Olympijské hry v Tokiu: Rory McIlroy a Shane Lowry v boji o medaily postupujú do finálového kola

McIlroy je s tromi ranami za lídrom Xanderom Schauffeleom

Rory McIlroy preberá náskok troch rán a vedie do boja o medailu v záverečnom kole golfového turnaja mužov na olympijských hrách v Tokiu.

Svetová jedenástka zasiahla štyri mladšie ako 67 rokov, aby postúpila na turnaji do 11 rokov, tri za lídrom Xanderom Shavelim.

McIlroyov írsky spoluhráč Shane Lowery je stále v prenasledovaní aj po tom, čo ho sobotňajší hráč 10 do 68 rokov nechal na deviate miesto.

McIlroy mal jeden úder pred sebou a piatykrát mal na svojom konte štvorbodovú remízu, keď v treťom kole zasiahol šesť vtákov a dvoch duchov.

Inde v sobotu, reštaurácia Donegal Označte angličtinu Po štvrtom mieste vo svojich rozjazdách vynechal semifinálové miesto na 800 m mužov.

Muž AC Finn Valley bežal 1: 46,75, aby sa dostal medzi prvých troch, čo by ho zaradilo do ďalšieho kola, o 0,16 s.

Anglický čas bol o viac ako dve sekundy pomalší ako írsky rekord, ktorý dosiahol v júni na Castellone, keď si rezervoval miesto v Tokiu.

Deň po vytvorení nového národného rekordu v semifinále, zmiešaná štafeta Team Ireland na 4×400 m Sophie Baker, Phil Healy, Celine Green A Christopher O’Donnell 3: 15,04, druhý najrýchlejší čas zo špičkového írskeho tímu, na konečné ôsme miesto vo finále.

Sarah Lavigne Na svojich 100-metrových prekážkach skončila siedma.

Časom 13,16 minula prvú štvorku potrebnú na zaistenie miestenky do sobotňajšieho semifinále.

Označte angličtinu
Anglický čas bol o viac ako dve sekundy pomalší ako írsky rekord minulý mesiac

Pre strelca nastalo sklamanie Kirsty Hegarty a jeho tímový kolega z Veľkej Británie Matthew Coward Holly v kvalifikácii zmiešaných pascí.

Duo vystrieľalo 143 zo 150, aby skončilo na 10. mieste, a Španielsko a San Maríno strelili 148, aby sa kvalifikovali do finále, pretože Slovensko a USA sa kvalifikovali na zápas o bronz.

Napriek tomu, že obsadili prvé miesto v dvanástich a posledných pretekoch, námorníci Robert Dixon A Sean Wadilove Vynechal prvú desiatku potrebnú na postup do medailových pretekov v triede 49er.

READ  Výsledky French Open 2023: Daniil Medvedev porazil v prvom kole Thiaga Sibotha Wilda

V silnej jazde skončilo duo v sobotňajších pretekoch 10 a 11 na treťom a 17. mieste.

V drezúre sa stalo Sarah Ennisová Woodcourt Garrison skóroval 38,10 a skončil na 50. mieste.

Neskôr v sobotu si írske hokejové tímy uvedomili, že vo svojom záverečnom skupinovom zápase o 12:45 BST musia poraziť Veľkú Britániu, ak sa majú dostať do štvrťfinále po víťazstve Indie 4: 3 nad Južnou Afrikou.