Slovák Dominik Černý navrhuje Hanu Borzalovú v cieli chôdze na 35 km

Majstrovstvá sveta v atletike v roku 2023 predviedli na ihrisku ohromujúce výkony, no bežkyňa Hana Borzalová sa vo štvrtok 24. augusta dočkala špeciálnej zábavy.

Slovenskú chodkyňu v cieli prekvapil jej partner a spolujazdec Dominik Černý. Keď sa Porzalová blížila ku koncu 35-kilometrovej chôdze, Černý kľakol na jedno koleno a vytiahol zásnubný prsteň.

Fanúšikovia začali jasať naprieč tribúnami na rozkošný, čerstvo zasnúbený pár. Jedného z komentátorov je počuť aj to, či Černý krabičku s prsteňmi nosil počas celých pretekov, alebo ju niekde schoval!

V sladkej chvíli je vidieť, ako Cerny oslavuje svoje zasnúbenie s nadšenou pumpou päsťou do vzduchu. Dvojica si na kurte rozdala sladký bozk, keď Borzalová povedala áno!

Tento vzácny moment na majstrovstvách sveta v atletike bol zachytený kamerou a zdieľaný prostredníctvom účtu World Athletics na Twitteri. Pozrite si video nižšie:

Po športovej stránke obsadil Dominik Černý vo finále chôdze mužov devätnáste miesto a Hana Borzalová v pretekoch žien dvadsiate ôsme.

Majstrovstvá sveta IAAF 2023: Konečné výsledky pretekov v chôdzi

Medzitým Španiel Martin Alfaro získal zlatú medailu v chôdzi mužov na 35 km. Ekvádorčan Brian Daniel Pintado a Japonec Masatora Kawano obsadili druhé a tretie miesto. Pre Martina je to druhá zlatá medaila na majstrovstvách sveta 2023, keďže si predtým zabezpečil najvyššie pódiové umiestnenie v chôdzi na 20 km.

Zlatá medailistka z majstrovstiev sveta IAAF v chôdzi žien na 35 km bola tiež zo Španielska, pričom ako prvá prešla cieľom Maria Pérez. Maria predtým na majstrovstvách vyhrala aj chôdzu na 20 km. Druhé miesto obsadila Kimberly Garcia-León z Peru a bronzovú priečku obsadila Grécka Antigone Netrismpioti.