Pierre Le Curie vyhráva majstrovstvá sveta v diaľke v Šamoríne • Majstrovstvá sveta v triatlone

V Šamoríne na Slovensku sa zoradili štadióny svetového formátu, aby sa hnali za svetovými titulmi a medailami Majstrovstvá sveta v triatlone na dlhé trate 2022. Podujatie bolo súčasťou Majstrovstvá sveta vo viacšportovom triatlone 2022 Šamorín ktorý zahŕňal preteky vekových skupín Collins Cup a Professional Triathlon Organization (PTO).

Pierre Le Curie (FRA) si domov v Šamoríne odniesla titul majstra sveta v triatlone na dlhé trate s úžasnými pretekmi o zlatú medailu. Nemecko Florián Engert Predviedol silný plavecký a cyklistický výkon a udržal si silné druhé miesto v pretekoch o striebornú medailu na majstrovstvách na dlhé trate. Pre Nemecko to bol skvelý deň Frederic Funk Prekročte čiaru, aby ste získali bronz.

Lucy Charles Barkley Dnes sa po zranení vrátil k pretekaniu a predviedol perfektné preteky, aby prevzal pásku a bol korunovaný za majstra sveta v triatlone na dlhé trate na Slovensku. Emma Ballante Brown predviedla svoju triedu ako utečená, skončila druhá a získala striebro na majstrovstvách sveta v Šamoríne. Majsterka sveta v triatlone z roku 2021 Sarissa de Vries dnes získala v Šamoríne bronzovú medailu.

Pozrite si úplné výsledky.

muži hlásia
V pretekoch mužov si Francúz Pierre Le Curie a Juhoafričan Jimmy Riddle otvorili medzeru v plávaní na dva kilometre, keď vyšli z vody pred súdom. Lou Corrie a Riddell boli prvými elitnými mužmi počas prvého prechodu dňa a pripojili sa na 80 km cyklistickú trať pre majstrovstvá sveta v triatlone na dlhé trate v roku 2022.

V prvých fázach rýchlej a plochej cyklistickej trate sa Nemec Florian Angert, ktorý tu vyhral na rovnakom mieste pretekov v roku 2021, dostal do vedenia a ujal sa vedenia, Le Curie jazdil na druhom a Riedel na treťom. Mladý Juhoafričan ukázal skvelú formu v plávaní a počiatočných fázach bicyklovania ako Le Corre a Angert. Na tretie miesto sa posunul Nemec Friedrich Funk, štvrtý skončil Talian Gregory Barnaby. Francúz Clement Mignon stíhal lídrov na piatom mieste. Belgičan Christophe de Keyser skončil šiesty a Francúz Denis Chevrot siedmy.

READ  Influencer Christian Trampedach: Petržalka má svoje čaro, no musíte pochopiť jej príbeh

V strede cyklistického segmentu bol Švéd Robert Kalin ôsmy a Riddle deviaty, v poli plnom skúsených atlétov na dlhé trate.

Austrálčan Tim Reed, šampión na dlhej trati, musel z pretekov odstúpiť, kvôli mechanikovi na štarte cyklistickej trate.

Angert ukázal výnimočnú formu na motorke, aby vstúpil do záverečného prechodu dňa na čele.

Le Corre, ktorý minulý víkend získal striebro v individuálnych pretekoch na ME v Mníchove, odštartoval beh na 18 kilometrov a na štvrtý kilometer sa dostal do Angertu, aby sa dostal do čela. Zdalo sa, že na bežeckej trati v Šamoríne je elitný francúzsky atlét silou-mocou, s ktorou treba počítať.

Na druhom mieste tvrdo bežal skúsený Angert, ktorý sa snažil dohnať Francúza za titulom majstra sveta na diaľke. Nemec Friedrich Funk postúpil v záverečnej fáze pretekov zo siedmeho na tretie miesto a štvrtý Talian Giorgi Barnaby.

V poslednej časti pretekov zvýšil Le Corre svoje kroky do úniku víťazstvom v Šamoríne a debutom na tejto vzdialenosti korunoval titul majstra sveta v roku 2022 na svetovom šampionáte v triatlone.

„Som veľmi spokojný s dnešným víťazstvom, boli to naozaj ťažké preteky, najmä na motorke. Snažil som sa chytiť Nemcov, tlačili naozaj tvrdo. Prvých 15 km som bol vpredu, ale nemohol som pokračovať.“ posledných 25 km. Snažil som sa zostať konzistentný. Vedel som, že som na konci motorky, mal som 55 sekúnd, takže som vedel, že to dnes zvládnem.“

„Necítil som sa pri behu pohodlne, trochu som sa obával, že budem mať nejaké kŕče, tak som sa snažil bežať sám. Bol som naozaj šťastný, že som sa dostal do vedenia na 4 km, je to úžasné.“

„Veľmi sa mi páči takáto vzdialenosť a naozaj sa chcem pokúsiť štartovať na PTO Tour, ak to bude možné. Chcem si udržať aj vzdialenosť na olympiáde, chcem oboje,“ povedal Le Curie.

READ  Dalibor Dvorski je najnovším horúcim slovenským hráčom - Sportsnet.ca

Nemec Angert, ktorý mal na konte najväčšiu časť motocykla, prešiel cez čiaru ako druhý a získal striebro v šampionáte na dlhých tratiach.

„Pravdepodobne najťažšie preteky na strednej vzdialenosti, aké ste kedy mohli bežať, sú veľmi náročné.“

„Snažil som sa byť konzistentný v behu a som šťastný, že som tu získal striebro,“ povedal Ungert.

Pre Nemecko to bol úžasný deň s Friedrichom Funkom, ktorý predviedol úžasnú jazdu, aby získal bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v triatlone na dlhé trate v Šamoríne 2022.

„S bronzom som naozaj spokojný, urobil som to najlepšie z môjho dňa.“ Povedal Funk.