Nemka Altmaier vyhrala French Open, keď Andreeva zasiahla dorastencov

Muži v maratóne: Nemec Daniel Altmaier (vpravo) a Janik Senner po ich impozantnom čase 5 hodín a 26 minút.

Nemec Daniel Altmaier vyhral vo štvrtok piaty najdlhší zápas French Open, keď sa 16-ročná Mira Andreeva dostala medzi posledných 32, čo poskytuje vzrušujúci pohľad do budúcnosti tohto športu.

Altmaier si ušetril dva mečbaly a potom držal nervy na svojom piatom mečbale, aby vyradil ôsmeho talianskeho nasadeného Yannicka Senera 6-7 (0/7), 7-6 (9/7), 1-6, 7- 6 (7)./4), 7:5 po piatich hodinách a 26 minútach sladkej akcie na ihrisku Suzanne Lenglenovej.

„Milujem tenis,“ povedal Altmaier zo 79. svetového rebríčka, ktorý sa na konci maratónu rozplakal.

„Neviem, či sa to dá nazvať historickým zápasom, ale bol to zápas na zapamätanie. Uhrať každý možný bod s najlepším úsilím, to je to, čo vás vlastne ženie ďalej.“

Najdlhší zápas na Roland Garros trval šesť hodín a 33 minút, kým Fabrice Santoro v roku 2004 porazil francúzskeho kolegu Arnauda Clementa.

Dvadsaťštyriročný Altmaier, ktorý sa v roku 2020 dostal do šestnástky, dvakrát vypadol, keď Sinner podával na víťazstvo vo štvrtom sete.

Znova bojoval o vyrovnanie hry a rozišiel sa v siedmom geme rozhodujúceho setu, ale potom nedokázal podať.

Napriek tomu si dal okamžite ďalšiu šancu, tentoraz sa prekĺzol cez čiaru, keď po napínavom finále, v ktorom si ušetril aj tri brejkbaly, pripísal šokujúce víťazstvo na svoj piaty mečbal.

Nasleduje konfrontácia s Bulharom Grigorom Dimitrovom o postup do osemfinále.

„Toto je šport,“ povedal Senner. „Vrátim sa, ale je ťažké prehltnúť.“

Andreeva sa stala siedmou hráčkou do 17 rokov, ktorá sa po 30 rokoch dostala do tretieho kola v Paríži – po Serene Williamsovej a Martine Hingisovej – víťazstvom 6-1 6-2 nad Francúzkou Diane Barryovou.

READ  Logan Browning obnovuje svoju profesionálnu kariéru podpísaním zmluvy s profesionálnym tímom v Portugalsku | Šport

Andreeva, ktorá je na 143. mieste a prvýkrát sa predstavila na grandslame po kvalifikácii, sa v ďalšom kole stretne s Coco Gauffovou.

19-ročná Goffová, minuloročná dvojka Iga Swiateka, zdolala Rakúšanku Juliu Graberovú 6:2, 6:3.

Andreeva, najmladšia hráčka v treťom kole odvtedy, dodala: „Je to skúsená hráčka. Som si istý, že to bude skvelý zápas. Dá zo seba to najlepšie a ja urobím to, čo mám. Musím vidieť, kto to robí lepšie.“ 15-ročný Cecil Karatantcheva sa v roku 2005 dostal do štvrťfinále.

Swiateková udržala svoju snahu stať sa prvou ženou, ktorá úspešne obhájila titul na French Open po 16 rokoch, keď postúpila do tretieho kola víťazstvom 6-4 6-0 nad Američankou Claire Liu.

Svetová jednotka Swiatek, ktorá v stredu dovŕšila 22 rokov, sa v sobotu stretne s Číňankou Wang Xinyu o postup do druhého týždňa.

Poľská hviezda by mohla budúci týždeň prísť o svoje svetové hodnotenie prvýkrát po viac ako roku, ak sa jej nepodarí zdvihnúť nad hlavu svoj štvrtý grandslamový titul vo dvojhre.

Justine Heninová bola poslednou ženou, ktorá po sebe vyhrala tituly na Roland Garros, keď v roku 2007 vyhrala tretí v rade a celkovo štvrtý.

Svetová štvorka a wimbledonská šampiónka Elena Rybakina dosiahla svoje 30. víťazstvo v tomto roku, keď zdolala mladú Češku Lindu Noskovú 6:3, 6:3.

Štvrtá Rybakinaová z Kazachstanu, ktorá by sa do konca Roland Garros mohla stať novou svetovou jednotkou, premenila tri zo svojich 10 brejkbalov a strelila 30 víťazov za 18-ročnou Noskovou.

Minuloročný vicemajster Casper Rudd si zaknihoval miesto v treťom kole, keď zdolal Taliana Giulia Zipieriho v štyroch setoch.

Na štvrtého nórskeho nasadeného súpera tvrdo tlačil jeho 129. súper, ale zvíťazil nad Courtom Philippom Chatrierom 6-3 6-2 4-6 7-5.

READ  Prekážky Bonanza!

Rudd sa najbližšie stretne so Zhangom Zhichenom, ktorý sa stal prvým čínskym hráčom, ktorý sa dostal do osemfinále od roku 1937 s víťazstvom 7-6 (7/3), 6-3, 6-4 nad Argentínčanom Thiagom Agustinom Terantem.

Spodná polovica mužského žrebu sa už otvorila po tom, čo svetovú dvojku Daniela Medvedeva vyradil v prvom kole Brazílčan Thiago Siput Wild.

A Siput Wild, na 172. mieste vo svetovom rebríčku, upevnil toto víťazstvo, keď porazil Argentínčana Guida Pella 6-3, 3-6, 6-4, 6-3.