Slovenské hviezdy žiaria vo svojej predsezónnej otváračke

1. septembra 2023 – Ontario Hockey League (OHL) – Tlačová správa Erie Otters

Erie Otters na hracej noci
(Erie Otters)

ERIE, Pensylvánia – Uplynulo 160 dní, odkedy sa Erie Otters naposledy postavili na ľad proti tímu súpera, keď sa ich sezóna skončila 25. marca. V čase od konca sezóny pribudlo do nového tímu Západnej konferencie niekoľko populárnych nových tvárí, ktoré dopĺňajú sebavedomú skupinu veteránov.

Dokonca aj s množstvom týchto hráčov, ktorí boli počas zápasu vymenovaní zo zostavy, potenciálny ofenzívny sval Otters sa naplno prejavil v piatok večer, keď do mesta prišli Brantford Bulldogs.

Bezgólová prvá tretina nebude výsledkom nedostatočnej snahy, pretože Otters a Bulldogs kombinujú 21 striel, ale sledujte, ako brankár ostatných tímov hrá perfektnú prvú tretinu z pohľadu obrany. Erie šiel do šestnástky dvakrát, Brantford raz, ale ani jeden tím nedokázal nájsť zadnú časť siete v mužskej výhode. Po dvadsiatich minútach prípravnej sezóny bolo skóre 0:0.

Čo prvému polčasu chýbalo na góloch, to vo veľkom vynahradil v strednom kádri. Brantford trafil ako prvý len 2:29 do rámu, keď Noah Roberts (1) strelil prvý exhibičný gól v Erie Insurance Arena. Napriek skorému náskoku by hrdosť Slovenska úplne ovládla hru, keďže Ondrej Molnár (1,2) a Martin Mišiak (1) hrali o tri body v priebehu piatich minút – vzájomnými asistenciami. Ciele. Alex Messier (1) pokračoval v streleckej sérii, keď v druhej tretine zostávalo 10:41. Pred koncom tretiny Nick Lardis (1) vrátil Brantfordovi kúsok hybnosti, ale Erie Otters si udržali vedenie 4-2 až do poslednej tretiny.

READ  Každý „miluje“ Keralu, od Balkánu po Západ – The New Indian Express

V záverečnej časti hry sa už skóre nezastavilo, keďže v tretej tretine by si skóre rezervovali domáci. O niečo viac ako štyri minúty do posledného framu by novopečený Georgi Torobtsev (1) po prvý raz vo svojej kariére v OHL dosiahol výplatnú pásku, aby to bol zápas 5:2 v prospech Erieho. Keď sa hra začne vymykať z dosahu, dvaja rivali, ktorí sa často nestretávajú, uvidia Brucea McDonalda a Bena Bujolda zhodiť rukavice. Vďaka chybnému správaniu v hre, ktoré sa uvalilo na druhého menovaného, ​​je to meno, na ktoré všetci fanúšikovia Otters čakali, kým sa dočkáme výsledku – najlepší výber v prioritnom výbere OHL 2023 Matthew Schaefer (1) nájde zadnú časť siete a získa svoj prvý gól v OHL v predsezóna; Jeho druhý bod noci. Kyle Downey by dokonale zablokoval svoju pomocnú úlohu v sieti, aby vyradil Brantford Bulldogs na ceste k otváraciemu zápasu prípravnej sezóny 6-2.

Erie Otters budú v sobotu popoludní hostiť neutrálny exhibičný zápas medzi Saginaw a Brantford a v nedeľu popoludní sa vrátia na ľad na svoj posledný prípravný zápas doma, kde budú bojovať proti Saginaw Spirit. Obe hry bude možné bezplatne sledovať na facebookovej stránke hokejového klubu Erie Otters. Erie sa vráti domov až v sobotu 30. septembra na 27. domácom úvodnom zápase tímu (na čele s Erie County Community College v Pensylvánii), keď nastúpi proti Mississauga Steelheads.