Na sobotňajších pretekoch Svetového pohára žien v Jasnej na Slovensku narastá vzrušenie

Fotografie od Mikaely Shiffrin GEPA

Pripravte sa na vzrušujúce Majstrovstvá sveta žien v Jasnej na Slovensku v sobotu 20. januára. Toto podujatie má mimoriadny význam, keďže ide o domáce majstrovstvá sveta pre slovenskú senzáciu Petru Vlhovú.

Vlhová, ktorá je momentálne piata v obrovskom slalome Svetového pohára 2024, sa chce vrátiť o 163 bodov za vedúcou Federicou Brignoneovou. Napriek tomu, že v tejto sezóne nevyhrala v slalome, Vlhová sa môže pochváliť tromi víťazstvami v slalome.

GS žien je veľmi súťažná disciplína. V šiestich dokončených pretekoch v tejto sezóne boli štyria víťazi. Lara Gut-Behrami obsadila prvé dve miesta a teraz je na druhom mieste, 15 bodov za Brignoneovou. Brignone, najstaršia žena, ktorá vyhrala Svetový pohár GS, dvakrát zvíťazila v kanadskom Tremblante.

Hviezda tímu Stifel US Ski Team Mikaela Shiffrinová, historicky víťazná lyžiarka Svetového pohára, triumfovala v rakúskom Linzi a momentálne je na treťom mieste, 111 GS bodov za Brignoneovou. Posledná súťaž GS bola v slovinskej Kranjskej Gore a druhú sezónu po sebe ju vyhrala Kanaďanka Valerie Grenier. Jej sezónne úsilie jej vynieslo štvrté miesto v hodnotení GS, 157 bodov za Brignoneovou.

Keďže zostáva päť pretekov, vrátane Jasnej, konkurencia je veľká. Hrá sa o titul sezóny a súťažiaci majú veľkú šancu, aby sa preslávili.

V najnovšom Svetovom pohári GS v Jasnej, ktorý sa konal v sezóne zasiahnutej koronavírusom v marci 2021, vyšla víťazne Petra Vlhová, ktorá obsadila prvé miesto na stupňoch víťazov. Druhé miesto v súťaži obsadila Novozélanďanka Alice Robinsonová, tretie miesto obsadila Mikaela Shiffrinová. Podujatie predviedlo skvelé výkony a znamenalo nezabudnuteľný návrat do Jasnej na Svetový pohár GS.

Ide o 69 žien reprezentujúcich 19 krajín súťažiacich v sobotu 20. januára na GS Jasná.

Najvyššia klasifikácia v obrovskom slalome žien na Svetovom pohári 2024

SYNC-AD-Racing Suits-300x300

READ  Korčuľovanie: Alice Robinson skončila v tejto sezóne na Slovensku prvá na stupňoch víťazov

Ďalší úspech v Severnej Amerike

Poďme sa tiež ponoriť do pôsobivého výkonu GS týchto štyroch skvelých severoamerických žien.

Paula Moltzan, členka Stifel US Ski Teamu, obsadila 13. miesto a sústavne predvádzala svoju zdatnosť v poli GS. Moltzanova obratná navigácia na ťažkých tratiach z nej robí silného konkurenta, ktorý je pripravený vyhrať svoje prvé GS pódium v ​​nadchádzajúcich pretekoch.

Medzi pozoruhodné osobnosti patrí AJ Hurtová, tiež z tímu Stifel US Ski Team, ktorá nazbierala najlepších 78 GS bodov v kariére, čo ju posunulo na 19. miesto. Dvadsaťtriročný korčuliar je na vrchole historického úspechu, potenciálnej kvalifikácie na finále Svetového pohára v rakúskom Saalbachu. Ak si udrží túto pôsobivú formu, bude to pre AJ Hurt prvé pozvanie do finále, čo svedčí o jej rastúcej zdatnosti na medzinárodnej scéne.

Pri pohľade na kanadské duo Brett Richardson vyčnieva ako vychádzajúca hviezda, momentálne je na 24. mieste. Konzistentné výkony Richardsonovej sú v lepšej pozícii pre šancu na vytúžené finále. Naopak Cassidy Grayová na 38. priečke sa pripravuje na možný prelom. Vďaka silným výsledkom v posledných piatich pretekoch sa Grayová dokázala šikovne prebojovať do finále Svetového pohára, čím jej sľubne sa rozbiehajúca kariéra pridala prvok vzrušenia. Ako títo športovci plnia svoju úlohu v pretekaní, očakávanie na ich pokračujúci úspech vo Svetovom pohári GS žien rastie.

Zostaňte naladení na vzrušujúce zúčtovanie, keď títo športovci súťažia o víťazstvo na náročných svahoch Jasnej. Desať z týchto žien je z Rakúska.