Prehrou pre Slovensko sa pre Severné Írsko nekončí jedna éra – Ian Barakko

Ian Baraclough poprel, že prehra Severného Írska so Slovenskom znamenala koniec jednej éry, keďže nádeje jeho strany na postup na Euro 2020 stroskotali po prehre 2:1 vo finále vo Windsor Parku.

Michel Durris skóroval v 110. minúte zápasu po tom, čo vlastný gól Milana Škriniara v 88. minúte zrušil vedenie Juraja Kuku zo 17. minúty a dodal Severnému Írsku nádej.

Severné Írsko začalo noc ako favorit na kvalifikáciu o postup na európsky šampionát druhýkrát za sebou, no hrdinstvo zo slávnej výhry nad Gréckom spred piatich rokov sa už nemôže zopakovať.

Michal Duris strelil víťazný gól proti Severnému Írsku (Liam McBurney/PA)

Baraclough však povedal, že je príliš skoro hovoriť o budúcnosti niektorého z jeho hráčov.

„Neexistuje žiadny zmysel pre koniec éry,“ povedal. „Povedal som hráčom, že všetci môžu ísť znova. Nejde o to, aby sme niekoho odpísali.“

„To je na vás, aby ste špekulovali, ale odo mňa ten pocit nebudete mať.“

Severné Írsko má málo času na zotavenie, ďalší zápas ich čaká v nedeľu v Lige národov UEFA vonku s Rakúskom.

Je možné, že Baracloughove možnosti sa v zápase vyčerpajú. Okrem tých, ktorí absolvovali 120 minút vo Windsor Parku, Stuart Dallas odohral zranenie lakťa, zatiaľ čo Craig Cathcart a Paddy McNair odkulhali v predĺžení.

„Môže byť päť alebo šesť ľudí z tejto hry, ktorí cestu nezískali,“ povedal Baraclough. „To je to, na čo sa musíme (v piatok) pozrieť. Taká je povaha týchto troch hlavičiek, ktoré musí tím využiť na maximum.“

„Teraz musíme byť pripravení vynaložiť veľké úsilie o tri dni.

„Ešte sme ani nehovorili o Rakúsku. Všetko to bolo o tomto zápase. O Rakúsku začneme premýšľať zajtra.“