Päťhviezdičkové Španielsko vstupuje do vyraďovacej fázy Euro 2020 s odchodom z Poľska napriek Lewandowského pruhám – The New Indian Express

od Francúzska tlačová agentúra

PARÍŽ (Reuters) – Španielsko našlo svoju formu v stredu, keď rozdrvilo Slovensko 5: 0 v Seville, aby dosiahlo poslednú šestnástku Euro 2020 pred Portugalskom a obhajcom titulu Nemeckom sa pokúsilo pripojiť sa k nim vo vyraďovacej fáze.

V posledný deň zápasov skupinovej fázy Španielsko využilo dva vlastné góly na postup do ďalšieho kola ako druháci v E-skupine za Švédskom, zatiaľ čo Ukrajina postúpila bez hrania.

Keď už bolo Švédsko kvalifikované, skončilo iba na vrchole svojej skupiny, keď neskoro skórovalo a zvíťazilo 3: 2 nad Poľskom, na čo dvojnásobok Roberta Lewandowského v Petrohrade nestačil.

Španielsko remizovalo vo svojich prvých dvoch zápasoch v súťaži napriek tomu, že malo doma v Seville výhodu, ale tréner Luis Enrique v predvečer stretnutia so Slovenskom varoval, že jeho tím je „ako fľaša cava na pokraji zrútenia“.

Druhý zápas za sebou sa snažili o penaltu, pretože Martin Dubravka zachránil snahu Alvara Moratu po faule na Kokeho.

Fatálna chyba Dubravky však umožnila Španielovi pokračovať v priebehu pol hodiny, pretože brankár videl, ako strela Pabla Sarabiu zasiahla brvno a následne mu pri páde narazil do siete.

– Lewandowského márne úsilie –

V búrlivom andalúzskom horúčave strelil Aymeric Laporte svoj prvý gól v Španielsku od výmeny svojej medzinárodnej vernosti z Francúzska na 2: 0 v prvom polčase.

Majstri Európy 2008 a 2012 utiekli zápasom v druhom polčase, keď Sarabia zmietla center od Jordiho Albu a Ferran Torres skóroval v momente, keď vystúpil z lavičky.

Vďaka vlastnému gólu Juraja Kuku vyrovnal Španielsko na 5: 0, čím vyrovnal najväčší víťazný rozdiel v histórii majstrovstiev Európy.

„Vypli sme veľa zvukov. Hrali sme skvelý futbal a mali sme viac šťastia ako prvé dva zápasy,“ povedal Laporte pre Telecinco TV.

READ  Slovenská videoherná spoločnosť generuje počas pandémie rekordné príjmy

Švédsko viedlo v Petrohrade Poľsko 2: 0 a Emil Forsberg strelil skorý gól a potom dvakrát po skvelom úsilí Dejana Kulusevského.

Lewandowski sa každú chvíľu pokúšal vynechať sediaceho, dvakrát v rýchlom slede hlavičkoval mimo brvna, keď sa zdalo, že je jednoduchšie streliť gól.

Hviezda Bayernu Mníchov však ukázala svoju hodnotu ohromujúcou strelou, aby sa znížil rozdiel a potom sa v 84. minúte vyrovnal. Tento gól by Španielsku umožnil vyhrať skupinu.

Poľsko potrebovalo na kvalifikáciu víťazstvo, ale Švédsko ho vyhralo vo štvrtej minúte predĺženia, pretože striedajúci Viktor Clisson upravil na 3: 2.

Tieto výsledky medzitým umožnili Ukrajine, ktorá v pondelok hrala svoj posledný zápas skupiny C, zaistiť, aby sa dostali medzi posledných 16 ako jeden z najlepších tímov z tretích miest.