavu 4:0, čo stačilo na to, aby prvý set ohodnotil priamym podaním 6:2 len za 33 minút proti slabému Suarezovi pred podaním. súpera. .

READ  Slovensko súhlasí s obrannou vojenskou zmluvou so Spojenými štátmi

Tenistka Kanárka naopak zápas vyrovnala forhendom, vďaka čomu sa za 35 minút dostala na 3:0, 6:3 proti pravidelnejšej podávajúcej Kuzmovej a striedala to s viac nenátlakovými chybami ako winnery.

S odpočinkom pri nohách Suarezovej urobila druhá Slovenka brejk vo štvrtom sete (3:1), ktorý sa v treťom sete zdal definitívny. A reakcia Španielov sa vrátila k vyrovnaniu prvého bodu nerozhodného výsledku (3:3), napriek novému „brejku“ Kuzmovej sa opäť usadila na svojom podaní a dala na konečných 6:3.

Španielsko sa delí o skupinu so Slovenskom a Spojenými štátmi, ktorým čelí v stredu o postup do semifinále turnaja, ktorý nevyhrali od roku 1998. Víťaz každej skupiny postúpi do semifinále tohto turnaja v r. Skupina A, Francúzsko, Rusko a Kanada. v B, Austrálii, Bielorusku a Belgicku; A v D Česko, Nemecko a Švajčiarsko.

Dvaja kvalifikanti sa na budúci rok kvalifikujú priamo do záverečnej fázy, zatiaľ čo tretí a desiaty nasadený budú musieť vstúpiť do kvalifikačnej fázy 2022, ktorá sa bude konať budúcu sobotu v Prahe. Krajiny, ktoré obsadia posledné dve miesta, jedenáste a dvanáste, zostúpia do druhej svetovej skupiny.