Slovensko dusí Lewandowského, na Euro 2020 zdoláva Poľsko 2: 1

Sv. PETERSBURG, Rusko (AFP) – Slovenský obranca Milan Skriniar zabránil v jednom góle Robertovi Lewandowskému, potom ukázal svetovému hráčovi roka, ako v druhom.

Aby Skriniar podčiarkol jeho rastúci význam pre národný tím, ktorý sa dlhodobo spolieha na Mareka Hamšíka, zohral dôležitú úlohu na oboch koncoch poľa a v pondelok na európskom šampionáte strelil víťazný gól pri víťazstve Slovenska nad Poľskom 2: 1.

Lewandowski prežil ďalší ťažký zápas v jednej z veľkých futbalových líg, pretože neúprosný Skriniar pomáhal dusiť útočníka Bayernu Mníchov. Lewandowski nemal vyloženú šancu a teraz má na konte iba dva góly v 12 zápasoch vo Svetovom pohári alebo na európskom šampionáte.

Centrálny obranca potom ukázal, že má tiež dohliadanú bránu, a to tak, že v 69. minúte natiahol loptu do rohu a otáčaním poslal svoju strelu do siete z 15 metrov.

„Som tam na to, aby som pracoval v obrane, ale ak dokážem skórovať, je to skvelé,“ povedal Skriniar. „Lewandowski je jednoznačne jedným z najlepších útočníkov na svete, ak nie práve najlepším, ale pripravili sme sa naň dobre.“

Tento rok sa ukázal byť pozoruhodným pre Skriniara, ktorý Interu Miláno pomohol v kampani za získaním titulu v Taliansku.

Skriniar, víťaz zápasu pre svoju krajinu, bol v strede davu veselých hráčov Slovenska, ktorí po záverečnom hvizde v Petrohrade skákali hore -dole pred malou časťou svojho domáceho publika.

Lewandowski v tom čase kráčal smerom k tunelu, frustrácia sa mu vryla do tváre, pretože bol izolovaný veľkú časť zápasu. Lewandowski, ktorý bol pre Bayern Mníchov veľmi dôsledný a plodný, chytil tri šance v prvom polčase, ktoré sa mu naskytli v prvom polčase proti Slovensku.

„Boli sme skutočne spokojní s tým, ako sme zneškodnili takého veľkého hráča, akým bol Lewandose,“ povedal Slovensko Stefan Tarkovic.

READ  Kde streamovať „Knives Out“ pred sledovaním „Glass Onion“ na Netflixe

V druhom polčase bol Lewandowski tichší, pretože Poľsko bolo nútené zaplatiť za červenú kartu Grzegorza Krychowiaka sedem minút pred gólom Skriniara.

Držiaci záložník už dostal žltú kartu, keď nemotorne vrazil do chrbta Jacoba Hrumadu v blízkosti stredového kruhu. Darmo protestoval, keď rozhodca mával červenou kartou.

Zlý deň bol aj pre najslávnejšieho poľského hráča.

Wojciech Szczesny sa stal prvým brankárom, ktorý si na turnaji strelil vlastný gól, aj keď bol úplne bez viny. Brankár Juventusu mal smolu, keď sa lopta odrazila blízko jeho žrde, na jeho vystretú ruku a odrazila sa do siete po strele slovenského krídelníka Roberta Macka v 18. minúte.

To dalo Slovensku náskok pred Karolom Linettim, ktorý ospravedlňuje svoj výber pred Jakobom Moderom v strede poľa, pričom sotva vyrovnal 30 sekúnd do druhej polovice prvého dobrého ťahu Poľska v zápase.

Zo spätnej prihrávky Maciej Rybus nacentroval loptu Linettymu, ktorý si jeho strelu mierne zmýlil, ale po Martinovi Dubravkovi videl, ako sa lopta odrazila na roh.

Poľsko napriek silnému zakončeniu ukončilo zápas silne. Stredný obranca Jan Bednarek pálil tesne vedľa tyče a Dubravka držal stabilne.

Poľský tréner Paulo Sousa nebol spokojný s tým, že Lewandowského počas zápasu nedokázalo podržať nielen viac hráčov, ale Skriniar zostal sám na víťazný gól, napriek tomu ako hlavné nebezpečenstvo štandardiek označil stredného obrancu.

„Takto nemôžete prehrať zápas,“ povedal Souza.

Poľsko má za sebou minimálne dva ťažšie zápasy v E -skupine proti Španielsku a Švédsku.