Serena je „v zóne“, keď v Melbourne vyhráva priame série – šport

MELBOURNE – Agresívna Serena Williamsová zintenzívnila prípravy na ďalší titul Grand Slam 24 víťazstvom v vzájomných zápasoch v nádeji, že v pondelok doma na turnaji Yara Valley Classic zvíťazí Daria Gavrilová.

Tridsaťdeväťročná hráčka vyzerala fyzicky silne a bola na ceste k pohodlnému víťazstvu 6: 1–4 za 94 minút s odpočítavaním na Australian Open budúci týždeň.

„Cítila som, že som vyrovnaná a som v tejto oblasti. Len sa snažím robiť veci, na ktorých som pracovala,“ uviedla v súdnom rozhovore.

Williams začal pomaly, stratil prvé tri body v podaní a rýchlo porazil Austrálčanku, ktorá pôsobivo otvorila turnaj slovenskej Viktórii Kuzmovej.

Gavrilová, 451. nasadená hráčka, prekonala svoj idol, ale svojou rýchlosťou okolo poľa prinútila Williamsa k tvrdejšej práci v konkurenčnejšom druhom sete.

Američanka však mala všetky odpovede a išlo o brilantný výkon Williamsovej, ktorá svoj druhý zápas v ringu zdvihla po tom, čo na piatkovej šou v Adelaide porazila svetovú trojku Naomi Osaka.

Williamsová, ktorá sa snaží zabezpečiť si zápasy pod opaskom pred ďalším pokusom o zisk veľkého titulu dvojhry, ktorý sa rovná rekordnému číslu 24, nastúpi v 16. kole na zápas proti bulharskej Tsvetane Pironkovej.

Tínedžerka Coco Gove predtým len záblesky vzhľadu, ktorý vlani podporila jej ohromujúcu kariéru, predviedla na minulom ročníku Australian Open počas tvrdého víťazstva v troch setech nad Jill Tishman v pohári Gippsland.

Šestnásťročný hráč prekonal koktanie v polovici zápasu a za 2 hodiny 45 minút vyhral 6-3, 6-7 (6/8), 7-6 (7/5).

„Celý tréning, ktorý som absolvovala v mimosezóne, znamenala, že som dokázala prejsť tromi ťažkými setmi a neunavila som sa,“ povedala.

Američanka bola v minulom roku jedným z melbournských príbehov, keď obhajca titulu v treťom kole rozhýbal Osaku v dvoch setoch.

Svetová päťka Svitolina sa kvalifikovala aj pohodlným víťazstvom 6: 1 6: 4 nad bývalými najlepšími hráčmi Nemecka Andreou Petkovičovou.

READ  Ako nedostatok áut ohrozuje ekonomiku

Dvadsaťšesťročná Ukrajinka, ktorá sa nikdy nedostala do finále grandslamového turnaja, odohrala v Melbourne prvý zápas od prepustenia z povinnej 14-dennej karantény.

Minulý mesiac prehrala vo štvrťfinále s Veronikou Kudermitovou v Abú Zabí.

„Myslím si, že niektoré zápasy v Abú Zabí mi pomohli dostať sa priamo do zápasu a začala som byť silná,“ uviedla.

Bývalá šampiónka French Open Jelena Ostapenko si zahrá v 16. kole Svitolinu.

V Melbourne Parku sa súčasne konajú dve WTA, keď sa hráči pripravujú na Australian Open, ktorý sa začne 8. februára.