Slovensko ohromuje Srbsko na svojom prvom výjazde do kvalifikácie Davisovho pohára

Napísal Chris Oddo | @TheFanChild | Sobota 3. februára 2024

Tím Slovenska prekvapil minuloročných semifinalistov na červenej antuke Kraljeva.

Zdroj obrázkov: Davis Cup

Slovensko si zabezpečilo účasť vo finále Davisovho pohára prvýkrát v histórii, keď tento víkend zdolalo Srbsko bez Novaka Djokoviča 4:0 v Športovej hale v srbskom Kraljeve.

Tenisový expres

Lucas Kleinčím si na tohtoročnom Australian Open v druhom kole v 2. kole zabojoval Alexander Zverev, resp. Alex Mulkanzamietol dvojhru v prvý deň predtým, ako Klein a Ego Zelenaj zaistili víťazstvo Slovenska výhrou 7-6(4), 6-3 nad Miomirom Kekmanovićom a Nikolom Kasicom vo štvorhre.

Slovensko pred touto sezónou utrpelo v kvalifikácii Davisovho pohára štyri prehry za sebou.

Klein potreboval len 90 minút na to, aby prekonal Kekmanoviča, štyrikrát prekonal svetovú 41-ku a vyhral 7:6 (2), 6:2.

„Som veľmi šťastný, že sme dokázali vyhrať ako tím, to je dôležitá časť,“ povedal potom svetový hráč číslo 142 Klein. „Nezáleží na tom, kto vyhrá tri body. Som šťastný, že sme sa kvalifikovali.“

Mulcan na 122. mieste zdolal Dušana Lajoviča 4:6, 6:2, 6:0.

Tento víkend sa vo svete koná 12 kvalifikačných zápasov Davisovho pohára. Tu sú niektoré ďalšie výsledky už identifikovaných vzťahov:

Nemecko x Maďarsko 3-2: Jan-Lennard Struff dosiahol víťazstvo Nemecka, keď porazil Mateja Valkosza, ktorý nahradil Fabiana Marozsana 6:3, 6:2 za 45 minút.
Holandsko d Švajčiarsko 3-2: Talon Grekspoor a Boutique van de Zandschoop sa vrátili z deficitu 2:1 pre Holanďanov v Groningene.
si smutný. Ukrajina 4:0: Chris Eubanks a Sebastian Korda pomohli tímu USA poraziť Ukrajinu v zápase, ktorý sa konal v Litve kvôli vojne.
Fínsko x Portugalsko 3-1Fínsko sa vráti do Malagy druhý rok po sebe po dominantnej sérii proti Portugalsku, v ktorej vyhralo prvých šesť setov stretnutia.
Brazília D. Švédsko 3-1: Thiago Monteiro si druhým víkendovým víťazstvom nad Eliasom Ymerom vyslúžil prvú cestu Brazílie do finále Davisovho pohára.