Paralympijský sprievodca: Kanadská legenda sa lúči

Toto je výňatok z The Buzzer, denného e-mailového spravodaja pre CBC Sports. Majte prehľad o dianí v športe tak, že sa prihlásite na odber tu.

Kanadská legenda sa lúči posledný víkend na paralympiáde

Kanada zažila v Pekingu veľký piatok, keď získala päť medailí a ďalšiu si zabezpečila. Striebro získali alpská lyžiarka Molly Jepsen a severský lyžiar Mark Arends, bronz škandinávska lyžiarka Brittany Hodak a snoubordista Tyler Turner a kanadský curlingový tím si pripísal semifinálovú prehru s Čínou a v zápase o bronz zdolal Slovensko. Kanadský hokejový tím Para si zabezpečil medailu (farba TBD) tým, že v semifinále porazil Južnú Kóreu 11:0, aby pripravil druhý zápas o zlatú medailu so Spojenými štátmi.

Dnešný počet kanadských medailí dosiahol 21, čo je tretí najvyšší počet na týchto hrách. Hostiteľská Čína ich má 47, zatiaľ čo ukrajinskí športovci vyhrali pôsobivých 25 zápasov, keďže ich krajina je pod útokom Ruska.

Popri hokejovom zápase o zlato sa v posledných dvoch súťažných dňoch uskutočnia posledné preteky neuveriteľnej kariéry najúspešnejšieho kanadského zimného paralympijského šampióna. Tu je to, čo môžete sledovať od piatkového večera do nedeľného ranného záverečného ceremoniálu v chronologickom poradí:

Je to posledný tanec Briana McIvera. Od svojho prvého vystúpenia na paralympiáde v roku 2002 získal zrakovo postihnutý bežec na lyžiach z Canmore v štáte Alta 15 zlatých paralympijských medailí a celkovo 19 medailí. Na paralympiáde neprehral ani jeden singlový pretek od roku 2006, počas posledných štyroch zimných hier viedol o 11:11. To zahŕňa dve zlaté medaily zatiaľ v Pekingu, keď 42-ročný hráč súťaží na svojich posledných paralympijských hrách. McKeeverove posledné singlové preteky sa konajú dnes večer o 21:00 ET, keď viedol Grahama Nishikawu na korčuľovanie v pretekoch mužov na stredné trate. Očakáva sa, že McKeever bude v sobotu večer súťažiť aj v štafete. Viac o tom, ako pristupoval k rozlúčkovým pretekom, čítajte tu.

Arends si ide pre svoju 12. paralympijskú medailu. Tridsaťdvaročný korčuliar už v Pekingu získal biatlonovú medailu každej farby. Na týchto hrách sa pokúsi dosiahnuť svoje prvé bežecké pódium, keď dnes večer o 21:15 ET bude súťažiť v pretekoch mužov na stredné trate v stoji. Hoci je Arendz silnejšia v biatlone, na paralympiáde v roku 2018 získala tri medaily v cezpoľnom behu.

READ  Fernandez a Andreescu vedú Kanadu na Pohári Billie Jean Kingovej proti Taliansku a Švajčiarsku

Niekto o polovicu mladší ako McIver sa snaží získať jej tretiu zlatú medailu v hrách. 21-ročná bežkyňa na lyžiach Natalie Wilkieová už vyhrala preteky žien v celoročnom šprinte a diaľkových disciplínach v Pekingu. Dnes večer o 22:35 východného času si zahrá na pretekoch na strednej trati. Na tom istom podujatí sa Brittany Hodak pokúsi získať svoju tretiu medailu na hrách po bronze v cross-country aj biatlone. Na tretie pódium v ​​Pekingu sa postaví aj Colin Cameron, ktorý je držiteľom piatich bronzových medailí z paralympiády v kategórii mužov na sedenie. Jeho preteky na strednú trať sú dnes večer o 23:30 ET.

Mladý alpský lyžiar môže získať siedmu medailu na paralympijských hrách. Molly Jepsen, ktorá získala štyri medaily – vrátane zlata v kombinovanej atletike – keď mala 18 rokov na hrách v roku 2018, pridala zlato v hodnotení žien v zjazde a striebro v obrovskom slalome v Pekingu. K tomu, čo dnes večer získala, mohla pridať v slalome, ktorý pred štyrmi rokmi obsadila striebornou medailou. Finálové súťaže v rôznych kategóriách začínajú o 22:45 ET. S Jepsenom súperí v stálej súťaži Alana Ramsayová, ktorá získala štyri bronzové medaily na paralympijských hrách vrátane dvojice v Pekingu.

Je to opäť Kanada proti Spojeným štátom o zlato v hokeji Para. Finále v roku 2018 sa skončilo srdcovkou pre Kanaďanov, ktorí strelili gól necelých 40 sekúnd pred tým, ako Američania vyrovnali a následne skórovali v predĺžení a získali tak štvrtý paralympijský titul za sebou. Ich stretnutie v skupinovej fáze v Pekingu nedopadlo dobre pre Kanadu, ktorá prehrala 5:0. Medzi kanadskými hráčmi, ktorých treba sledovať v odvete o zlato, sú kapitán Tyler McGregor, ktorý vedie tím s piatimi gólmi a ôsmimi bodmi v troch zápasoch, a 38-ročný Billy Bridges, ktorý je druhý so šiestimi bodmi. Americká hviezda Declan Farmer vedie turnaj s 15 bodmi (vrátane piatich gólov) v troch zápasoch. Disk vypadne v sobotu o 23:05 ET.

Záverečný ceremoniál v nedeľu ráno. Živé vysielanie začína o 6:00 ET na CBC TV, CBC Gem, CBCSports.ca a v aplikácii CBC Sports.

Viac o paralympiáde

Sledujte tu všetko, čo ste od siedmeho dňa nestihli. Prečítajte si o tom, ako sprievodcovia pomáhajú zrakovo postihnutým športovcom na ihrisku a mimo neho.

READ  Deborah Kerr si užíva multišportové prostredie majstrovstiev Európy

Vedeli ste, že každý Kanaďan, ktorý získal medailu na olympijských hrách v Tokiu a Pekingu, dostal finančnú odmenu – 20 000 dolárov za zlato, 15 000 dolárov za striebro a 10 000 dolárov za bronz? A že Kanaďania, ktorí získali medailu na príslušných paralympijských hrách, nedostali nič? Prečítajte si o tom, prečo sa to deje a ako by sa to mohlo zmeniť.

Ako sledovať živé udalosti

Vysiela sa na webovej stránke CBC Sports Beijing 2022, aplikácii CBC Sports a CBC Gem. Pozrite si úplný plán vysielania tu vrátane odkazov na sledovanie udalostí v priamom prenose. Paralympijské podujatia môžete denne sledovať aj v televízii CBC. Pozrite si celý program TV tu.

Sledujte | Čo ste premeškali v siedmy deň paralympijských hier:

Kým ste spali: Kanada sa umiestnila vo finále PARA hokeja, veslula na svahoch a ľade

Mark Arends, Brittany Hodak, Tyler Turner, Molly Jepsen a kanadský curlingový tím na invalidnom vozíku sa včera večer postavili na pódium. Dobehnite všetko, čo ste zameškali s Jacqueline Doorey z CBC Sports. 3:21

rýchlo…

Návrat bejzbalu. Po včerajšej dohode Major League Baseball a jej hráčov o ukončení 99-dňovej odstávky tímy už pracujú na jarných tréningových kempoch – vrátane Toronto Blue Jays v Dunedine na Floride. Bude to krátky pobyt, keďže sezóna (so 162 kompletnými zápasmi na tím) sa má začať 7. apríla. Nová obchodná dohoda obsahuje všetky druhy vágnych detailov o tom, ako vlastníci a hráči rozdeľujú obscénne množstvo peňazí, ktoré MLB zarába. Ale tu je niekoľko vecí, ktoré by fanúšikov mohli skutočne zaujímať: Národná liga pridáva konkrétneho stopéra, play-off sa rozšíri z 10 tímov na 12 tímov, uskutoční sa lotéria o šesť spodných tímov a reklamy sa budú umiestňovať na T -tričká a prilby (pretože viete, že baseball skutočne potrebuje peniaze navyše). Niektoré z ďalších zmien pravidiel, ktoré boli odsúhlasené počas rozhovorov – hodiny na štadióne, väčšie pravidlá a zákaz interných posunov – neboli súčasťou Nového údelu, ale mohli byť zavedené už v roku 2023. Vyhrali tiež neočkovaní hráči nemajú povolený vstup do Kanady, aby sa stretli s Jays. Prečítajte si o tom viac tu.

READ  Rotary reaguje na humanitárnu krízu spôsobenú vojnou na Ukrajine

Brier sa zredukoval na šesť tímov. Saskatchewan, ktorého preskočil Colton Flash, a tím Divokých kariet preskočený Jasonom Gunlogsonom, dnes vyhral tajbrejk a postúpil do „majstrovskej úlohy“ šiestich tímov. Začalo to o 14:30 ET, keď sa The Flash postavil proti Bradovi Jacobsovi v severnom Ontáriu, zatiaľ čo Gunlogson čelil obhajcovi titulu Brendanovi Butcherovi v Kanade. Porazení budú vyradení, zatiaľ čo víťazi postúpia buď proti Kevinovi Coyovi z Alberty (7-1) alebo tímu s divokou kartou, ktorý predbehol Brad Josho (8-0), ktorý skončil na čele svojej skupiny. Víťazi týchto hier si odnesú domov č. 1 a č. 2 z kvalifikácie stránky, ktorá sa začína v sobotu popoludní. Porazení budú na treťom a štvrtom mieste. Finále sa uskutoční v nedeľu o 20:00 EST. Prečítajte si aktualizovaný príbeh o dnešnej udalosti v Brier tu.

Dvaja Kanaďania by mohli tento víkend ukončiť Svetový pohár v rýchlokorčuľovaní. S blížiacim sa finále Svetového pohára, ktoré sa uskutoční v sobotu a nedeľu v Holandsku, vedie Laurent Dubreuil poradie mužov na 500 m a Ivani Blondin vedie kolektívnu štartovnú listinu žien. Dobrill sa vrátil z pozitívneho testu na COVID-19, ktorý ho pred týždňom vyradil zo sveta šprintu, ale Kanada prišla vo finále Svetového pohára o ďalšiu hviezdu, keď bola včera pozitívne testovaná trojnásobná olympijská medailistka Isabel Weidmannová. Je nepravdepodobné, že by si udržala prvé miesto v hodnotení žien na dlhé trate, ale Weidemannová zavŕši sezónu aspoň titulom Svetového pohára v tímovom úsilí po tom, čo ona, Blondin a Valerie Maltes vyhrali všetky tri tohtoročné preteky predtým, ako vyhrali olympijské zlato. . (Vo finále sa nekoná žiadne hromadné pátranie.) Sledujte každý závod naživo na CBC Gem, CBCSports.ca a aplikácii CBC Sports v sobotu od 7:00 do 10:30 ET a v nedeľu od 8:15 ET do 13:00 ET. Preteky sa budú zobrazovať aj v rámci relácie Road to Olympics, ktorá sa vysiela v sobotu od 13:00 do 16:00 ET na CBC.