Paula Findlayová z Edmontonu sa postavila na pódium na Canadian Open Triatlon

Obsah článku

Paula Findlay vracia čas do čias, keď patrila medzi najlepších triatlonistov sveta.

Po viac ako desaťročí búrky je producent Edmontonu opäť na vrchole hry a v sobotu skončil na turnaji Professional Triathlon Organization Canadian Open v Hawrelak Parku na druhom mieste.

33-ročná Findlayová sa dostala do čela cyklistickej etapy v pretekoch žien na 100 km, ale Austrálčanka Ashley Gentleová sa prehupla na 18 km a skončila druhá. Tretia skončila Američanka Chelsea Sodaro.

„Úprimne povedané, môj ohromujúci pocit je úľava,“ povedal Findlay. „Doma je veľký tlak na pretekanie; nie je to zlý tlak, ale musíte tlačiť na to, aby ste predviedli dobrý výkon pred ľuďmi, ktorí ma poznajú. Dal som do toho veľa; veľa som vložil do tréningu a psychickej podpory bolo to ťažké, ale som veľmi šťastný, že môžem zajazdiť dobré preteky.

„Samozrejme, že som chcel vyhrať, ale štadión bol na svetovej úrovni a udržať si druhé miesto, bol to pre mňa dobrý deň.“

Findlay bola favoritom na víťazstvo v pretekoch na základe svojej aktuálnej formy. V dvojkilometrovom plávaní okolo bazéna v Horillacu, ktoré pozostávalo z troch kôl, keď pretekári vyliezli z vody a potom znova skočili, obsadila 10. miesto z vody.

Findlay potom mala fantastickú jazdu na bicykli, kde prekonala 90-sekundové manko a získala na ihrisku dvojminútový náskok.

READ  Slovenská krasokorčuliarka Vlová zdolala Šivrinovú druhýkrát v priebehu dvoch dní

„Motocykel je teraz ako môj arzenál; Viem, že to môžem využiť vo svoj prospech. Jazdím naozaj dobre, takže som vedel, že musím na motorke poriadne zatlačiť a získať čo najväčší odstup,“ povedal Findlay. Kvalita ihriska bola pre mňa šokujúca, úprimne, a mal som to všetko dokopy.

„Tiež sa mi dobre zaplávalo. Cyklus slučky bol zábavný, nerobíme to často a niekoľkokrát sme sa cítili veľmi dlho mimo vody, ale bol to zábavný cyklus. Je veľmi silný, veľmi kopcovitý a nepodobá sa ničomu.“ robili sme to už predtým ako atléti na dlhé trate. Bola to zábava.“

Gentle (31) skončil vo vode piaty a potom sa vyšplhal na tretie miesto na 80-kilometrovej jazde na bicykli. South Brisbane, Austrália, bol výkon 2:10 za Findlayom na začiatku poslednej etapy a on bol schopný vyrovnať manko na 18 km v polovici. Preteky dokončila za tri hodiny, 30 minút a 54 sekúnd.

„Paulu si veľmi vážim,“ povedal Gentle. „Jasné, že som pretekárka a chcem ju poraziť. Ale mám k nej veľký obdiv. Nakoľko je atlétka. Som veľmi rád, že si udržala druhé miesto a som veľmi rád, že Môžem sa s ňou deliť o pódium.“

Austrálčanka Ashley Gentleová súťaží na pretekoch PTO Canadian Open Pro ženy na 100 km v Edmontone, v sobotu 23. júla 2022. Foto Ian Kuchirac Fotografiu Iana Kuchiraca /Post Media

Akonáhle sa Gentleovi podarilo dostať cez Findlayovú, nebolo už žiadneho obzerania sa, pretože naďalej zvyšovala náskok a vyhrala 2:22. Findlay prešiel 1:40, pred Sudarom.

„Vedel som, že všetci za mnou sú dobrí bežci, takže sa nikdy nemôžete uvoľniť, bez ohľadu na to, aký veľký je váš pokrok,“ povedal Findlay. „Videl som, ako si ma získal a charakter trate je taký, že to môžete vidieť v každom kole.

READ  Pokiaľ ide o kapitalizmus na voľnom trhu, fanúšikovia udávajú čiaru vo futbale

„Cítil som, že by ma mohla držať, ale v duchu som rozmýšľal nad tým, že sa pokúsim udržať rýchlosť, ktorú som držal, a pokúsiť sa neznížiť na tretiu.“ vybuchnúť, mohol by som byť Na druhom mieste sa mi to podarilo.“

Findlayovej druhé miesto v prvej etape PTO Tour bolo pôsobivé vzhľadom na všetko, čím si prešla od víťazstva v piatich veľkých pretekoch v rokoch 2010 a 2011. Prešla dlhým obdobím zranení, ktoré ohrozili jej triatlonovú kariéru, no vrátila sa silný na to, aby mohol súťažiť v pretekoch.

„Beh v rokoch 2010 a 2011 bol určite lepší, ale moja jazda bola oveľa vyššia,“ povedal Findlay. „V tomto druhu pretekov je to veľká časť toho a na to som sa musel sústrediť. Požehnanie v maske pre všetky zranenia, ktoré som mal, je, že sa môžem viac sústrediť na svoj bicykel a urobiť z neho centrum moc.

„Beh je neustála práca; som zdravý, ale vždy je čo zlepšovať a byť na vrchole pódia. Som však spokojný s tým, čo môžem urobiť v príprave na to a byť druhý.“

PTO Tour ponúka finančnú odmenu 1 milión dolárov, ktorá priťahuje najlepších súťažiacich z celého sveta. Gentle za víťazstvo získal 100 000 dolárov, zatiaľ čo Findlay si odniesol 70 000 dolárov a Sodaro 50 000 dolárov za tretie miesto.

Podujatie Edmonton PTO bolo prvým zo štyroch v tejto sezóne. V auguste sú dve akcie na Slovensku a v septembri ďalšie v Dallase.

Findlay sa naposledy zúčastnil v Edmontone na podujatí International Triathlon Union v roku 2017.

READ  Sledujte na piatok Leicester proti Newcastle Live TV - globálne zoznamy kanálov

„Bolo to úžasné, skončil som a videl som 50 priateľov, ktorých som nevidel od doby pred pandémiou,“ povedal Findlay. „Bolo skvelé vidieť všetkých na kurze a určite som sa snažil nadviazať očný kontakt s ľuďmi na kurze, pretože som ľudí poznal a to mi dodalo energiu a pozitivitu.

„Už od prvého kroku ma bolel beh a príchod na dráhu bol naozaj skvelý, práve som nabral energiu a dobil som ju v ďalšom kole. Pretekanie doma je ako nič iné.“

E-mail: [email protected]

Na Twitteri: DerekVanDiest