Slovensko: Portugalsko tancovalo v daždi v Do Dragao na Cristiana Ronalda a bolo skutočne hodnotené

Portugalsko sa kvalifikovalo do ME 2024, keď zdolalo druhé Slovensko 3:2. Tá vedená Škriniarom bola väčšinu prvého polčasu neúčinná. Zverenci Roberta Martineza sa tak už kvalifikovali do pohárovej Európy. Cristiano Ronaldo a Gonzalo Ramos skórovali dvakrát za Portugalsko, Hanko a Lobotka vytvorili veľký gól, niekedy aj sen Slovákov. Cristiano Ronaldo si zahrá na svojich šiestych majstrovstvách Európy, čo je bezprecedentný úspech v histórii európskeho futbalu.

Od začiatku sa Portugalsko začalo presadzovať. O päť minút neskôr už Cristiano varoval strelou ľavačkou, ktorá smerovala na rohový kop. Portugalci vzápätí a nepochopiteľne neotvorili skóre po chaotickom zápase. Šance prichádzali a odchádzali: Leao a Bruno Fernandes, všetci hľadali cieľ. Ale ten, kto to dosiahol, bol Gonzalo Ramos. Útočník Paríža Saint-Germain otvoril skóre v 18. minúte hlavičkou po tom, čo Bruno Fernandes poslal pokutový kop.

Gól nezmenil dynamiku zápasu a Portugalsko pokračovalo ako kladivo, čo sa v súboji Pécarina s Leãom podarilo dokonale. Väčšinu zápasov vyhral Milan. A V 28. minúte vyťažil ľavý krídelník od slovenského krajného obrancu maximálny pokutový kop. Cristiano raz odpustil, ale nie dvakrát. O polhodine zápasu bolo rozhodnuté. Alebo niečo podobné.

Toto je úžasný zásah Cristiana Ronalda v prvom polčase

zatiaľ čo, Cristiano a Ramos sú vo vlastných pretekoch o to, kto strelí v tomto zápase najviac gólov. Na druhej strane Gonzalo trafil žrď po dobrej práci ‚7‘. Na druhej strane Ronaldo zakončil prvý polčas úchvatnou, veľmi vysokou strelou.

Prvý gól proti Portugalsku

V druhom polčase Portugalsko poľavilo a Slovensko začalo kontrolovať loptu, čo viedlo k príležitostiam na skórovanie. Príležitosti vedú k cieľom. Cieľ prišiel. V 68. minúte po niekoľkých upozorneniach strelil Hanko gólový rekord Portugalska, ktorý ako jediný v tejto časti kvalifikácie nevyhral o gól.

Cristiano je na jeho strane

Tak ako Portugalsko znížilo strop, keď malo príjmy, opäť ho zvýšilo, keď Slovensko vyvinulo väčší tlak. Len tri minúty po góle Hanka poslali Cancelo a Bruno Fernandez gól na striebornom podnose Pichovi, ktorý strelil double svojho tímu. V tejto kvalifikačnej fáze je už 7 zo 6 zápasov. Veľký Lobotkov cieľ je fatamorgána, nie realita To však vyvolalo strach v Portugalsku, ktoré už myslelo na Nemecko.

READ  Daniela Adámková, žena so záhadnou pamäťou, nájdená v chorvátskom Krku, je identifikovaná v Los Angeles