Poľsko stále drží nádej na víťazstvo Euro 2020 remízou, keďže Španielsko zlyhá

Bola to noc útočníkov na obidvoch koncoch ihriska na štadióne La Cartuja v Seville, keď Španiel Alvaro Morata dal svoj náskok iba na odpoveď Poliaka Roberta Lewandowského v rozhodujúcom zápase Euro 2020, ktorý sa skončil remízou 1: 1. . .

Morata ukončil bodovacie suchoty tým, že v 25. minúte zvýšil vedenie Španielska, ale Lewandowski v 54. minúte vyrovnal stav hlavou a strelil svoj tretí gól za národný tím na významnom turnaji.

Krátko po góle Lewandowskeho minul španielsky útočník Gerard Moreno penaltu a Morata po odraze lopty od žrde fauloval otvorenú sieť.

Výsledok ponechal Švédsko na čele skupiny E so štyrmi bodmi, keď v piatok porazil Slovensko. Slovensko je druhé s tromi bodmi, zatiaľ čo Španielsko má dva. Poľsko má stále šancu postúpiť na Euro 2020 napriek tomu, že je v skupine posledné o jeden bod.

Poľský stredopoliar Kasper Kozlowski sa stal najmladším hráčom v histórii európskych šampionátov po tom, čo nastúpil ako náhradník.

17-ročný Kozlowski pokračoval v druhom polčase predtým, ako skóroval Lewandowski.

Kozlowski sa narodil 16. októbra 2003. Anglický stredopoliar Judd Bellingham bol pri tomto počine iba šesť dní. Bellingham sa narodil 29. júna 2003. V nedeľu bol nasadený ako náhradník pri výhre 1: 0 nad Chorvátskom.