Slovensko šokuje Američanov penaltovým rozstrelom a vo štvrťfinále vyradí Ameriku

Mužský hokejový tím USA ukončil tímovú hru so skóre 3:0, no ich jazda k dokonalosti bola v stredu skoro ráno zastavená. Slovensko, azda najpútavejší príbeh doterajšieho mužského turnaja, zdolalo Spojené štáty americké 3:2 v penaltovom rozstrele a postúpilo do semifinále mužov na ZOH 2022.

Slovensko zaostávalo za americkým náprotivkom 2:1 v poslednej minúte zápasu, no do konca zostávalo už len 43,7 s. Marek Hrivik Skóroval do prázdnej bránky svojho tímu, aby vyrovnal zápas a v konečnom dôsledku si vypýtal predĺženie.

Hoci si Spojené štáty aj Slovensko dokázali vypracovať viacero gólových príležitostí, v rušnej predĺženej desaťminútovke sa ani jednej zo strán nepodarilo skórovať. Góly boli rovnako ťažké aj v penaltovom rozstrele, no keď lopta napokon dopadla do siete, Slovensku sa vymkla z rúk. Peter Cehlaric.

inzerát

brankár Slovenska Patrik Ribar V penaltovom rozstrele nedovolili ani jeden gól, Američanov zastavili vo všetkých piatich pokusoch. Ribar dokončil míľu s 33 zákrokmi na 35 amerických striel.

čudne, Matty Pennersktorý bol počas celého predĺženia privilegovaný Američanom, sa v penaltovom rozstrele nedostal do šance.

USA začali proti Slovákom dobre, keď ich v prvej časti úvodného klipu prekonali 5:0. Ale krátko po polovici obdobia bol pocit slovenský Juraj Slavkovský Strelil svoj piaty gól na vrchole turnaja, aby prelomil ľady. 17-ročný mladík zostal v diere úplne nestrážený a laserom obstrelil amerického brankára. Strauss Man Poskytnúť svojmu tímu skorú výhodu.

inzerát

Slafkovský je síce najmladším hráčom, ktorý sa predstavil na mužskom turnaji, no už teraz vyzerá ako začínajúca hviezda. Môže byť vybraný v nadchádzajúcom vstupnom drafte NHL 2022 v júli a po jeho silnom predstavení na olympijských hrách sa mu bude volať. veľmi v ranom čase.

Pozrieť viac: Slavkowski otvára skóre proti Spojeným štátom vo štvrťfinále

READ  Tranent: Kreatívni žiaci premieňajú „uvoľnené časti“ na predmety na ihrisku

Američania napokon odpovedali vlastným gólom, keď do konca prvého polčasu zostávalo iba 45 sekúnd. Nick Abruzzo Svoje prvé body na turnaji zaznamenal vďaka skvelému pohybu puku od Kenny AgostinoA Štefan Kampfer A Benierovci sa ponáhľajú. Lepšie neskôr ako nikdy.

inzerát

Hoci sa tempo ku koncu prvých 20 minút hry očividne zmenilo, polčas nebol pre Američanov ani zďaleka ideálny. Slovensko ich v druhom frame zdolalo 13:6 a vytvorilo si niekoľko dobrých šancí na skórovanie. Man však dokázal udržať všetky svoje šance mimo roštu. Rodák z Greenwichu v americkom štáte Connecticut bol počas celého zápasu vynikajúci, jeho smerom zastavilo 24 z 36 striel.

Kým Slováci mali počas prostrednej časti jasnú prevahu v sekcii striel, Sam Hentigs Tesne pred polčasom sa mu podarilo dostať Spojené štáty do vedenia 2:1, aby strelil svoj prvý gól na turnaji.

Pozrieť viac: Sam Hentiges strieľa zelený gól Spojených štátov proti Slovensku

Bohužiaľ, skóre Huntings sa skončilo ako posledný gól, ktorý by Američania strelili na hrách v roku 2022. V posledných momentoch zápasu nedokázali udržať Slovensko mimo dosahu a už druhú olympiádu v rade budú Spojené štáty sledujte semifinále z domova.

inzerát

Slovensko sa v žiadnom prípade nepovažovalo za favorita na postup do semifinále mužského turnaja, no keďže sa na olympiáde nezúčastnili hráči z NHL, hracie pole bolo do značnej miery vyrovnané. Teraz sú Slováci a ich tínedžerské divy zrazu hlavnou dejovou líniou turnaja.

Slováci odohrajú semifinálový zápas vo štvrtok večer o 23.10 h SEČ. O ich semifinálovom súperovi ešte nie je rozhodnuté.