Shiffrinová vyhráva, súťaží s USA v hokeji a ďalšie

Alpské lyžovanie: Schiffrinová otvára sezónu Svetového pohára víťazstvom v obrovskom slalome

v. sobota, Michaela Schiffrinová Sezóna Svetového pohára 2021-22 odštartovala víťazstvom v obrovskom slalome na ľadovci Rettenbach v rakúskom Soeldene. (Videá víťazstva Shiffrinovej sú uvedené vyššie.)

Schiffrin, ktorý prišiel po Švajčiarsku Lara Gut Bahrami Dve stotiny sekundy po prvom kole zabehla bezchybnú druhú vzdialenosť a vyhrala úvod sezóny. Gut Bahrami skončil druhý (o 0,14 s zaostal), pričom bol majstrom Svetového pohára Petra Velhová Zo Slovenska obsadili tretie miesto (1,30 s späť).

Američan Nina O’Brien Najlepší profesionálny výsledok si pripísala deviatym miestom.

Toto víťazstvo znamenalo 70. víťazstvo na Svetovom pohári v kariére Shiffrinovej. Iba dvaja ďalší korčuliari predtým dosiahli 70 víťazstiev: Ingmar Stenmark (86 výhier) a Lindsey Vonnová (82 výhier).

Gymnastika: Olympijská víťazka Rebecca Andradeová pokračuje vo svojom titule majsterka sveta

Na olympijských hrách v Tokiu začiatkom tohto roka Rebecca Andradeová Stala sa prvou Brazílčankou, ktorá vyhrala olympijskú medailu v gymnastike, brala striebro v individuálnych súťažiach a zlato v skokoch.

22-ročná hráčka pokračovala vo svojej prelomovej sezóne účasťou na majstrovstvách sveta v roku 2021, ktoré sa konali v japonskom Kitakyushu. (Majstrovstvá sveta v gymnastike sa zvyčajne nekonajú v olympijskom roku, ale s preložením hier v Tokiu z roku 2020 na rok 2021 tohtoročná súťaž túto tradíciu porušila.)

V Kitakyushu získal Andrade ďalšie dve medaily: zlatú vo voltiži a striebro na nerovných priečkach.

Andrade vyhral skokové zlato na majstrovstvách sveta v gymnastike 2021:

Majstrovstvá sveta v americkej gymnastike žien 2021 sa uzatvárajú tromi medailami. Lian Wong A Kayla DeSillo Vo viacboji v dvojhre sa umiestnil na druhom a treťom mieste (súhrn a video tu) a Wong pridal bronzovú medailu vo finále kola.

Krasokorčuľovanie: Alexandra Trusová vyhráva Skate America na skrátenom programe

Rusko Alexandra Trusová Iba raz sa pokúsila o skok na štvorkolke, lutz, vo voľnej jazde na Skate America, ale 17-ročná hráčka vyhrala o viac ako 15 bodov. Trusová si program odľahčila pre bližšie nešpecifikované zranenie chodidla. „Bolo to ako oddychový deň,“ Povedala Trusová. „Chceli sme tu lyžovať s tromi štvorkolkami, ale nepodarilo sa nám to. Kvôli zraneniu som stratil veľa tréningového času.“

READ  Konzola UEFA Euro 2020, plán, priamy prenos: Anglicko pod Dánskom, v nedeľňajšom finále čelí Taliansku

Pred Skate America, Trušková Skúste Aspoň tri štvorkolky na každom medzinárodnom podujatí, na ktorom sa zúčastnila od jesene 2018, si vyslúžila prezývku „Queen Quad“.

Občan Trusová, 15 rokov Daria Osacheva, obsadila druhé miesto na Skate America, keď mala 17 rokov si malý Južná Kórea sa umiestnila na treťom mieste.

Americké ženy boli vedené o Amber Glennktorý sa umiestnil na šiestom mieste.

Futbal: Obraz zápasu NWSL sa stáva jasnejším

Záverečná kvalifikácia NWSL 2021 sa blíži. Minulý týždeň Portland Thorns ukoristil NWSL Shield (ktorý bol udelený tímu s najlepším rekordom v pravidelnej sezóne), čím získal tím zápas v prvom kole.

OL Reign a Washington Spirit si tiež vybojovali miesto v play-off šiestich tímov.

2021 NWSL TIMELINE: Uprostred ligových neúspechov hráči preberajú späť kontrolu

O zvyšné tri priečky momentálne zabojujú štyri tímy – Chicago Red Stars, New York/NJ Gotham FC, Houston Dash a North Carolina Courage.

Keďže sa pravidelná sezóna NWSL blíži ku koncu, americký ženský národný futbalový tím (USWNT) je uprostred dvojzápasovej série proti Južnej Kórei. Vo štvrtok večer remizovali 1:1 (zhrnuté tu).

Oba tímy sa opäť stretnú v utorok večer v poslednom reprezentačnom zápase v kariére Carli Lloydovej.

Hokej: Kanada porazila USA 3:1 v prvom zápase ‚My Why‘ Tour

Zostáva jedným z najlepších konkurentov tohto športu: Spojené štáty a Kanada v ženskom hokeji. V období pred zimnými olympijskými hrami vo februári sa tieto dva tímy stretnú najmenej sedemkrát v rámci „prečo“ výlet.

V piatok vyhrala Kanada strelením gólov v prvom zápase kola 3:1 Sarah Fillerová A Emily Clarková.

Hayley Scamora Strelil jediný gól amerického tímu.

USA a Kanada sa opäť stretnú dnes večer v Hartforde v štáte Connecticut (19:00 EST, sieť NHL).

READ  Canal + zaisťuje Premier League, ale problém sa chystá na fronte LFP - Digital TV Europe