Penalta Emila Forsberga dáva Švédsku víťazstvo nad Slovenskom

Švédsko sa výhrou 1:0 nad Slovenskom po prvý raz od roku 2004 priblížilo k postupu do vyraďovacej fázy majstrovstiev Európy.

Penalta Emila Forsberga v 77. minúte rozhodla o súboji niekoľkých šancí a zábavy, no pozdvihla stranu Jana Anderssona na štyri body, takže Slovensko pravdepodobne potrebuje výsledok proti Španielsku vo svojom poslednom zápase skupiny E na Euro 2020, aby… Kvalifikácia.

Po úvodnej remíze proti Španielsku, v ktorej mali iba 15 percent držania lopty, sa Švédsko opäť uspokojilo s tým, že prenechalo väčšinu lopty svojim neambicióznym súperom.

Viedlo to k tesnému zápasu, ktorý ožil len krátko po hodine prívalom šancí, ktoré vyvrcholili brankárom Newcastlu Martinom Dúbravkou, ktorý zosadil náhradníka Robina Cuissona, aby umožnil Forsbergovi ukončiť svoju 365-minútovú jazdu bez gólu na majstrovstvách Európy. majstrovstvá.

Slovensko zachránilo svoju prvú skutočnú šancu v 58. minúte, keď Robin Olsen, ktorý strávil minulú sezónu na hosťovaní v Evertone, zblokoval hlavičku Juraja Kuku a zdvihol zástavku pre ofsajd.

Dúbravka predviedol podobne pôsobivý zákrok Ludwiga Augustinssona, ktorý sa vysoko postavil na center Sebastiana Larssona, no ten sa mal počítať. Z následného rohu hlavička Marcusa Danielssona zo šiestich metrov letela nad bránu.

Potom sa s hráčom Realu Sociedad presadil najlepší mladý hráč španielskej ligy Alexander Isak, ktorý z veľkej diaľky nastrelil loptu, ktorá trafila brvno a smerovala do strechy brány.

Dvadsaťjedenročný mladík zo 40 metrov rozžiaril Petrohrad a skončil vynútením si strely z blízka od Dúbravky, no brankár Slovenska bol o chvíľu vychytený.

Isakova loptička na otočke prepadla Quaisonovi a hoci Dúbravka ustúpil od výzvy, jeho hybnosť strhla striedačku. Nakoniec Forsberg prelomil patovú situáciu a dostal svoju krajinu na dosah od osemfinále.