Slovensko získava tri body proti Severnému Írsku

Slovensko U21 2-1 Severné Írsko U21

Neskorý trest odsúdil tím Severného Írska do 21 rokov na piatkovú prehru v kvalifikácii ME 2023 so Slovenskom 2:1.

V 86. minúte po faule Ethana Galbraitha v pokutovom území skóroval Jacob Kadak.

Slovensko postúpilo v prvom polčase gólom Mattiho Trosu, kým o hodinu neskôr za hostí vyrovnal Karl Johnston.

Severné Írsko dúfalo v double nad Slovenskom, keď vlani v septembri vyhralo v Mornevo Parku 1:0 – víťazstvo, ktoré by im prinieslo body s hostiteľmi zo skupiny C – ale v Žiline ich predbehli.

Slovensko strelilo 17 gólov na bránu v porovnaní s iba šiestimi v Severnom Írsku a hneď na začiatku sa zverenci trénera Johna Schofielda dostali pod tlak s Rolandom Galcicom a Adrianom Kapralikom.

Potom Jan Barnett trafil žrď a v 37. minúte bol pod tlakom, keď Trosa jemným zakončením prekonal Oliho Webbera.

Shea Charles zo Severného Írska sa priblížil na začiatku druhého polčasu a vyrovnal, keď bol Johnston po ruke, aby zblízka potiahol prihrávku Chrisa Mackieho.

Severné Írsko malo blízko k neskorému vedeniu, keď sa Aaron Donnelly stretol s priamym kopom Galbraitha, ktorý Ľubomír Pelko odmietol a Slovensko ich o chvíľu potrestalo.

Severné Írsko nedokázalo poskytnúť odpoveď v zostávajúcom čase, pretože Webber potreboval zabrániť Thomasovi Bobchikovi pridať skóre.

Schofieldov tím teraz mieri do Calais na pondelňajšie prípravné stretnutie proti Francúzsku – zápas, ktorý nahradil zrušený kvalifikačný zápas proti Rusku.

READ  Slovenská prezidentka uviedla, že napadne plán novej vlády na zatvorenie úradu najvyšších prokurátorov