Mužský hokejový tím USA vyradilo Slovensko z OH na penalty

Mužská hokejová reprezentácia USA v stredu prehrala v drvivej väčšine a išlo sa na penalty. Tímu USA chýbala jedna minúta od kvalifikácie do olympijského semifinále, no Slovensko sa vrátilo a vynútilo si predĺženie v poslednej minúte regulácie.

„Teraz je to ťažké opísať,“ povedal kapitán USA Andy Meili o prehre a veril, že jeho mladý tím má šancu pokračovať vo svojej jazde na olympijských hrách v Pekingu.

Americký tím, ktorému podobne ako v iných krajinách chýbajú hviezdy NHL, je najmladšia skupina Spojené štáty americké vyslali na olympijské hry pred desiatkami rokov s priemerným vekom okolo 25 rokov. Všetci jej členovia sú súčasní alebo bývalí vysokoškolskí hráči – viac ako polovica je teraz na vysokej škole.

Ale USA čoskoro našli víťazný rytmus, boli neporazené v tímovej hre (vrátane výhry nad Kanadou) a dostali sa do play-off ako najlepšie nasadené. Za všetko mohla ich hladká tímová hra. Majte to na pamäti Písanie olympiády Od skorého vyrovnania v stredajšom zápase doma a vonku:

Skvelá práca Kennyho Agostina na pravej strane, vrátil to Stephenovi Kamferovi. Skvelá prihrávka pre Mattyho Pennersa, ktorý nasmeroval kotúč na svoju ľavú stranu.

„Našiel som Nicka Abruzisa, ktorý zakončoval rýchlou hokejkou a prestrčil ho cez päť otvorov pre brankára. Skvelý tímový gól, skvelá hra.“

Vo štvrťfinále sa Spojené štáty snažili udržať víťazstvo po tom, čo sa v druhom polčase ujali vedenia po góle, ktorý strelil Sam Hentigs – najvyššie umiestnenie vo štvrťfinále. Štátna univerzita Saint Cloud.

Slovensko však tesne pred 13:30 stiahlo brankára Patricka Ribara a zužitkovalo vyrovnanie po približne 45 sekundách, ktoré ich prinútilo k zbesilému, ale bezgólovému predĺženiu a následne penaltám.

Brankár USA Strauss-Mann ho vyzval k rôznym zákrokom – a znova a znova sa mu to podarilo. Len v druhom polčase zachránil 13 z 13 striel na bránu.

READ  Ktorá krajina dala Ukrajine najviac peňazí? "

Počas prvých troch kôl penaltového rozstrelu sa ani Mann ani Ribar nemihli a udržali stav 0:0. Ale potom Peter Cehlaric, bývalý Boston Bruins, prešiel Manna vo štvrtom kole. Millie trafila poslednú strelu USA, no nedokázala skórovať.

„Škoda, že je koniec,“ povedala Millie. „Užil som si svoj čas. Som tak požehnaný, že som tu, a tak požehnaný, že som mal túto príležitosť a viesť tento tím; sú skvelá skupina a snažia sa užiť si čas, ktorý sme tu spolu nechali.“

Slovák Marek Hrivik povedal, že zápas bol výnimočný, keďže jeho neskorý gól si vynútil predĺženie.

„Bol to skvelý zápas,“ povedal Hrivik. „Bol to pravdepodobne jeden z najlepších zápasov, aké som doteraz v kariére odohral.“ „Bolo to intenzívne, bol to boj, vieme, aký je to dobrý tím, aké ťažké je bojovať tam na ľade, tak sme sa tomu snažili vyrovnať a snažili sme sa to poraziť a vyšlo to.“