Sledovač vyhliadky Canucks: Jurmo dosiahne vrchol, dôveruje Truscottovi

Je to letná verzia Majstrovstiev sveta juniorov v trackere, kde zhrnieme úsilie Vancouver Canucks hrajúcich na turnaji.

Obsah článku

Je to letná verzia sledovača pre majstrovstvá sveta juniorov, keď zhrnieme úsilie Vancouver Canucks na turnaji:

Johnny Gormo

Nejde o to, ako začnete, ale ako skončíte.

Pre vysoko letiaceho fínskeho defenzívneho muža Johnnyho Gorma bol výstup z brány prebudením, aby mohol začať hrať na majstrovstvách sveta juniorov v Edmontone minulý týždeň.

Potenciálny 20-ročný Canucks, ktorý sa prebojoval do druhého fínskeho dua na začiatku turnaja, mal v utorok neistých úvodných pár prestupov proti Lotyšsku – niekoľkokrát otočil disk a dostal sa do problémov – čo viedlo k 6 nájazdom. ft-4, 198-libra ľavá strela, D-man hrá ešte jeden ruženec počas posledných približne 14 minút prvej tretiny.

Po zvyšok cesty sa to však neukázalo viac pre veľkého D-mana, keďže Jurmo opravil svoju hru s pukom, využil svoj výnimočný kop na korčuliach na začiatku druhého polčasu a vytvoril strelecké príležitosti pre seba a jeho spoluhráčov. . Niektoré kreatívne hry na lyžiach a pohľady na útočnú zónu.

Jormo ukončil zápas – Fínsko vyhralo 6:1 – tromi strelami na bránu a hodnotením plus 1 o 10:30.

Po zápase povedal miestnemu reportérovi Joshuovi Griffithovi, že sa najprv bude snažiť „tvrdo“, ale „potom sa cítil dobre“.

Rodák z Espoo, ktorý v minulej sezóne odštartoval nové ťaženie vo fínskej lige s Miklinom Jokoretom, nastúpil na štvrtkový súboj s Českom v tretej dvojici, no Jorma to neodradilo od toho, aby ukázal, aký je efektívny, keď je. Svoju mnohostrannú hru dáva dokopy.

READ  Príležitosť klope na nováčika Calgary Flames Adama Ružičku

Bola tam vyrovnanosť s pukom a presnosť prihrávok. Boli tam dobre načasované aktivácie v útočnom pásme a dôrazná hra ku koncu, pomocou skateboardingu eliminoval dámu na palubovkách.

A s ním prišiel Gormov prvý bod na turnaji, sekundárna prihrávka pár minút do druhého polčasu, ktorá pomohla vyrovnať na 2:2.

Jurmo dokonca vo svojom prvom duete s obrancom Topim Niemelom spravil zmenu a neskôr sa ocitol na ľade – doslova – tri minúty pred koncom zápasu 3:3, keď perfektným načasovaním pred brankárom zblokoval šancu 2:1. .

Fínsko bude pokračovať v porážke Česka 4:3 na penalty. Jurmo mal asistenciu, dve strely na bránu a rovnaké hodnotenie v čase 13:34 ľadového času.

Pozoruhodná hra Jurma neostala nepovšimnutá. Expert na vyhliadky TSN Craig Patton ocenil tretie miesto Canucks pre rok 2020 uprostred prúdu.

„S Young Defenders je naozaj dôležité naučiť sa, ako hrať svoju hru v rôznych oblastiach, a pochopiť odmeny v závislosti od rizika, ktoré podstupujete, ale Johnny Gormo vo svojej hre skutočne pokročil,“ povedal Button.

„Dobrý v defenzíve, stále má vynikajúce korčuliarske schopnosti skákať do útoku, sebavedomý v puku, ale naozaj vidíte pokrok v jeho celkovej hre a to by malo byť povzbudením pre Vancouver Canucks, ktorý potrebuje pridať… niektorých ďalších obrancov, ktorí sa dokážu naozaj obísť.“ a Johnny Gormo je na správnej ceste.“

Sheryl Pounder z TSN tiež ocenila Jurmovu schopnosť pohybovať sa kotúčom, ako aj jeho obranné postavenie.

Jormo nebral do úvahy skórovanie v nedeľňajšom bombardovaní Slovenska 9:3, ale na ceste k vyrovnanej klasifikácii za 14:41 ľadového času pohol nohami a predviedol niekoľko šikovných hier.

Aj keď Jurmo porazí ľad, má schopnosť odraziť sa a eliminovať príležitosti na skórovanie, ako to urobil v nedeľu, keď prelomil pomlčku 2 na 1.

Najbližším zápasom Fínska (2-1-0-0) je v pondelok večer zápas s Kanadou (3-0-0-0) v konfrontácii, ktorá rozhodne o víťazovi v skupine A.

Američan Jacob Truscott (17) a Nemec Haakon Hanelt (19) zápasia o kotúč počas prvej tretiny majstrovstiev sveta IIHF v hokeji juniorov v Edmontone v utorok 9. augusta 2022. Fotografoval bývalý Kanaďan Jason Franson /Kanadská tlač

Jacob Truscott

Zatiaľ čo sledovanie Jurmovej hry môže byť občas jazda na horskej dráhe, to isté sa nedá povedať o hladkých a stabilných cestách, na ktoré obranca Jacob Truscott obmedzuje svoju hru.

Výber Canucks v piatom kole v roku 2020 vytvoril druhú dvojicu silnej zostavy tímu USA a perfektne sa hodí, pretože hrá konzistentne vo všetkom, čo robí.

Od dobrého postavenia až po výkonnú prihrávku, Truscott našiel spôsoby, ako prispieť k rekordu svojho tímu 4-0-0 bez toho, aby v tomto procese získal bod – hoci takmer skóroval 6-stopový a 179-librový D-man, ktorý bol jeho prvým v turnaji. turnaja pri štvrtkovej výhre 7:1 nad Švajčiarskom, keď prekonal švajčiarskeho brankára, no vyrazil strelu zápästím od brvna.

Truscott korčuľoval o 14:26 a rovnaké hodnotenie si vyslúžil pri utorňajšej výhre 5:1 nad Nemeckom, pričom o 16:00 mal +1 pri výhre nad Švajčiarskom. Potom druhák na University of Michigan šiel o 3 body o 13:32 ľadového času v sobotňajšej výhre 7:0 nad Rakúskom.

Truscottová bola opäť stabilná v druhom sete ťažkej váhy v nedeľu večer proti Švédsku, keď Američania obišli Tre Kronor a porazili ju 3:2, čím vyhlásili prvenstvo v skupine. Rodák z Fort Gratiot mal jednu strelu na bránu a rovnaké hodnotenie za 13:03 minúty ľadového času.

Nasledujúce Spojené štáty americké budú hrať vo štvrťfinále s Českom.

Američan Luke Hughes (43) kontroluje v nedeľu 14. augusta 2022 Švéda Jonathana Likrimackiho (24) počas prvej tretiny majstrovstiev sveta IIHF v hokeji juniorov v Edmontone. Fotografoval bývalý Kanaďan Jason Franson /Kanadská tlač

Jonathan Likirimaki

Najmladší člen pomerne silného švédskeho tímu prešiel na tomto turnaji zaučením.

READ  Ministri Vrtovec a Hojs a štátni ministri Cuderman a Orehovec prezentujú najnovšie rozhodnutia vlády

Jonathan Likremäki, útočné dynamo, ktoré minulý mesiac postavili Canucks XV, vypadol z druhej na tretiu sériu pri stredajšom víťazstve Švédska 3:2 nad Švajčiarskom – a odvtedy je tam v rade.

Pre 18-ročného hráča bolo vždy ťažké udržať si miesto v prvej šestke, najmä keď Daniel Turgusson skóroval dvakrát v úvodnom zápase a šokoval tím.

Lekkerimaki, 5-stopový, 172-librový pravý krídelník s vynikajúcou strelou, dobrými kolesami a výnimočnou schopnosťou hrať, trafil jednu strelu na bránu a rovnaké hodnotenie pri výhre proti Švajčiarom, potom na to nadviazal vynikajúcou strelou. . Jedna asistencia a dve strely na bránu o 11:15 pri výhre 6:0 nad Rakúskom.

Proti USA v nedeľu večer producent Huddinge opäť korčuľoval na tretej sérii a mal pokojný prvý stint. V druhom Lekkerimaki využil svoju rýchlosť na preseknutie sietí v presilovej hre, no puk mu vyletel z prútika. V tretine pokračoval v pôsobení na pravej strane, no často ho eliminovala obrana Spojených štátov.

Lekkerimaki ukončil zápas jedinou strelou do siete a vyrovnaným hodnotením v čase 11:32 ľadového času.

Lekkerimaki, ktorý len minulý mesiac dovŕšil 18 rokov, bude môcť hrať aj v ročníkoch 2023 a 2024.

Švédsko bude najbližšie hrať (2-0-0-1) s Nemeckom v pondelok.