Shiffrinová opäť víťazí v Levi’s

Na fotografii je Mikaela Shifrin. Obrázky GEPA.

Lyžiarske preteky vďačia za svoje uznanie Levi’s a ženám, ktoré sa postarali o skvelú zábavu.

Príbeh je však o Michaele Schifrinovej. Čo viac sa dalo povedať, keď vyhrala oba slalomové preteky proti najlepším lyžiarkam sveta?

Levi, Fínsko, 20. NOVEMBRA, 22. NOVEMBRA – Alpské lyžovanie – slalom Svetového pohára FIS, ženy. Na fotografii je Michaela Schifrin (USA) so sobom. Foto: GEPA Images/Thomas Bachun

Áno, môžeme priznať, že vytvorila nový rekord víťazstiev v pretekoch v Levi’s. Môžeme spomenúť, že pridala k svojmu historickému rekordu víťazstiev v jednom majore, 49. Môžeme si urobiť očividný vtip o tom, že potrebuje farmu v Levi’s, kde by ubytovala svojich šesť losov.

Dnes sa však zdá, že jediné, čo treba urobiť, je užiť si jej vystúpenie.

Američanka predviedla takmer dokonalú druhú jazdu, aby zastavila nabíjajúcu sa Wendy Holdenerovú a porazila Švajčiarku o 0,28 sekundy.

„V ten deň som to nečakala,“ povedala Shiffrinová. „Myslím, že aj po prvom kole. Myslím si, že každý, kto preteká, je momentálne veľmi silný a je tam veľa, vlastne aj kúsok šťastia.“

„Toto druhé kolo som tlačila tak tvrdo, ako som len mohla,“ povedala. „Urobila som niekoľko úprav a rytmus a rytmus boli naozaj dobré. Bola som silná a pevná,“ povedala Shiffrinová.

Druhá skončila Švajčiarka Wendy Holdnerová, ktorá ťažila z pôsobivej finálovej jazdy. Olympijská víťazka v slalome a minulosezónna víťazka Svetového pohára Petra Vlhová zo Slovenska bola tretia, čo dorovnala jej sobotňajšie skóre, za Shiffrinovou zaostala o 0,68 s.

„Som veľmi spokojný, pretože som dvakrát skončil tretí,“ povedal Fluva. „Samozrejme, mohlo by to byť o niečo lepšie. Vieme, že sa musíme zlepšiť, musíme byť rýchlejší, takže sa to pokúsime dosiahnuť v ďalších pretekoch.“

Schiffrinová vedie celkové poradie s 200 bodmi, Holdnerová je druhá so 75 bodmi a tretia Vlhová zaostáva o ďalších päť bodov.

Levi, Fínsko, 20. NOVEMBRA, 22. NOVEMBRA – Alpské lyžovanie – slalom Svetového pohára FIS, ženy. Na snímke radosť Wendy Holdenerovej (SUI), Mikaely Shiffrinovej (USA) a Petry Vlhovej (SVK). Foto: GEPA Images/Thomas Bachun

Bol to vzrušujúci deň aj pre Stifel US Alpine Women’s Team.

READ  Predikcia Oscara 2021: Najlepší medzinárodný film

Počnúc Katie Hensen, nielenže sa kvalifikovala v podbradníku č. 58, ale po náraze na kameň v druhom kole bojovala až na dno bez priľnavosti korčúľ a dnes skončila 26. Ava Sunshine nielenže vo svojich prvých dvoch bodovala do Svetového pohára udalosti, ale potom, čo utrpela tupé poškodenie, sa snažila udržať kurz po veľkej výzve v druhom kole.

Hensen potvrdila, že k obom behom pristupovala rovnako. Tiež uviedla, že je šťastná, že získava body vo Svetovom pohári a verí, že svoju dynamiku prenesie aj do Killingtonu.

Sunshine hovorí: „Levi mal naozaj skvelý čas a bolo to také vzrušujúce a zábavné.“

Zatiaľ čo Paula Moltzan rozhodne nemala sériu, na ktorú by ju pripravila, korčuľuje naozaj dobre a je pripravená byť medzi najlepšími. Keď si Shiffrinová pripíše uznanie za to, že ju v tréningu posunula, viete, že robíte veľa správne.

Levi, Fínsko, 20. NOVEMBRA, 22. NOVEMBRA – Alpské lyžovanie – slalom Svetového pohára FIS, ženy. Na fotografii je radosť Michaely Shifrinovej (USA) a tímu USA. Foto: GEPA Images/Thomas Bachun

Kanaďania navyše pokračujú vo výkonoch. Saint-Germain dobre korčuľoval a obsadil 9. miestoTen desiatya jej tímová kolegyňa dokončila sériu so silným skóre, 14. a 16. Nullmeyerová odchádza z Levy s 32 bodmi a 15. v poradí.

Severná Amerika výrazne prispeje k zábave v slalome 2022-23. Američania a Kanaďania spolu tvorili 20 % kvalifikačného poľa v druhom kole.

Svetový pohár žien sa budúci víkend presúva do Spojených štátov amerických na sobotňajší obrovský slalom a ďalší slalom v nedeľu v Killingtone vo Vermonte.