Serena Williamsová dúfa vo veľké prekvapenie a Anas Jaber a Američanka Shelby Rogersová v treťom kole

Druhý deň US Open 2022 je určený na jeden deň Veľký prevrat neskoro v noci. Emma Raducanová bola minulý rok víťazkou US Open Odskok v prvom kole od Alize Cornet.

Serena Williamsová dúfa, že tento trend bude pokračovať aj v stredu. Williamsová sa o 18:00 SEČ stretne s druhou nasadenou ženou turnaja Annette Kontaveitovou. Williamsova záruka nebola Dostaňte sa do druhého kola. Vstúpila do turnaja, ktorý, ako povedala, bol jej posledný, podala dva sklamanie.

Napriek ťažkému zápasu by bolo hlúpe odvolať Williamsa. Vzhľadom na svoju slávnu kariéru mohla mať za sebou posledný zázračný beh predtým, ako definitívne prestala pracovať.

Ponechajte si ho tu pre všetky novinky a aktualizácie zápasov z tretieho dňa US Open.

Coco Gauff sa posunula do tretieho kola po porážke Eleny Gabrielly Rossovej

Coco Gauffová v utorok vyzerala na ceste k trojsetovému zápasu, keď Rumunka Elena Gabriella Rossová pracovala na dosiahnutí druhého setu v zápase 2. kola a postúpila 5:4. Gave ale získal dva setbaly a brejk, keď Rossová urobila dvojchybu pri prestávke.

Po nerozhodnom výsledku oboch hráčov sa skupina presunula do tajbrejku za stavu 6:6. Gauff sa ujal vedenia 6-4 v prvom tajbrejku 7-7, keď Ross zasiahol forhendom do siete a zabezpečil Gauffovo víťazstvo 6-2, 7-6 (7-4).

Gauff, nasadený ako 12., sa kvalifikuje v treťom kole proti Američanke Madison Keysovej, nasadenej ako 20. Tam sa bude 18-ročná hráčka snažiť o svoj najväčší úspech na US Open, keď predtým v roku 2019 postúpila do tretieho kola.

USA Coco Gauff sa dostala do tretieho kola. (Timothy Clary/AFP)

Američanka Madison Keysová vedie v tajbrejku tretieho setu nad Camilou Giorgiovou

Madison Keys ide dopredu. Americká 20. nasadená hráčka zdolala v stredu vo svojom prvom sete Talianku Camilu Giorgiovú, potom dohrala tajbrejk tretieho setu a zabezpečila si víťazstvo 6:4, 5:7, 7:6 (10:7) a postúpila do 3. kola. z US Open.

READ  Kapitán Rangers Francesco Benelli padá po urážke Hockey Canada

Finalista US Open z roku 2017 sa stretne s Goughom v piatok v celoamerickom zápase tretieho kola.

Maria Scari prekvapila v druhom kole

Maria Scari odštartovala v roku 2021 tým, že sa dostala do semifinále Grand Slamu. V roku 2022 sa predstavenie neopakovalo.

Nasadená trojka v žrebovaní dvojhry žien prehrala 3:6, 7:5, 7:5 v druhom kole s nenasadenou Wang Shiyu na štadióne Louisa Armstronga, ktorá na tomto turnaji doteraz prejavovala záľubu v prekvapeniach.

Jaber sa snaží vyhrať v priamych setoch

V určitom okamihu zápasu druhého kola piaty nasadený Jabeur z Tuniska porazil Američanku Elizabeth Mandlickovú 3:1. Ale Jaber sa vrátil na skóre 5-5, potom zobral prvý set a potom rozdrvil Mandlika v druhom sete 6-2, aby zápas prevzal. Po neistom začiatku vyzerá vicemajsterka Wimbledonu 2022, že sa blíži k svojmu kroku.

Rogers poráža Kužmovú

Nasadená 31. Shelby Roger zdolala Američanku Victoriu Kuimovú zo Slovenska v dvoch setoch 7:5, 6:1. V treťom kole sa stretne s Jaberom.

Ďalšie pozoruhodné výsledky:

• Angličan Andy Murray porazil Američana Emilia Nava po prehre v prvom sete výhrou 6:7, 6:3, 6:1, 6:0. Je to prvýkrát, čo Murray postúpil cez druhé kolo US Open od roku 2016.

• Francúz Corentin Mutier zdolal holandskú 21. hráčku Botique van de Zandscholpovú 6:4, 1:6, 6:2, 6:4.

• Američanka Alison Riske Armitageová, 29. nasadená, vyhrala maratón 6-4 6-7 7-6(6) proti Camilo Osorio a pripravila zápas ďalšieho kola proti Wang.

• 12. nasadený Španiel Pablo Carreno Busta sa spamätal zo straty prvého setu a porazil nenasadeného Kazachstanu Alexandra Bublika 5:6, 6:4, 6:3, 7 (7) 6 (5).

Labutí pieseň Sereny Williamsovej začala dobre.  (Foto: Jan Katov/Getty Images)

Labutí pieseň Sereny Williamsovej začala dobre. (Foto: Jan Katov/Getty Images)