Korčuľovanie: Alice Robinson skončila v tejto sezóne na Slovensku prvá na stupňoch víťazov

šport

Novozélanďanka Alice Robinsonová šprintuje na trati počas prvého kola alpského lyžovania, gigantického slalomu žien na svetovom pohári v slovenskej Jasnej. Foto / AP

Novozélandská lyžiarka Alice Robinsonová zaznamenala vo svojich predposledných pretekoch na Slovensku svoj najlepší sezónny počin Svetového pohára v podaní obrovského slalomu.

Devätnásťročný mladík, ktorý skončil minulý mesiac na majstrovstvách sveta v talianskej Cortine, je druhý medzi dvoma velikánmi štadióna Jasnej, Slovenkou Petrou Vlhovou a olympijskou šampiónkou USA Michaelou Schiffrinovou.

Robinson po svojom prvom kole, v ktorom urobila veľmi veľa malých sklzov na vrchole trate, skončila čo najrýchlejšie na siedmom mieste, ale v dolnej časti sa zlepšila a skončila o necelú sekundu pomalšie ako kapitán prvého závodu Chevrin.

Robinson však zabrala druhý polčas a v čase 1:07:49 bola najrýchlejšia zo všetkých konkurentiek a vyskočila na vrchol.

Korčuliarku v Queenstowne vyhodila do vzduchu Vlhová, ktorej kombinovaný čas bol o 2:16,66 bodu o 0,16 s rýchlejší ako mladé Kiwi. Shiffrinová, ktorá viedla po úvodnom kole, nedokázala zopakovať vzhľad, ktorý jej priniesol pokles Vlhovej na víťazstvo v slalome o 24 hodín skôr a na tretie miesto za Robinsonovou.

Robinson povedal: „V druhom kole som zaútočil úplne, bol som si veľmi istý svojím plánom a cítil som sa v pohode.“

Američanka Michaela Schiffrinová, vpravo, oslavuje tretie miesto na stupňoch víťazov s druhou Novozélanďankou Alice Robinsonovou.  Foto / AP
Američanka Michaela Schiffrinová, vpravo, oslavuje tretie miesto na stupňoch víťazov s druhou Novozélanďankou Alice Robinsonovou. Foto / AP

Robinsonová, ktorá v minulej sezóne zvíťazila na dvoch zo šiestich obrovských slalomových pretekov na svetovom pohári, bojovala väčšinu svojej druhej celej sezóny na okruhu, keď skončila bezkonkurenčne druhá na svojich najlepších výsledkoch bez ohľadu na svoje úsilie v majstrovstvách sveta.

A dnes ráno na druhom mieste sa Robinson posunul o osem priečok vyššie a skončil ôsmy v poradí Svetového pohára. Talianka Marta Pacino, ktorá skončila štvrtá, si vo finále majstrovstiev sveta koncom tohto mesiaca pripísala titul majstra sveta na majstrovstvách sveta iba v jednom preteku vo Švajčiarsku.

READ  Slováci sa zdokonalili v angličtine

Robinson sa črtá ako veľká nádej na medailu na zimných olympijských hrách v Pekingu za 11 mesiacov, pričom všetci jej konkurenti budú najmenej o päť rokov starší ako ona.

Minulý týždeň skončila na 10. mieste Svetového pohára Super G, čo je jej najlepší výsledok v druhej disciplíne a pred aprílovým návratom na Nový Zéland začne s tréningom na zjazdovkách, pretože sa chystá pridať do svojej skupiny závod pre najvyššiu rýchlosť pre budúcu sezónu. .