Ronaldo strelil 121 a 122 gólov pri víťazstve Portugalska nad Luxemburskom

komentovať

Luxembursko – Cristiano Ronaldo skóroval dvakrát a viedol Luxembursko 6:0 v kvalifikácii ME, ako si portugalská superhviezda v nedeľu pripísala rekordy v počte gólov a reprezentácií.

Ronaldo, najlepší strelec v mužskom futbale všetkých čias, dosiahol v portugalskej kariére 122 gólov v 198 zápasoch.

Tridsaťosemročný Ronaldo otvoril skóre a tesne po polhodine vsietil štvrtý gól svojho tímu, keďže majstri z roku 2016 ľahko zdolali lepších hostiteľov.

Medzi gólmi Ronalda sa presadili Joao Felix a Bernardo Silva, v druhom polčase pridali góly náhradníci Ottavio a Rafael Leao.

Pohodlné víťazstvo prichádza tri dni po tom, čo sa Ronaldo stal najviac limitovaným hráčom v mužskom medzinárodnom futbale, keď vo svojom 197. vystúpení dvakrát skóroval, aby pomohol poraziť Lichtenštajnsko 4:0 v debute Roberta Martineza.

Ronaldovo miesto nesporného lídra Portugalska bolo obnovené pod vedením španielskeho trénera, ktorý sa k Portugalsku pripojil po tom, čo po majstrovstvách sveta ukončil svoje dlhé pôsobenie v Belgicku.

Ronaldo Najnižší bod svojej brilantnej kariéry dosiahol v Katare Keď ho bývalý tréner Fernando Santos suspendoval na vyraďovacie zápasy Portugalska vrátane štvrťfinálovej prehry s Marokom. Jeho rozchod so Santosom prišiel uprostred jeho odlúčenia od Manchestru United, než ho prekvapil Presuňte sa do Saudskej ligy.

Teraz skóroval rovnátka v po sebe idúcich štartoch, aj keď proti európskym hráčom.

Portugalsko vedie skupinu X so šiestimi bodmi. Slovensko je na rade so štyrmi bodmi po víťazstve 2:0 nad Bosnou a Hercegovinou, ktorá má tri body.

Tri body má aj Island po rozdrvení Lichtenštajnska 7:0. Tri góly Islandu strelil Aaron Gunnarsson.

Najlepší víťazi skupín sa kvalifikujú na budúcoročný turnaj do Nemecka.

Ronaldo strelil svoj 121. gól len deväť minút po upršanom prvom polčase na štadióne Stade Luxembourg.

READ  UEFA zakazuje Bielorusku organizovať zápasy; Stavy zakazujú súťaženie

Útočník Al-Nasr bol sám, trafil prihrávku hlavou od Nuna Mendesa po tom, čo obranca Paris Saint-Germain kvantifikoval center od Bruna Fernandeza.

V 15. minúte Felix po úhľadnom centri Silvu zdvojnásobil vedenie, tretí gól strelil Silva len o tri minúty neskôr, keď poslal dlhú loptu dopredu Joao Balinha.

Ronaldo strelil 122. gól, keď dostal prihrávku od Fernandeza a v 31. minúte trafil bližšiu žrď.

Martinez nahradil Ronalda, ktorý dostal žltú kartu za simulovanie faulu, do konca zostáva len niečo vyše pol hodiny.

Ottavio pridal ďalšiu hlavičku v 77. minúte predtým, ako malo luxemburské publikum konečne dôvod na radosť, keď Leaovu penaltu zneškodnil brankár Anthony Morris.

To však bola len predohra ku gólu Liaa do konca dvoch minút.