Rangers využívajú veľa draftových výberov pre tvrdý a drsný stred poľa

MONTREAL – Rangers prišli na draft NHL 2022 bez výberu v prvom kole. Ale majú plán.

Kresliace strediská. A uistite sa, že je odvážna a fyzická.

„Na pozíciách je vždy prémia,“ povedal v piatok Jon Lilly, riaditeľ tímu amatérskych hráčov a skautov, po tom, čo Rangers v druhý deň draftu v montrealskom Bell Center šesťkrát vybrali. „Cestou sme sa zamerali na niekoľko médií a podľa toho, ako zoznam klesal, toto sú hráči, ktorých sme vybrali.“

S prvým výberom, druhým hráčom a celkovo 63. výberom Rangers získali 17-ročného útočníka Adama Sikoru, stredného/ľavého krídelníka zo Slovenska, ktorý bol jedným zo štyroch Slovákov vybraných v prvých dvoch kolách. Tri padli v prvom kole, pričom krídelník Juraj Slavkovský išiel ako prvý na hosťovanie do Montrealu Canadiens. Obranca Simon Nemec č. 2 všeobecne Devils a krídelník Philip Messar č. 26 všeobecne Kanaďanom.

„Som na chalanov veľmi hrdý,“ povedal Sikora, ktorý nemá nič spoločné s bývalým útočníkom Demons Petrom Sikorom. „Najlepší projekt pre Slovensko. Snažil som sa užiť si čas s nimi. “

Sikora, ktorý v 46 zápasoch za H Nitra slovenskej Proligy zaznamenal 10 gólov a sedem asistencií, nastúpil za slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách sveta vo Fínsku, na turnaji v šiestich zápasoch strelil dva góly a asistoval.

„Aké špeciálne dieťa,“ povedal pre Sikoru pre The Associated Press tréner Slovenska Craig Ramsey. „Bol som taký šťastný, že som mu dal 17 rokov [to the tournament]. Nehral prvé dva zápasy a potom nastúpil a hral tvrdo. Keď dal svoj prvý gól, celá lavička sa zbláznila, pretože je to také cool decko. “

Pre svojich tímových kolegov môže byť skvelým dieťaťom, ale pravdepodobne nebude taký milovaný konkurentmi ako 5-11, 174-pounder. Jeho obľúbeným hráčom NHL je Brad Marchand z Bostonu Bruins, ktorého jemná hra a bodavé reči z neho robia jedného z najnenávidenejších hráčov v lige.

READ  Ukážka: Slovensko vs Bielorusko - Predpovede, tímové novinky, zostavy

Sikora povedal: “Veľmi sa mi páči Brad Marchand…pretože je ako ‚potkan‘ a nebojí sa veľkých chlapov.

Na otázku, či je „potkan“ ako Marchand, sa zasmial.

„Snažím sa hrať tak,“ povedal.

V treťom kole s celkovo 97. výberom – získaným vo štvrtok z Colorado Avalanche pri výmene Alexandra Georgieva – 18-roční Rangers prevzali Bryce McConnell Parkera, 6-1, 193-libra centra so Soo Greyhounds. hokejová liga Ontario. McConnell Parker, ktorý v 68 zápasoch strelil 23 gólov a 26 asistoval, sám seba označil za „obojstranného stredopoliara“.

„Povedal by som, že som naozaj dobrý v defenzíve vo svojom vlastnom priestore, dokážem tiež produkovať v ofenzíve, dávať body a strieľať góly a hrať dobré zápasy, keď to potrebujem,“ povedal.

Rangers si svojim výberom vo štvrtom kole (č. 111) vybrali Noaha Lapu 6:2, 191 libier, z USHL Lincoln Stars, pričom dva výbery v piatom kole – jeden špeciálny a jeden pochádzajúci z Colorada v Georgievovej tretine – Rangers získali na obrancu dospelých Vittoria Manciniho.20-ročný hráč pochádza z University of Nebraska-Omaha a ľavý krídelník Maxim Barbashev je bratom útočníka St.Louis Ivana Barbasheva.

Barbashev, 6-1, 183-libier, povedal, že sa snaží modelovať svoju hru podľa svojho brata, a Lilly povedala, že hrá „ťažký zápas.“

„Hrá fyzickú hru; Sever a Juh: Sever a Juh,“ povedala Lily o Barbashevovi. „Sme nadšení, že dostaneme jeho telo a váhu.“ “

Ich posledným výberom v šiestom kole, celkovo 191, bol Zachary Karpa, 20-ročný hráč Harvardu, ktorého otec Dave hral za Rangers dve sezóny v rokoch 2001-2003.

Druhé kolo (č. 63): Adam Sikora

Pozícia: C/LW. strieľa doľava

Výška: 5-11

Hmotnosť: 174

Dátum narodenia: 7.9.2004

2021-22: Nitra (Slovensko). 46 zápasov, 10 gólov, 7 asistencií. 6 minútový trest

Správa o skautingu: Telesný, obojsmerný dopredu, ktorý hrá fyzicky napriek svojej skromnej veľkosti. Brad Marchand napodobňuje krídelníka Bostonu Bruins, ktorý hovorí: „Hrá ako potkan.“

READ  Euro 2020: Španielsko potrebuje na vstup do 16. kola remízu so Slovenskom

Tretie kolo (č. 97): Bryce McConnell Parker

Pozícia: C. Strieľa doľava

Výška: 6-1

Hmotnosť: 194

Dátum narodenia: 4. júna 2004

Tím 2021-22: Sue Greyhounds (OHL). 68 zápasov, 23 gólov, 26 asistencií. 14 minútový trest.

Správa skauta: Silná obranná pozícia s dobrou strelou, dobrou rýchlosťou a dobrou pracovnou morálkou. Boston Bruins napodobňuje Patricea Bergerona a útočníka Tampy Baya Ondreja Baltta.

Štvrté kolo (č. 111): Noah Lapa

Pozícia: C. Strieľa správne

Výška: 6-2

Hmotnosť: 192

Dátum narodenia: 4. august 20

2021-22: Lincoln Stars (USHL). 50 zápasov, 15 gólov, 24 asistencií. Trest 115 minút.

Skautská správa: Ďalšie fyzické centrum. Vydajte sa na jeseň na Colgate University.

Piate kolo (č. 159): Vittorio Mancini

Pozícia: D. Strieľa správne

Výška: 6-3

Hmotnosť: 216

Dátum narodenia: 26. máj 2002

2021-22 Tím: Nebraska Omaha (NCAA). 38 zápasov, 0 gólov, 5 asistencií. Trest na 26 minút.

Správa o skautovi: Dvadsaťročný hráč odohral dve sezóny juniorského hokeja s Frolundou vo Švédsku a potom sa vrátil do USHL. Zostane v Nebraske Omahe v rokoch 2022-23.

Piate kolo (č. 161): Maxim Barbašev

Pozícia: L.W. strieľa doľava

Výška: 6-1 Hmotnosť: 183

Dátum narodenia: 18.12.2003

2021-22 Tím: Moncton Wildcats (QMJHL). 69 zápasov, 15 gólov, 27 asistencií. Trest na 66 minút.

Správa o skautingu: fyzická prítomnosť, náraz tela dopredu a ťažkosti s pohybom vpredu. Dobrá prihrávka s dobrou strelou, ale potrebuje zlepšiť svoj defenzívny štýl.

Šieste kolo (č. 191): Zachary Karpa

Výška: 6-2

Hmotnosť: 185

Dátum narodenia: 2., 25. marca

2021-22 Tím: Harvard (NCAA). 33 zápasov, 6 gólov, 6 asistencií. 6 minútový trest.

Správa o skautingu: Obojsmerné centrum. Otec Dave odohral dve sezóny za Rangers začiatkom roku 2000.