Sledujte Švajčiarsko vs. Slovensko: IIHF World Juniors Live Stream – Ako sledovať a streamovať Major League a Vysokoškolské športy

Slovensko (2-0-0-1) si už zabezpečilo postup do vyraďovacej časti majstrovstiev sveta juniorov 2023 IIHF. V sobotu majú Slováci šancu skončiť na čele B-skupiny výhrou nad Švajčiarskom (0-2-0-1) a ak im Spojené štáty zabezpečia silnú výhru porazením Fínska. V tomto sú variácie, pričom Slovensko a USA majú zhodne po šesť bodov, jeden za Fínmi, pričom Slovensko drží v tajbrejku proti Američanom. Švajčiarsko môže predskočiť Slovensko a USA výhrou podľa pravidiel a Fínsko podľa pravidiel na druhé miesto v skupine, no postup do vyraďovacej časti si zabezpečilo aj Švajčiarsko piatkovým vypadnutím Lotyšska.

Ako dnes sledovať zápas Švajčiarsko – Slovensko v juniorskom hokeji:

dátum zápasu: 31. decembra 2022

čas na hru: 11:00 ET

televízia: sieť NHL

Priamy prenos hokejového zápasu juniorov Švajčiarsko – Slovensko na fuboTV: Začnite svoju bezplatnú skúšobnú verziu ešte dnes!

Slovensko piatkovou výhrou 3:0 poslalo Lotyšsko do play-off o zostup. Za Slovákov skóroval v prvej tretine Alex Černic a poisťovací gól na 9:03 3. tretiny strelil Simon Nemec. Prázdna bránka Philippa Mazara uzavrela dohodu. Adam Gagan zastavil všetkých 28 striel, ktorým čelil, aby získal loptu.

Švajčiarsko otvorilo turnaj dvoma výhrami v predĺžení, predtým ako vo štvrtok ovládli Spojené štáty americké s prehrou 5:1. Attilio Biasca strelil jediný gól Švajčiarska v čase 9:32 druhého polčasu, keď Švajčiari prehrávali už 4:0.

Slovenskú reprezentáciu vedie na turnaji Petr Ribček s tromi gólmi, Misar a Czerník strelili po dva góly. Biasca je jediným hráčom švajčiarskeho národného tímu, ktorý strelil viac ako jeden gól a strelil dva góly. Švajčiari vo svojich troch zápasoch vyhrali 9:7.