Slovensko porazí Nemecko, vo štvrťfinále mužského hokeja sa stretne s USA – NBC Chicago

Slovensko, Dánsko a Švajčiarsko si v utorok udržali olympijské nádeje v hokejovom turnaji mužov.

V kvalifikácii Slovensko zdolalo Nemecko, Dánsko Lotyšsko a Švajčiarsko podpísalo postup do štvrťfinále s Českom.

Najbližší zápas Slovenska proti tímu USA bude v utorok o 23:10 ET. Dánsko bude čeliť Čínskej republike v stredu o 1:00 SEČ. Švajčiarsko sa stretne s Fínskom o 3:40 SEČ.

Jeden gól za Slovensko strelili Libor Hudáček, Peter Sihlerik, Michael Krištof a Marek Hrivik. Brankár Patrick Ribar predviedol 21 zákrokov pre Nemecko pri víťazstve Slovenska 4:0.

Kým Slovensko vyhralo v zápasoch C-skupiny iba 1-2-0, tím USA nezdolal ani Čínu, Kanadu a Nemecko. Američania majú plus 11 gólový rozdiel oproti 12 streleným gólom a umožnili Slovensku prejsť do štyroch súťaží.

Dánsko a Lotyšsko si vymenili svoje góly počas prvých dvoch polčasov, aby v posledných 20 minútach vyrovnali na 2:2. Bol to však Dán Markus Lorissen, ktorý strelil skorý gól pri treťom góle a bol konečným víťazom zápasu, ktorý Dánsko vyhralo 3:2.

Švajčiarsky tím inkasoval štyri góly v rade po prehrávaní 1:0 s Českom a zvíťazil vo finále 4:2. Kapitán Rafael Diaz dostal gól a asistenciu, zatiaľ čo Sven Andregueto knokautoval dvoch svojich asistentov.

Víťaz Tímu USA a Slovenska postúpi do semifinále, kde narazí buď na Švédsko, alebo na víťaza kvalifikačnej súťaže medzi Čínou a Kanadou.