Royals rally opäť raz za víťazstvo nad Giants

Victoria Royals zaznamenali v piatok večer v Langley Events Centre svoje tretie víťazstvo po tretej tretine v posledných štyroch zápasoch Western Hockey League.

Royals, ktorí vo finále prehrávali 2:1, dostali góly od Rubena Sabouska a Dawsona Pastrňáka, aby porazili Vancouver Giants 3:2. Pre importovaného útočníka Sapouska, ktorý získal s Čechmi striebro na juniorských majstrovstvách sveta 2023, to bol deviaty gól v sezóne a pre Pasternaka štvrtý gól v sezóne v dvojbodovej noci. Nováčik Victorie Cole Reshney pridal dve asistencie.

Produkt Victorie Ty Halaburda z Giants skóroval proti svojmu domácemu tímu a otvoril skóre v 7:06 prvej tretiny. Šiesty gól Bena Ritchieho v sezóne vyrovnal zápas pre Royals na 3:00 druhej tretiny. Colton Langkow prinavrátil vedenie Vancouveru v čase 6:51 strednej tretiny. Braden Holt predviedol 26 zákrokov pre Victoriu a Brett Meerwald 29 pre Vancouver (3-6-1).

Royals (7-6) vyhrali sedem z posledných deviatich zápasov a odrazili sa od prerušenia predchádzajúcej štvorzápasovej víťaznej série v stredu prehrou 6-3 s Rockets v Kelowne.

Tímy nastúpia na trajekt, aby sa opäť stretli dnes večer v Save-on-Foods Memorial Center.

Giants sú bez svojho najlepšieho hráča. Štvormetrový útočník Samuel Honzik, draftová jednotka Calgary Flames v prvom kole NHL, ktorý dvakrát reprezentoval rodné Slovensko na juniorských majstrovstvách sveta v hokeji, vynechá šesť až osem týždňov pre zranenie, ktoré utrpel v prípravnej sezóne tímu. . Hra.