Najvzrušujúcejšie zo zimných olympijských hier 2022

Či už to bola záverečná fotografia, víťazstvo zozadu alebo neočakávaný výsledok, na Zimných hrách v roku 2022 došlo k niekoľkým dramatickým záverom. Nižšie uvádzame niekoľko najpamätnejších z týchto hier.

Dvojitá veľkosť na extra koncoch eliminuje kanady

Pokus Kanady o obhajobu olympijského titulu v curlingovej zmiešanej štvorhre sa skončil o milimeter. Na určenie víťaza medzi Talianskom a Kanadou na postup do semifinále bude potrebné viac curlingu.

Funkcionári zdvojnásobia taliansky žltý kameň a kanadský červený kameň pre tlačidlo. Pre perspektívu je milimeter ekvivalentný hrotu ceruzky. Bola to tragická prehra pre Kanadu, ktorá prišla domov s prázdnymi rukami. Zlatú medailu získa Taliansko.

Celý príbeh

Pozrieť viac: Dvojitá veľkosť na extra koncoch eliminuje kanady

inzerát

Slovensko priviedlo Spojené štáty domov víťazstvom v penaltovom rozstrele

V strhujúcom závere mužského hokejového turnaja Slovensko vyrovnalo stav stretnutia o 43 sekúnd. Necelé dve minúty do konca Slováci stiahli svojho brankára do prevahy 6:5. Marek Hrivik Veľkými písmenami skákajúci kotúč umiestnený za brankárom v USA Strauss Man.

brankár Slovenska Patrik Ribar Všetkých päť Američanov chytila ​​krížová paľba. Peter Cielaric Strelil jediný gól Slovenska, ktorým zabezpečil víťazstvo 3:2. Slovensko získalo bronzovú medailu po nečakanom prekvapení.

Celý príbeh

inzerát

Pozrieť viac: Slovensko ohromilo mužov USA v hokejovom štvrťfinálovom zápase

Obrázok dokončili muži na ľadovom kríži

Rakúsko Alessandro Hemmerl poraziť Kanadu Elliot Grundin Dĺžka nosa jeho taniera na zlato vo finále kríža mužov na ľade.

Grondin mal pôvodne od začiatku veľký náskok. Haemmerleho dobré kĺzanie ho však udržalo tesne za Kanaďanom. V polovici pretekov prešiel cez Haemmerleho Grondina. Títo dvaja muži boli počas celej sezóny najrýchlejšími na svete. Grundin z posledného skoku sa vrhol do cieľa, ale to bolo málo, neskoro.

READ  Stu Kwan: ​​Nastáva deň rozhodnutia pre Kanaďana Slavkowského, ktorý si vybral číslo 1

Celý príbeh

inzerát

Pozrieť viac: Dramatický záver snímok rozhoduje o zlatom kríži pre mužov na ľade

Nečakaný koniec olympiády vo Valleeve

Singlové podujatie žien v snoubordingu by sa mohlo ukázať ako najšokujúcejší koniec zimných hier v roku 2022. Camila Valeeva Vždy bol favoritom na zisk zlatej medaily. Aj po tom, čo mala pozitívny test na zakázanú látku, bolo jej dovolené súťažiť a prešla týždňom intenzívneho mediálneho sledovania, stále sa od nej očakávalo, že vyhrá. 15-ročná hráčka po svojom krátkom programe viedla pole.

Bola by poslednou korčuliarkou, ktorá sa dostala na ľad, a to bola úplná katastrofa. Spadla na každú zo svojich štyroch štvorkoliek. Chystala sa dokončiť svoju rutinu a rozmraziť ľad, keď plakala. Jej katastrofálny výkon otvoril dvere jej krajanom Anna Ščerbaková Vyhrať zlatú medailu. ruský kolega, Alexandra Trušová Počas Japonska získal striebro Kaori Sakamoto Získal bronzovú medailu.

inzerát

Celý príbeh

Pozrieť viac: Valieva dvakrát spadla počas voľného korčuľovania a skončila štvrtá

Dokončite obrázok na začiatku mužského bloku

0,002 sekundy bol rozdiel medzi striebrom a štvrtým v štartovom bloku mužov v rýchlokorčuľovaní. Bohužiaľ, Američan Joey Mantia Bol na konci, keď ho od pódia delila 0,001.

Toto by mohol byť historicky najtesnejší konečný výsledok na Zimných hrách 2022. Belgicko Bart sa hojdá Získal zlatú medailu a skončil o 0,007 sekundy Chung Jae vyhral. Ako bolo spomenuté, Lee Seung Hoon Mantia prekonala bronz.

inzerát

Celý príbeh

Pozrieť viac: Bart Swings vyhral prvé zimné zlato v Belgicku od roku 1948

Napínavý finiš v krátkej štafete zmiešaných tímov

Čínsky tím z rodného mesta zdolal Taliansko ziskom zlatej medaily o 0,016 sekundy v zmiešanej štafete na krátkej trati. Čína bola kedysi veľkým náskokom, kým Taliansko v posledných kolách neustále doťahovalo stratu. V cieli Taliansko Petro Segel Využil každý centimeter svojho korčuľovania, aby sa pokúsil poraziť Čínu Wu Dajingale to nestačilo.

READ  Rangers, Celtic a nebezpečenstvo hry Zero-Sum

Namiesto toho sa Čína zapísala do histórie ako víťaz prvého zmiešaného štafetového behu na krátke vzdialenosti na zimných olympijských hrách.

inzerát

Celý príbeh

Pozrieť viac: Tím USA diskvalifikovaný z krátkej štafety zmiešaných tímov

Gu si v poslednom kole išiel po zlato

The 18 rokov V najvyššej súťaži žien zdolali Francúzku 94,50-bodovým náskokom Tess Lidio o zlatú medailu. Obaja jazdci hodili jazdy s bodmi, ak to bolo 94,50. Ďalší najlepší beh Gu mal prvú hodnotu 93,75, zatiaľ čo Ledeuxova druhá jazda bola stabilných 93.

Vo veľkom vzduchu sa eliminuje najmenší stupeň. To znamená, že posledné kolo Gu, kde pristála pri svojom prvom triku, jej dalo štyri a pol otáčky Zlato o 0,75 bodu.

inzerát

Celý príbeh

Pozrieť viac: Eileen Joe zhodila 1620 korkovú dvojitú spojku a získala veľkú zlatú medailu

Ayumu Hirano končí striebornú sériu a konečne nachádza zlato

Japonsko Ayumu Hirano Zahrajte si jeden z najolympijskejších pretekov spojok v mužskom Half Pipe, aby ste prišli zozadu a vyhrali zlatú medailu. Hirano, ktorý vstúpil do svojej poslednej jazdy, sedel v pozícii, ktorú až príliš dobre poznal. Na hrách v rokoch 2014 a 2018 získal na rovnakom podujatí striebornú medailu.

Hirano bol jediným konkurentom, ktorý sa pokúsil použiť trojitý korok, trik, o ktorom si veľa ľudí myslelo, že je potrebný na získanie zlata. Má trik vo všetkých troch jazdách. Mnohí si mysleli, že porotcovia zmenili Hirana v jeho druhom kole, keď dostal trojitý korok. Vo svojej tretej kariére dosiahol čistejší chod s použitím trojitého korku a páru 1440 a 1260.