Rybakina porazila Badusa a Potapova porazila Gauffa na Miami Open

Elena Rybakina Miami Open

Elena Rybakina z Kazachstanu reaguje počas zápasu proti Paule Badusa zo Španielska počas Miami Open, ktoré sa konalo v Hard Rock Arena 25. marca 2023 v Miami Gardens na Floride. Tim Nwachukwu/Getty Images/AFP

Elena Rybakina zachovala svoje nádeje na Sunshine Double, keď sa v sobotu v treťom kole Miami Open prebojovala z pokraja víťazstva nad Paulou Badusaovou, zatiaľ čo Ruska Anastasia Potapová zdolala Coco Gauffovú v troch setoch.

Wimbledonská šampiónka Rybakina si po minulotýždňovom víťazstve nad Indian Wells pokojne ušetrila mečbal v druhom sete a trafila 60 víťaziek vrátane 12 es, keď sa prebojovala k odvážnemu víťazstvu 3-6 7-5 6-3.

Rybakina, ktorá tiež musela ísť na diaľku vo svojom úvodnom zápase proti Anne Kalinskej, mala v prvom sete problémy s hľadaním rytmu podania, ale v druhom nabrala tempo.

Po štyroch zlomoch v prvom sete si Rybakina udržala podanie vo všetkých zápasoch okrem jedného a suverénne uzavrela víťazstvo za 2 hodiny 31 minút.

„Prvý set nezačala dobre, ale v závere našla trochu energie,“ povedala Rybakina. „Snažil som sa trafiť viac zo svojho podania a začal som sa lepšie pohybovať po kurte. Bol to naozaj ťažký boj.“

„Snažil som sa sústrediť na každý bod, pretože prvý set mi nevyšiel. Ale bolo to len pár chýb tu a tam. Celkovo hrala dobre. Paula dobre podávala. Som rada, že som to dokázala vypracovať.“ v troch setoch.“

Ruská 27. nasadená Potapová predviedla niektoré zo svojich najlepších tenisov, aby prekonala svetovú šestku Gauffovú pri víťazstve 6-7(8) 7-5 6-2 a dohodla si stretnutie s Číňankou Zheng Qinwen.

Potapová nasadila pevnú obranu, aby odvrátila 10 zo svojich 13 brejkbalov a uškrnula sa, keď vystrelila nevratné podanie na zabezpečenie víťazstva.

Anastasia Potapová oslavuje pred publikom po tom, čo 25. marca 2023 v Miami Gardens na Floride zvíťazila v troch setoch proti Coco Gauff z Ameriky v zápase druhého kola v Hard Rock Arene. Clive Brunskill/Getty Images/AFP

Pri vedení 5:2 v prvom sete to vyzeralo, že to bude pre Potapovovú ľahký deň. Goughová však otočila, keď premenila svoje šance na brejky v deviatom a jedenástom nábehu a tajbrejk uzavrela vražedným bekhendom.

READ  Emma Raducanová vedie Veľkú Britániu v Billie Jean King Cupe, ale aké je jej nebezpečenstvo a porazí Českú republiku?

Potapová sa v druhom sete spamätala, v predposlednom geme zasiahla súperku razantným forhendovým brejkom a stratila len jeden bod podania, keďže vyhrala posledných päť zápasov.

V mužskej kategórii porazil vicemajster Indian Wells Daniil Medvedev Španiela Roberta Karpelesa Baenu 6-1, 6-2 za niečo vyše hodiny a dostal sa do tretieho kola, kde sa stretne so Slovákom Alexom Mulkanom.

Vo svojom prvom zápase, odkedy Carlos Alcarez prerušil svoju víťaznú sériu na 19 zápasov, sa Medvedev sotva zapotil, keď pri dominantnom víťazstve trafil 18 víťazných k piatim Karballes Baena.

Kanadský piaty nasadený Felix Auger-Aliassime rozpútal desiatky es, aby zdolal Brazílčana Thiaga Montera 7:6 (5) 7:6 (8) av treťom kole sa stretol s minuloročným semifinalistom Franciscom Serundolom.

„Toto je určite najdlhšie, čo som odohral dva sety,“ povedal Auger-Aliassime po dvojhodinovom a štyridsaťminútovom zápase. „Prinútil ma pracovať.“

Grécky druhý nasadený Stefanos Tsitsipas, vicemajster tohtoročných Australian Open, sa dostal do tretieho kola po tom, čo Francúz Richard Gasquet odstúpil pre zranenie členka. Tsitsipas sa najbližšie stretne s Čiľanom Christianom Garinom.

Svetová trojka Jessica Pegula rýchlo zapracovala na svojej kolegyni Danielle Collinsovej 6-1, 7-6(0). O postup do štvrťfinále sa stretne s poľskou dvadsiatkou Magdou Linetteovou.

Predtým fanúšikovia domáceho tímu vyskočili na nohy, keď 55. Američan Mackenzie McDonald prežil eso a zdolal 19. Taliana Mattea Berrettiniho 7:6 (8) 7:6 (5). Najbližšie sa stretne s Francúzom Quentinom Halesom.