Slovensko odštartuje hry výhrou 4:0 nad Maďarskom Správy, šport, práca

Slovenský hokejista sa v stredu na pôde Clarkson University v Postupime zrazil počas úvodného hokejového zápasu Zimného univerzitného turnaja FISU s maďarským brankárom. (Fotka poskytnutá – FISU Games)

Slovensko odštartovalo svoje prvé podujatie zimných hier FISU v Lake Placid 2023 dôraznou výhrou 4:0 nad Maďarskom v stredu v Schell Arene na Clarkson University v Postupime.

Slovensko, ktoré získalo striebornú medailu na Svetových univerzitných hrách FISU 2019, využilo vyrovnanú ofenzívu, v ktorej bodovalo sedem rôznych hráčov.

Obrana David Hillik a útočník Peter Sandor strelili po jednom góle v druhej tretine, zatiaľ čo Ian Marchenko a Richard Petras strelili po jednom góle v tretej tretine. Petras k víťazstvu pridal aj dve asistencie.

„Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, pretože každý je tu silný tím,“ povedal. Informoval o tom tréner Slovenska Roman Sikora. „Snažili sme sa od začiatku tvrdo tlačiť, ale najdôležitejšie je, že sme strelili prvý gól, naša dynamika bola vtedy oveľa vyššia.“

Po bezgólovej prvej tretine Slovensko prevzalo kontrolu nad zápasom v druhom polčase a v prostrednej tretine prekonalo Maďarsko 11:2. Slovensko ukončilo súťaž porážkou Maďarska 38:18.

„Do druhej tretiny sme sa nevedeli dostať do pohody s naším systémom a hrou. Slovensko strelilo gól a to im dodalo sebavedomie,“ Povedal to tréner Maďarska Marton Fass.

Slovenský brankár Michal Vojvoda zaznamenal 18 zákrokov, maďarský brankár Karoly Palaz-Toth 34 zákrokov pri prehre.

Touto výhrou sa Slovensko posunulo na 1:0 v bazénovej hre, zatiaľ čo Maďarsko kleslo na 0:1. Dva najlepšie tímy v skupine, pozostávajúce zo Slovenska, Maďarska, Veľkej Británie, Kazachstanu, Kórey a USA, postúpia do dejiska OH 1980. Semifinále mužov sa uskutoční 21. januára. a zápas o zlato sa hrá 22. januára.

Zápas Slovensko – Maďarsko bol prvým z celkovo piatich hokejových zápasov hraných v stredu pred otváracím ceremoniálom Svetovej zimnej univerziády. Zápasy obsahovali tri zápasy pre mužov a dva pre ženy.

Hokejové zápasy mužov zahŕňali: Lotyšsko vs. Japonsko a USA vs. Veľká Británia. Zahŕňal tieto zápasy žien: Kanada proti Slovensku a Veľká Británia proti Českej republike.

Výsledky neboli v čase tlače k ​​dispozícii.