Škótsko šokovalo Nórsko neskorým návratom, zatiaľ čo Portugalsko prekonalo Bosnu

Škótsko urobilo obrovský krok ku kvalifikácii na Euro 2024 ohromujúcim neskorým návratom porážky Nórsko v Osle.

Strana Steva Clarka zaostala po hodine, keď bravúrne kopol penaltu Erling Halland Góly Lyndona Dykesa (87) a Kennyho McClaina (89) otočili zápas a zabezpečili Škótsku päťbodový náskok na čele A-skupiny.

Mesto Manchester Útočník Haaland skóroval v 61. minúte, keď spadol z vystretej nohy Ryana Porteousa a vybojoval penaltu predtým, ako ju skúsene naservíroval domácim.

Hostia však odpovedali a po obrancovi Dykes vyrovnal Leo Ostegaard Len polovičné čistenie John McGinnPredtým, ako sa Dykes zmenil na tvorcu hry a prešiel na MacLeana, aby skóroval nepravdepodobného víťaza, aby dostal Škótsko pod kontrolu skupinu pred utorňajším stretnutím s druhým Gruzínskom v Hampden Parku.

Aj v sobotu Gruzínsko porazilo Cyprus 2:1 v Larnake vďaka neskorému gólu Zurika Davitašviliho, aby si zachovalo neporaziteľnosť štartu v kvalifikácii a pred zápasom v Glasgowe vytvorilo tlak na Clarkeho stranu.

Dvojica z Premier League Bruno Fernandez A Bernardo Silva Streľte góly ako Portugalsko zdolali v J-skupine Bosnu a Hercegovinu 3:0 Manchester United Stredopoliar skóroval dvakrát neskoro po tom, čo Silva viedol po polčase majstrov Európy z roku 2016.

Slovensko zdolalo v Reykjavíku Island 2:1 s prvým AC Miláno Stredopoliar Watfordu Juraj Kuka skóroval, čím Slovensko zaostalo o dva body za Portugalskom na druhom mieste a Luxembursko zaostalo po výhre 2:0 nad Lichtenštajnskom.

Belgicko Po remíze 1:1 s Rakúskom v Bruseli sa dostali na druhé miesto za hosťami v skupine F. Romelu Lukaku vyrovnal v druhom polčase po tom, čo sa Rakúsko ujalo vedenia, keď pred stredopoliarom červených diablov Aurelom Mangalom odvrátil strelu z diaľky Michael Gregoric.

Azerbajdžan a Estónsko remizovali 1:1 a oba tímy tak zostali na posledných dvoch miestach v skupine.

V skupine E vypadlo Česko z druhého miesta Poľsko Aby si upevnili miesto na čele tabuľky, dvakrát skóroval Václav Černý pri výhre 3:0 nad Faerskými ostrovmi. Albánsko zdolalo v Tirane Moldavsko 2:0 a posunulo sa o body s Poľskom, ktoré nehralo.

READ  Ako sa pozerať na štvrťfinále IIHF majstrovstiev sveta žien do 18 rokov - Švédsko vs. Slovensko, Fínsko vs. Česká republika

Litva a Bulharsko skončili v G-skupine 1:1, zatiaľ čo zápas Čiernej Hory proti Maďarsku skončil bez gólov.

Článok Kvalifikácia na Euro 2024: Škótsko ohromilo Nórsko neskorým návratom, keď Portugalsko prešlo cez Bosnu Prvýkrát sa objavil na Planetsport.com.